יוני  מזג האויר  מצווה טאנ  ניהול אתרים
מארק צוקרברג יו"ר ו מנכ"ל פייסבוקפייסבוק צפויה לקנס שיא בארה"ב על הפרת פרטיות המשתמשים
י"ד בשבט תשעט | 20.01.19
נציבות הסחר הפדרלית שוקלת להטיל על הרשת החברתית קנס חסר תקדים, שצפוי להיות "גדול בהרבה" מקנס השיא שהוטל על גוגל בסך 22.5 מיליון דולר. הנציבות יכולה להטיל קנס בסך של 40 אלף דולר על כל הפרה, ובמקרה של פייסבוק - על כל משתמש בודד (אינטרנט)
הצבעה בחירות אינטרנט רשתפייסבוק תגביל פרסום פוליטי במערכות בחירות בעולם, יתכן שגם בארץעומר כביר, כלכליסט
במטרה להילחם בפייק ניוז, הרשת החברתית תחיל כללים נוקשים יותר במדינות ומסגרות בהן יערכו השנה בחירות. בישראל יישום הכללים עדיין נבחן (אינטרנט ומחשבים)
מיקרוסופט ווינדוס 10ווינדוס 10 עקפה את 7, הפכה למערכת ההפעלה הכי נפוצה למחשביםרפאל קאהאן, כלכליסט
מיקרוסופט קיוותה שזה יקרה מזמן, אך ארגונים רבים הסתדרו עם מערכת ההפעלה הוותיקה שלה, ולא ששו לשדרג. ווינדוס 10 עקפה את קודמתה בעקבות רכישות המחשבים החדשים של עונת החגים האחרונה, והיא מחזיקה כיום 40% משוק מערכות ההפעלה (דיגיטל)
עיתון לוס אנג'לס טיימסהאקרים פגעו בכלי תקשורת גדולים בארה"ב, שיבשו הפצת עיתוניםעומר כביר, כלכליסט
מתקפת סייבר עיכבה הפצת עיתונים כלוס אנג'לס טיימס, מהדורות החוף המערבי של הוול סטריט ג'ורנל והניו יורק טיימס, ואחרים; המתקפה פגעה במערכות ההפקה של חברת טריביון פאבלישינג, ולא ברור מי עומד מאחוריה
תוכנת הקריאה של אדוביפתחתם PDF? ייתכן שהמידע שלכם נחשףבני סולומון
חוקרי אבטחת מידע של צ'ק פוינט גילו 54 פרצות אבטחה בתוכנת ה-PDF הפופולרית "אדובי רידר", וכך הצליחו להשתלט על מחשבים ולקבל גישה לקבצים עליהם (מחשבים)
פייסבוק חסמה את יאיר נתניהו ל-24 שעותפייסבוק חסמה את יאיר נתניהו ל-24 שעותבני סולומון1
בנו של ראש הממשלה הצליח להרגיז את הרשת החברתית הגדולה בעולם כאשר כתב פוסט ביקורת על התנהלותה בנוגע לתלונות שלו על קריאות לרצח יהודים וחסמה אותו (דיגיטל)
סייבר האקרים פריצה סיןסופרמיקרו: סוכנים סינים לא פרצו אלינו ולא החדירו שבבים למוצרינורפאל קאהאן, כלכליסט
לפני חודשיים חשף תחקיר בלומברג מבצע סייבר קיצוני, שנשען על החדרת שבבי ריגול למוצרי החברה כדי לחדור למערכות לקוחותיה, ביניהם אפל ואמזון. עתה השלימה סופרמיקרו בדיקה מעמיקה משלה, בה לא נמצאה כל עדות לפריצה - והיא שוקלת לתבוע את בלומברג
Allo  אפליקציה גוגלגוגל מחסלת את Allo, שירות הצ'ט שהשיקה כתחרות לווטסאפעומר כביר, כלכליסט
הוא נולד לפני כשנתיים וחצי וניסה לכבוש את לב הקהל עם תכונות ייחודיות כשינוי גודל פונט והשלמת טקסט תלויית הקשר. המשתמשים העדיפו את ווטסאפ, פייסבוק מסנג'ר ושירותים אחרים. גוגל תחסל את Allo סופית במרץ הקרוב (דיגיטל)
השר לביטחון פנים גלעד ארדןארדן מחיה את החוק שיאפשר לממשלה למחוק תוכן מפייסבוקצבי זרחיה, כלכליסט
לאחר שביולי נתניהו הורה לעכב החקיקה, ארדן פנה ליו"ר ועדת החוקה בבקשה לקדמו שוב בגרסה מרוככת. מאחר שכבר אושר לקריאה שנייה ושלישית, ניתן לאשרו בתוך כשבוע. ארדן: "החוק יאפשר להתמודד עם המערכה התודעתית מול חמאס"
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונתניהואחרי שש שנים ומיליון עוקבים: חשבון הטוויטר של פוטין באנגלית התגלה כמזויףשירות כלכליסט
הרשת החברתית הודיעה שחשבון PutinRF_eng, שהפך למקור עבור כלי תקשורת מובילים, הופעל בידי גורם לא ידוע שאינו קשור לשלטון הרוסי. הוא זכה לעוקבים רבים, צוטט בידי מנהיגים עולמיים ומפורסמים אחרים, אך לא ניצל את הפופולריות שלו כדי להפיץ מסרים פוליטיים (דיגיטל)
פייסבוק ריגול האזנה פרטיותפייסבוק שקלה למכור למפרסמים גישה ישירה ומתמשכת למידע שלנועומר כביר, כלכליסט
תכתובות פנימיות מגלות שלאחר האכזבה הראשונית מהנפקתה, בחנה הנהלת החברה אפשרויות היוון כהעברת מידע פרטי למפתחים תמורת תשלום שנתי. בין השאר, שקלה עסקאות ברטר של גישה למידע תמורת רכישת פרסומות ברשת החברתית (דיגיטל)
אילוסטרציהאינטרנט רימון תאפשר שליטה מלאה על הסינוןכיכר בשיתוף אינטרנט רימון
'הדור הבא' של מערכות סינון האינטרנט כבר כאן, 'אינטרנט רימון' משנה את כללי המשחק ומשיקה את מערכת RNG שתאפשר להורים לבחור איזה מכשירים לסנן ומתי (אינטרנט, שיווקי)
פייסבוק מסנג'ר צ'טפייסבוק משיקה: אחזור הודעות במסנג'רשירות כלכליסט
התכונה, זמינה כעת למשתמשי אפליקציית הצ'ט במספר מצומצם של שווקים. ואולם, פייסבוק הודיעה שתשיק אותה גלובלית בקרוב, ביחד עם יכולות נוספות כהגדרת זמן (דיגיטל)
צרפת תעקוב באינסטגרם אחרי רכישות היוקרה של אזרחיהצרפת תעקוב באינסטגרם אחרי רכישות היוקרה של אזרחיהשירות כלכליסט
הפיילוט שייצא לדרך ב־2019 תאפשר לנתח נתונים שזמינים ברשתות החברתיות. שר התקציב: "נבדוק אם מכונית היוקרה שהצטלמת איתה מושאלת או שלך". גם בנק UBS על הכוונת: ייקנס לאחר שסייע לפי הטענה לצרפתים להעלים מסים (דיגיטל)
נחשפה רשת בוטים וחשבונות מזויפים שהפיצה תוכן שתומך בנתניהונחשפה רשת בוטים וחשבונות מזויפים שהפיצה תוכן שתומך בנתניהועומר כביר, כלכליסט1
הרשת, שנחשפה בידי נעם רותם ויובל אדם, פעלה בטוויטר ונשלטה ככל הנראה בידי גורם זר. ציוצי התמיכה נועדו להשפיע על השיח ברשת הישראלית - וכוללים מסרים סותרים בעד ראש הממשלה, נגד רעייתו ואף נגד יהודים באופן כללי. ציוצי הרשת פורסמו בין היתר, בכלי תקשורת המקורבים לפוטין
פייסבוק בוטים בוט פייק ניוזרגע לפני הבחירות בארה"ב: פייסבוק גילתה והקפיאה חשבונות מזויפיםעומר כביר, כלכליסט
הנהלת הרשת החברתית הודיעה שחסמה 115 חשבונות שפעלו באופן מתואם בפייסבוק ובאינסטגרם, ככל הנראה במטרה להפיץ תוכן שישפיע על ההצבעה. חקירת המקרה, לדברי פייסבוק, עדיין בראשיתה (דיגיטל)
גוגל פרטיות חיפוש מיקוםמחקר: כ-88% מכל המידע האישי שאוספות אפליקציות נוחת בידי גוגלרפאל קאהאן, כלכליסט
חוקרי האוניברסיטה בחנו פריסה של תוכנות מעקב באפליקציות שונות, וגילו שרובן המכריע מעביר מידע לגוגל - יישומים חינמיים ויישומים בתשלום כאחד. בניגוד למקובל לחשוב, דווקא אפליקציות בידור וחינוך הן שאוספות הכי הרבה מידע, ולא יישומי מדיה חברתית
טוויטר ציוץ ציוצים רשתות חברתיותטוויטר יירטה 1,500 חשבונות פייק ניוז שניסו להטעות מצביעיםעומר כביר, כלכליסט
בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב הולכות ומתקרבות, והרשתות החברתיות מגבירות את מאמציהן לעצור ניסיונות השפעה פסולים: טוויטר זיהתה רשת של חשבונות שהוקמה והחלה לפעול כבדיחה לגיטימית, אך הפכה במהרה לכלי שניסה לגרום לתומכי הדמוקרטים להתבלבל ולהגיע לקלפי ביום הלא נכון (דיגיטל)
נחשפו אלפי חשבונות פייק ניוז, שקמו לקראת הבחירות המוניציפליות בארץנחשפו אלפי חשבונות פייק ניוז, שקמו לקראת הבחירות המוניציפליות בארץעומר כביר, כלכליסט
פייסבוק הסירה בשבועות האחרונים אלפי חשבונות מזויפים שפעלו להשפעה על השיח ברשת לקראת הבחירות לרשויות המקומיות - כך גילה מערך הסייבר הלאומי במהלך דיון בוועדת המדע של הכנסת (אינטרנט)
האקרים גנבו מידע רגיש של 30,000 עובדי הפנטגוןהאקרים גנבו מידע רגיש של 30,000 עובדי הפנטגוןעומר כביר, כלכליסט1
משרד ההגנה האמריקאי הודה שמערכת רישומי הנסיעות שלו נפרצה, ושפרטים אישיים ונתוני אשראי הגיעו דרכה לידי התוקפים. ככל הנראה שלא נגנב מידע ביטחוני (אינטרנט)
גיא רוזן 2פייסבוק: "רק" 30 מיליון חשבונות נפרצורפאל קאהאן, כלכליסט
הרשת החברתית פייסבוק הפחיתה את מספר החשבונות שנפגעו בפריצה לפני שבועיים מ-50 מיליון לכ-30 מיליון "בלבד". מ-14 מיליון חשבונות נגנב "מידע אישי רב" (דיגיטל)
הפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשיםהפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשיםעומר כביר, כלכליסט
בלומברג: חברת טלקום אמריקאית גדולה גילתה באוגוסט שינויים בחומרה שסופקה לה על ידי סופרמיקרו, והסירה אותה ממתקניה. החשיפה מתבססת על מידע שסיפקה חברת Sepio Systems, שהיו"ר שלה הוא ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והמנכ"ל הוא יוסי אפלבאום, יוצא חיל המודיעין (דיגיטל)
גוגל כרום דפדפןדפדפן כרום יציע תמיכה בזיהוי ביומטרי החל מהגרסה הבאהעומר כביר, כלכליסט2
כרום גרסה 70 שצפוי להגיע בזמן הקרוב יציע מספר תכונות מעניינות למשתמשים: תמיכה בזיהוי מבוסס טביעות אצבע באתרים ויכולת זיהוי של אובייקטים כגון פנים או טקסטים (דיגיטל)
גוגל תקשה על נוכלים להתחזות לשירותי תמיכה טכנית ברשתגוגל תקשה על נוכלים להתחזות לשירותי תמיכה טכנית ברשתעומר כביר, כלכליסט
עבריינים רוכשים מודעות לשירותי תיקונים וסיוע, ומציגים עצמם כתומכים רשמיים של אפל וחברות אחרות - ואז מוכרים לקורבנות שירותים מיותרים בעלות של מאות דולרים. גוגל הסירה מיליארדי פרסומות שכאלה בשנה שעברה, ועתה תפעיל מערכת ייעודית לאימות זהות המפרסמים (דיגיטל)
יוטיוב מחקה ערוצים פיקטיביים של איראןיוטיוב מחקה ערוצים פיקטיביים של איראןדניאל הרץ
ענקית הטכנולוגיה הבינלאומית גוגל הודיעה כי מחקה חשבונות של איראן במספר אתרים כולל באתר יוטיוב הפופולרי בניסיון למנוע הפצת מידע שקרי בעולם (אינטרנט ומחשבים)
מיקרוסופט חשפה ניסיון רוסי להתחזות ברשתמיקרוסופט חשפה ניסיון רוסי להתחזות ברשתבני סולומון
ענקית התוכנה הבינלאומית הודיעה, כי חשפה ניסיון של רוסים להפיל בפח משתמשים תמימים בכניסה לאתרים שמזייפים את האתרים של מוסדות ממשל בארה"ב כדי לפרוץ אליהם (דיגיטל)

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1