ekhp nrvhc  SEX  xhryui..  אבי אילסון..
האיחוד האירופי חוקר: האם גוגל העבירה מידע אישי למפרסמים בחשאי?האיחוד האירופי חוקר: האם גוגל העבירה מידע אישי למפרסמים בחשאי?
ה' באלול תשעט | 05.09.19
במסגרת חקירת הגנת פרטיות שמובלת מאירלנד, התגלה שהחברה מפעילה אתרים חשאיים מהם יכולים מפרסמים לשאוב מידע אישי של משתמשים תוך עקיפת הצורך באישור. החברה, מצידה, מכחישה; אם תימצא אשמה, תהיה חשופה לקנסות עצומים (דיגיטל)
חשבונו של מייסד טוויטר נפרץ: שימש להפצת ציוצים גזענייםחשבונו של מייסד טוויטר נפרץ: שימש להפצת ציוצים גזענייםרפאל קאהאן, כלכליסט
האקרים השתלטו על חשבונו של ג'ק דורסי למשך 20 דקות שבמהלכן פרסמו איום על הטמנת פצצה במטה טוויטר, וכן ציוצים נגד אפרו-אמריקאים ותכנים ניאו-נאצים (דיגיטל)
מומחי חברת  הדיגיטל החרדית סיכלו הונאת אשראי נרחבתמומחי חברת הדיגיטל החרדית סיכלו הונאת אשראי נרחבתכיכר השבת4
הזוי: 64,875 ניסיונות תרומה פיקטיביים בוצעו תוך יממה, במסגרת ניסיון להונאת אשראי רחבת היקף בזהות בדויה של אחת העמותות הגדולות • מנהלים עמותה? היזהרו! (דיגיטל)
אילוסטרציהגוגל אסרה מחאת עובדים פוליטית במשרדשירות כלכליסט
החברה נאלצה לשנות תוכניות, לרענן נהלים ואף לוותר על עסקאות בשנה האחרונה בשל התנגדות עובדיה, ליברלים ברובם, לכן ההנהלה קבלה החלטה לאסור מחאה (דיגיטל)
'האינטרנט מרגל אחרינו': זה טוב או רע? צפו'האינטרנט מרגל אחרינו': זה טוב או רע? צפוכיכר השבת
יעקב בן יעקב המציא את היכולת לשלוח תמונות באינטרנט. כיום, החברה שבראשותו, לומדת את הרגלי הגלישה ולפי זה מציגה לגולש את תחום התעניינותו • צפו בתוכנית (הייטק)
חברות הסלולר נקנסו ב־1.1 מיליון שקל בעניין שירות סינון של אתרים פוגענייםחברות הסלולר נקנסו ב־1.1 מיליון שקל בעניין שירות סינון של אתרים פוגענייםאביאור אבו, כלכליסט1
חוק התקשורת מחייב את ספקי הגישה לאינטרנט, לרבות חברות הסלולר, ליידע את מנוייהם בדבר זכותם לקבל מהם ללא תשלום שירות סינון של אתרים פוגעניים כמו חוסר צניעות, אלימות והימורים (דיגיטל)
מארק צוקרברג מייסד ומנכ"ל פייסבוקהמפרסמים הקטנים עושים "הייד" לפייסבוקעומר כביר, כלכליסט1
לא לחץ ציבורי ולא שערורייה תקשורתית: יותר ויותר עסקים נסוגים מפרסום ברשתות החברתיות פשוט כי זה "כלי ששואב את כל הכסף של מותג, והוא עדיין לא יעיל" (אינטרנט)
כוכב יוטיובבשל כסף: יוטיוב מפלה בין היוצרים והכוכביםשירות כלכליסט
בדיקה של הוושינגטון פוסט גילתה שיוטיוב לא אוכפת את התקנון הפנימי שלה באופן שווה. מי שמכניס לה יותר כסף יוכל לשדר תוכן שבמקרה שלמשתמש מהשורה יוביל לעונש (עולם)
דפדפן גוגל כרום אינקוגניטוגוגל העניקה לכרום מצב גלישה חשאי שגם נשאר חשאירפאל קאהאן, כלכליסט1
עד כה, יכלו אתרים לזהות גולשים שמבקרים בהם במצב גלישה חשאית - ואז לדרוש מהם לנטרל אותו כדי להישאר באתר. הגרסה החדשה של הדפדפן הפופולרי פותרת זאת דרך שיפור ההסתרה, לשמירת פרטיות המשתמש (דיגיטל)
איך תדעו שמישהו חיטט לכם במחשב? 3 טיפים למודאגיםאיך תדעו שמישהו חיטט לכם במחשב? 3 טיפים למודאגיםניצן סדן, כלכליסט1
הסלולרי אמנם מכיל המון מידע רגיש, אך נמצא איתנו בכל מקום. מה עם המחשב בבית ובמשרד, אליו קל להיכנס ולקרוא קבצים, התכתבויות ועוד? במדריך זה תמצאו שתי שיטות פשוטות לאיתור חטטנים, ואחת קצת יותר מתקדמת (דיגיטל)
ווינדוס 10מיקרוסופט תאלץ 400 מיליון בעלי ווינדוס 10 להתקין עדכון תוכנה בעייתירפאל קאהאן, כלכליסט
גרסת מערכת ההפעלה האחרונה כוללת ליקויי אבטחה ובעיות שדרוג ותאימות, אך ענקית התוכנה תפסיק לתמוך בגרסאות ישנות יותר ב-12 בנובמבר. ארגונים יקבלו דחייה בודדת של 35 יום בעדכון אם ירצו, כדי להתאים את מוצריהם לגרסה החדשה (דיגיטל)
אילוסטרציה195 אלף איש נפגעו מעבירות מקוונות ב-2018שחר אילן
העבירה השכיחה ביותר מבין העבירות המקוונות היא התחזות או גניבת זהות. עוד עולה כי העיר הגדולה הבטוחה בישראל היא נתניה. במקום האחרון - העיר באר שבע (דיגיטל, חדשות)
ליקוי אבטחה בתוכנת מחשבי Dell מאיים על עשרות מיליוני משתמשיםליקוי אבטחה בתוכנת מחשבי Dell מאיים על עשרות מיליוני משתמשיםרפאל קאהאן, כלכליסט1
מחשבי הענקית האמריקאית כוללים תוכנה בה התגלתה פרצה קריטית שמאפשרת הזרקת נוזקות לקובצי מערכת בווינדוס. החברה הפיצה עדכון אבטחה, שמומלץ להתקין בהקדם; הליקוי קיים גם במוצרי חברת הכוננים והזיכרונות קורסייר (דיגיטל)
אדובי פוטושופ ניתוח תמונההבל היופי: פותחה מערכת שמזהה ומשחזרת תמונות שעובדו בפוטושופרפאל קאהאן1
חוקרים מאוניברסיטת ברקלי חברו לענקית התוכנה ליוצרים, וביחד פיתחו כלי שמסוגל גם לזהות שינויים שנערכו בתמונה, וגם לסייע בהשבת התמונה למצבה המקורי. המערכת מגיעה לדיוק של 99%, ותוכל לסייע למלחמה בפייק ניוז ועוד (דיגיטל)
ווינדוס 10 עדכון אביב 2019מה שיפרה מיקרוסופט בעדכון החדש של ווינדוס 10?רפאל קאהאן, כלכליסט
הפרדה בין הסייענית החכמה ורכיב החיפוש המובנה ושינוי הממשק שלו, מצב פעולה שמפריד תוכנות מליבת מערכת ההפעלה, הסרה פשוטה יותר של אפליקציות שהותקנו מראש ואפילו אמוג'יז יפנים: חמישה חידושים בולטים בגרסה העדכנית של ווינדוס (דיגיטל)
אינסטגרםדליפת ענק באינסטגרם: נחשף 'מידע אישי'עומר כביר, כלכליסט
פרטים של עשרות מיליוני משתמשים ברשת החברתית, בכלל זה מפורסמים ומובילי דעת קהל, דלפו לרשת. במידע שדלף - גם פרטים רגישים על השווי הכספי של כל חשבון (טכנולוגיה)
מיקרוסופט ווינדוס 7מיקרוסופט מזהירה מפני באג בווינדוס שמקל על חדירת האקריםרפאל קאהאן
ענקית התוכנה גילתה ליקוי במערכות הפעלה ישנות שלה, ביניהן ווינדוס XP ו-ווינדוס 7, שהתמיכה בהן הופסקה. עסקים שנשענים עליהן יוכלו לקבל בחינם עדכון שימנע ניצול של הפרצה, אך רבים מהם כלל לא טוענים לתחזק את התוכנה (מחשבים)
האיחוד האירופי קנס את גוגל ב-1.5 מיליארד יורוהאיחוד האירופי קנס את גוגל ב-1.5 מיליארד יורועומר כביר, כלכליסט3
הקנס ניתן בגין התנהלות מונופוליסטית בתחום הפרסום המקוון; מדובר בקנס השלישי שמקבלת החברה באיחוד בשנים האחרונות: קדמו לו קנס של 4.3 מיליארד על שליטה כוחנית בשוק המובייל, וקנס של 2.7 מיליארד על שימוש במנוע החיפוש כדי להחליש מתחרים (דיגיטל)
MySpaceיצירות המוזיקה נמחקו ללא אפשרות שחזורכיכר השבת2
הרשת האמריקאית הפופולרית לשמירת קבצי מוזיקה - MySpace, הודתה היום כי הקבצים שנשמרו מעל גבי האתר נמחקו והם בלתי ניתנים לשחזור. החברה התנצלה (דיגיטל)
HP לפטופ X360גם בישראל: חברת HP מרחיבה איסוף לפטופים בשל סוללות מתלקחותרפאל קאהאן, כלכליסט1
בשמונה מקרים ברחבי העולם נשרפו מחשבים ואחד המשתמשים נפצע - מה שגרם לענקית המחשוב לאסוף ולהחליף סוללות בדגמים החשופים לסכנה. איך תדעו אם המחשב שלכם בסכנה? (מחשבים)
מארק צוקרברג יו"ר ומנכ"ל פייסבוקצוקרברג חשף חזון חדש לפייסבוק: רשת חברתית ממוקדת פרטיותעומר כביר, כלכליסט
מנכ"ל פייסבוק חשף אסטרטגיה חדשה לחברה, במרכזה רכיבים שיישמרו על מידע פרטי במקום להוון אותו - צ'ט אישי, הצפנה, הימנענות מאחסון מידע בשטח מדינות שפוגעות בזכויות אדם ועוד. "הראנו שאנחנו יכולים להתפתח ולבנות שירותים שאנשים באמת רוצים" טען צוקרברג (דיגיטל)
חדש ממיקרוסופט: צלמו כל טבלה, והיא תהפוך למסמך אקסלחדש ממיקרוסופט: צלמו כל טבלה, והיא תהפוך למסמך אקסלרפאל קאהאן, כלכליסט
במקום להזין ידנית מסמכים לאפליקציית אקסל, ניתן יהיה לצלם טבלאות מספרים, רישומי יד ומסמכים ולהעבירם לקובץ אקסל מלא. הפיתוח נשען על מערכת הבינה המלאכותית של מיקרוסופט, ויהיה זמין בתחילה לגרסת האנדרואיד
מארק צוקרברגההבטחה תקוים: פייסבוק תשיק השנה כלי למחיקת היסטוריית השימוש שלכםניצן סדן, כלכליסט
תכונה זו תאפשר שימוש פרטי יותר, כשלמפרסמים לא תהיה גישה לתמונה המלאה של המשתמש; לפי דיווחים, הגה אותה צוקרברג כהחלטה רגעית בשיא סערת קיימברידג' אנליטיקה, מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות שלה על הכנסות הרשת החברתית
מארק צוקרברג פייסבוקהפרלמנט הבריטי: "פייסבוק מתנהגת כמו גנגסטר דיגטילי; צוקרברג נכשל במבחן המנהיגות"שירות כלכליסט
הדו"ח עסק בנהלי איסוף המידע בפייסבוק, ובפרשת קיימברידג' אנליטיקה שחשפה את המידע האישי של מיליוני משתמשים. דו"ח קובע: "פייסבוק הפרה באופן מכוון וביודעין את חוקי הפרטיות בבריטניה ואת חוקי ההגבלים העסקיים" (דיגיטל)
פוטין לוקח צעד קדימה בשליטה על רוסיהפוטין לוקח צעד קדימה בשליטה על רוסיהבני סולומון
בקרוב, יאושר חוק ברוסיה, שיגביל את תושבי המדינה בגלישה חופשית באינטרנט. רוסיה מצידה מבטיחה, כי המהלך נועד רק לחזק את מערך הסייבר במדינה מול ארה"ב (דיגיטל, אינטרנט)
האקרים השיגו את הסיסמה שלכם? דפדפן כרום ירים דגל אדוםהאקרים השיגו את הסיסמה שלכם? דפדפן כרום ירים דגל אדוםרפאל קאהאן1
תוסף חדש שפיתחה גוגל יזהיר את הגולשים כשהסיסמאות שלהם יצוצו בשירותים שמנטרים תוכן גנוב מהרשת האפלה. התוסף, Password Checkup, יוכל לשפר משמעותית את ביטחון החשבונות ולהקשות על פושעי סייבר (דיגיטל)

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1