ווטסאפ מאשרת: מכשירו של פוליטיקאי בכיר בספרד נפרץ באמצעות תוכנה של NSO הישראליתווטסאפ מאשרת: מכשירו של פוליטיקאי בכיר בספרד נפרץ באמצעות תוכנה של NSO הישראלית
ז' באב תשפ | 28.07.20
החברה, בבעלות פייסבוק, הודיעה היום כי שלחה מכתב ליו"ר בית הנבחרים של קטלוניה, רוג'ר טורנט, בו היא מודה שחשבונו האישי הותקף במטרה להשיג גישה למידע במכשירו (דיגיטל)
שעון חכם גרמין Garminדיווח: האקרים רוסים תקפו את חברת המחשוב הלביש גרמין; דורשים כופר של 10 מיליון דולררפאל קאהאן, כלכליסט
ההאקרים זוהו כשייכים לקבוצת סייבר פלילי רוסית בשם Evil Corp, שמאחוריה סדרה ארוכה של תקיפות סייבר. מלבד שעוני הכושר או שירותי אונליין, גם שירותי ניווט ומיפוי לטייסים לא פעילים. על פי הערכות הממשל האמריקאי הכנופיה אחראית לגניבת כ-100 מיליון דולר ב-40 מדינות (דיגיטל)
טוויטר: 130 חשבונות נפרצו במתקפת ההאקרים השבועטוויטר: 130 חשבונות נפרצו במתקפת ההאקרים השבועשירות כלכליסט
הרשת החברתית מסרה כי היא עדיין בודקת האם הפורצים הצליחו לשאוב מידע פרטי מחשבונות המפורסמים שנפרצו; ה-FBI בסן פרנסיסקו הודיע אמש כי הוא מוביל את חקירת האירוע (דיגיטל)
זהירות: ניסיון גניבה דרך הודעות בנק לאומיזהירות: ניסיון גניבה דרך הודעות בנק לאומיחנני ברייטקופף3
לקוחות של בנק לאומי, קיבלו הודעה מהמספר הקבוע של הבנק שנפרץ על ידי האקרים כביכול חשבונם נחסם, הלינק שנשלח הוביל לאתר פייק שנועד לגנוב פרטי חשבון (אינטרנט)
אילוסטרציההעולם של קניית קישורים – כך תבחרו את המוכר הנכון!כיכר בשיתוף BESTLINKS1
מכירת קישורים וקנייתם נשמעות כדבר פשוט ועניין של מה בכך. אבל האמת היא, שמדובר על עולם שלם וסבוך וכאן נסביר לכם איך תוכלו לבחור את מוכר הקישורים הנכון! (טכנולוגיה, מקודם)
אילוסטרציהבדרך לשוויון כלכלי? לוקחים אחריות מהביתכיכר בשיתוף אקדמיה 2100
תקופת הקורונה עוררה ספקות מסוג חדש, גם בתחומים בהם שלטון החוק אמר עד כה את דברו: מי אחראי על כוח העבודה במשק? אולי לוקחים אחריות אישית (דיגיטל, מקודם)
מחקר: אלו השינויים בגלישה באינטרנטמחקר: אלו השינויים בגלישה באינטרנטדניאל הרץ2
מחקר שנערך על ידי חברות התקשורת של בזק, מלמד על השינויים של הישראלים בימי הקורונה, המעבר לרכישה ברשת והירידה החדה, הגלישה לחדשות והשימוש בזום (אינטרנט)
אינטרנט מהיר גלישה חיבור נטוורקינג תקשורת עולם כדור הארץעלייה של 50% בשימוש באינטרנט וזינוק במחירי מצלמות הרשתרפאל קאהאן, כלכליסט
מחקר שפורסם בידי חברת המחקרים Criteo מצביע על העלייה בצריכת האינטרנט ברחבי העולם, בייחוד במדינות בהם הסגר הדוק יותר. מצלמות האינטרנט שנחשבו למוצר שכבר עבר זמנו - נחטפות מהמדפים (אינטרנט)
יריב פאר מנכ"ל רימון על רקע משפחה חרדית קלאסיתמגיפת קורונה בחוץ או מגיפת אינטרנט בבית, מה עדיף?כיכר בשיתוף אינטרנט רימון
בימים אלה של משבר וסגר, השימוש באינטרנט הולך וגדל והיקף הגלישה הכפיל את עצמו במגזר החרדי, אך אסור לשכוח- כולנו צריכים לחגור חגורת בטיחות רוחנית (אינטרנט)
חשבונות בישראל ואיראן פרצו לרשת טוויטרחשבונות בישראל ואיראן פרצו לרשת טוויטרבני סולומון
חשבתם שאתם יכולים לכתוב ב"עילום שם" מלא בטוויטר? אז חשבתם: פריצה שהתגלתה מצאה, כי בכמה מדינות, כולל ישראל ואיראן, הרשת נפרצה - ומספרי הטלפון נחשפו (דיגיטל)
ניהול קהילה רשתות חברתיות קהילות10,000 שקל בחודש מחברים בפייסבוק - מה בדיוק עושה מנהל קהילהמעין מנלה, כלכליסט
תפקיד מנהל הקהילה צמח בשנים האחרונות, יצא מגבולות הרשתות החברתיות והפך להיות מקצוע נדרש בשוק העבודה. יש היום בישראל 3,850 מנהלי קהילה, יותר מכפול ממספרם לפני שנתיים; מחצית מהם מועסקים כשכירים בארגונים (אינטרנט)
סמסונג סמארטפון היברידי מתקפל מסך גמישאלו השמות הרשמיים של מכשירי הדגל הבאים של סמסונגרפאל קאהאן, כלכליסט
בשיחה פרטית בצד ה-CES, אישר מנכ''ל סמסונג מובייל שמכשירי הדגל הבאים של החברה לא ימשיכו את המיתוג הקיים. הגלקסי S20 והסמארטפון ההיברידי החדש צפויים להיחשף בחודש הבא (דיגיטל)
טוויטר תתחיל למחוק משתמשים לא פעילים החל מהחודש הבאטוויטר תתחיל למחוק משתמשים לא פעילים החל מהחודש הבאשירות כלכליסט
הרשת החברתית החליטה לעשות סדר בארכיון המשתמשים שלה וחשבונות לא פעילים יימחקו החל מדצמבר הקרוב. כל משתמש שלא נכנס לטוויטר בחצי שנה האחרונה עשוי למצוא שחשבונו נמוגה (דיגיטל)
שיימינג? מה מותר לעובדים לעשות ברשתות החברתיתשיימינג? מה מותר לעובדים לעשות ברשתות החברתיתמעין מנלה, כלכליסט
שני מקרים מחו"ל של עובדים שפוטרו בעקבות שיימינג שעשו לאחרים ברשתות החברתיות מעלים את השאלה מה מותר לעובדים לעשות בחשבונות הפרטיים שלהם בפייסבוק, בטוויטר או בלינקדאין. מתי מעסיקים יכולים לפטר עובד בשל פעילות ברשת ומה הם יכולים לעשות כדי לצמצם נזקים
ווטסאפ: חסמנו כחצי מיליון חשבונות ששימשו להפצת פייק ניוז בבחירות בברזילווטסאפ: חסמנו כחצי מיליון חשבונות ששימשו להפצת פייק ניוז בבחירות בברזילשירות כלכליסט
הבחירות בברזיל שהסתיימו בניצחונו של ז'איר בולסונרו התאפיינו בפעילות עניפה של הפצת מסרים מזויפים במסגרת ווטסאפ; בתגובה לדו"ח, מסר בנו של בולסונרו, "אני עובר להשתמש בטלגרם" (דיגיטל)
פייסבוק תאפשר לכם להיפטר מהתראות באפליקציהפייסבוק תאפשר לכם להיפטר מהתראות באפליקציהשירות כלכליסט
ההתראות שמופיעות בתוך האפליקציה מיועדות לשמור עלינו דרוכים להודעות ברשת החברתית. ואולם כעת, כחלק ממהלך ההתחחבבות שלה על המשתמשים פייסבוק תאפשר להשתיק אותן לנצח (מחשבים)
כך משבש הסמארטפון את מוחם של בני שלושכך משבש הסמארטפון את מוחם של בני שלושעומר כביר, כלכליסט1
מחקר אמריקאי חדש זיהה קשר בין בהייה במסכים בקרב ילדים ובין פגיעה ביכולות השפה והחשיבה - מה שמחדד את אתגרי ההורים בנושא בקרת הרגלי השימוש (טכנולוגיה)
אלו הסיסמאות הכי גרועות בעולם • הרשימהאלו הסיסמאות הכי גרועות בעולם • הרשימהבני סולומון
חברת אבטחה אמריקאית ניתחה את סיסמאות המשתמשים בארה"ב והגיעה למסקנה שכ-75% מתוכם משתמשים באותן סיסמאות גרועות שמקלות על האקרים הפורצים לחשבון (דיגיטל)
האיחוד האירופי חוקר: האם גוגל העבירה מידע אישי למפרסמים בחשאי?האיחוד האירופי חוקר: האם גוגל העבירה מידע אישי למפרסמים בחשאי?רפאל קאהאן, כלכליסט1
במסגרת חקירת הגנת פרטיות שמובלת מאירלנד, התגלה שהחברה מפעילה אתרים חשאיים מהם יכולים מפרסמים לשאוב מידע אישי של משתמשים תוך עקיפת הצורך באישור. החברה, מצידה, מכחישה; אם תימצא אשמה, תהיה חשופה לקנסות עצומים (דיגיטל)
חשבונו של מייסד טוויטר נפרץ: שימש להפצת ציוצים גזענייםחשבונו של מייסד טוויטר נפרץ: שימש להפצת ציוצים גזענייםרפאל קאהאן, כלכליסט
האקרים השתלטו על חשבונו של ג'ק דורסי למשך 20 דקות שבמהלכן פרסמו איום על הטמנת פצצה במטה טוויטר, וכן ציוצים נגד אפרו-אמריקאים ותכנים ניאו-נאצים (דיגיטל)
מומחי חברת  הדיגיטל החרדית סיכלו הונאת אשראי נרחבתמומחי חברת הדיגיטל החרדית סיכלו הונאת אשראי נרחבתכיכר השבת4
הזוי: 64,875 ניסיונות תרומה פיקטיביים בוצעו תוך יממה, במסגרת ניסיון להונאת אשראי רחבת היקף בזהות בדויה של אחת העמותות הגדולות • מנהלים עמותה? היזהרו! (דיגיטל)
אילוסטרציהגוגל אסרה מחאת עובדים פוליטית במשרדשירות כלכליסט
החברה נאלצה לשנות תוכניות, לרענן נהלים ואף לוותר על עסקאות בשנה האחרונה בשל התנגדות עובדיה, ליברלים ברובם, לכן ההנהלה קבלה החלטה לאסור מחאה (דיגיטל)
חברות הסלולר נקנסו ב־1.1 מיליון שקל בעניין שירות סינון של אתרים פוגענייםחברות הסלולר נקנסו ב־1.1 מיליון שקל בעניין שירות סינון של אתרים פוגענייםאביאור אבו, כלכליסט1
חוק התקשורת מחייב את ספקי הגישה לאינטרנט, לרבות חברות הסלולר, ליידע את מנוייהם בדבר זכותם לקבל מהם ללא תשלום שירות סינון של אתרים פוגעניים כמו חוסר צניעות, אלימות והימורים (דיגיטל)
מארק צוקרברג מייסד ומנכ"ל פייסבוקהמפרסמים הקטנים עושים "הייד" לפייסבוקעומר כביר, כלכליסט1
לא לחץ ציבורי ולא שערורייה תקשורתית: יותר ויותר עסקים נסוגים מפרסום ברשתות החברתיות פשוט כי זה "כלי ששואב את כל הכסף של מותג, והוא עדיין לא יעיל" (אינטרנט)
כוכב יוטיובבשל כסף: יוטיוב מפלה בין היוצרים והכוכביםשירות כלכליסט
בדיקה של הוושינגטון פוסט גילתה שיוטיוב לא אוכפת את התקנון הפנימי שלה באופן שווה. מי שמכניס לה יותר כסף יוכל לשדר תוכן שבמקרה שלמשתמש מהשורה יוביל לעונש (עולם)
דפדפן גוגל כרום אינקוגניטוגוגל העניקה לכרום מצב גלישה חשאי שגם נשאר חשאירפאל קאהאן, כלכליסט1
עד כה, יכלו אתרים לזהות גולשים שמבקרים בהם במצב גלישה חשאית - ואז לדרוש מהם לנטרל אותו כדי להישאר באתר. הגרסה החדשה של הדפדפן הפופולרי פותרת זאת דרך שיפור ההסתרה, לשמירת פרטיות המשתמש (דיגיטל)

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1