חסידישקייט  ישי ריבו  קליש  סקר
עץ מלאכותיחזק, קל ועמיד בפני אש ומים: מדענים הצליחו לייצר עץ מלאכותי
י"ב בחשוון תשעט | 21.10.18
החומר החדש שהוצג במגזין Science Advances נוצר מתמיסת שרף פולימרי בתוספת צ'יתוסן - חומר המופק משריון של חסילונים וסרטנים (חדשות הטכנולוגיה)
פייסבוק, פורטל, רמקול חכם, אינטרנט הדבריםבניגוד להבטחות: מכשירי הצ'ט של פייסבוק מרגלים אחר המשתמשרפאל קאהאן, כלכליסט
בחשיפת מכשירי סדרת Portal של הרשת החברתית הודיעו בכיריה שאין מדובר במוצרים שאוספים מידע. ואולם, פניית אתר Recode זכתה לתשובה אחרת, בצירוף התנצלות על אי הבנה; המכשירים מתעדים שיחות, נמענים ופרטי שימוש, ופייסבוק נשענת נעזרת בכך למיקוד חבילות פרסום
טוויטר ציוץ ציוצים רשתות חברתיותטוויטר יירטה 1,500 חשבונות פייק ניוז שניסו להטעות מצביעיםעומר כביר, כלכליסט
בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב הולכות ומתקרבות, והרשתות החברתיות מגבירות את מאמציהן לעצור ניסיונות השפעה פסולים: טוויטר זיהתה רשת של חשבונות שהוקמה והחלה לפעול כבדיחה לגיטימית, אך הפכה במהרה לכלי שניסה לגרום לתומכי הדמוקרטים להתבלבל ולהגיע לקלפי ביום הלא נכון (דיגיטל)
נחשפו אלפי חשבונות פייק ניוז, שקמו לקראת הבחירות המוניציפליות בארץנחשפו אלפי חשבונות פייק ניוז, שקמו לקראת הבחירות המוניציפליות בארץעומר כביר, כלכליסט
פייסבוק הסירה בשבועות האחרונים אלפי חשבונות מזויפים שפעלו להשפעה על השיח ברשת לקראת הבחירות לרשויות המקומיות - כך גילה מערך הסייבר הלאומי במהלך דיון בוועדת המדע של הכנסת (אינטרנט)
האקרים גנבו מידע רגיש של 30,000 עובדי הפנטגוןהאקרים גנבו מידע רגיש של 30,000 עובדי הפנטגוןעומר כביר, כלכליסט1
משרד ההגנה האמריקאי הודה שמערכת רישומי הנסיעות שלו נפרצה, ושפרטים אישיים ונתוני אשראי הגיעו דרכה לידי התוקפים. ככל הנראה שלא נגנב מידע ביטחוני (אינטרנט)
"נפרצו חשבונות וואטסאפ של ישראלים"
חדשות הטכנולוגיה"נפרצו חשבונות וואטסאפ של ישראלים"

מערך הסייבר הלאומי פרסם אמש (שלישי) "התרעה ראשונית" בעקבות מספר דיווחים שהתקבלו על פריצה לחשבונות וואטסאפ פרטיים בישראל. עדיין לא ברור מה ההיקף (דיגיטל)

ממציא ה web טים ברנרס לי
חדשות הטכנולוגיההדבר הבא? ממציא ה-Web רוצה להציל אותנו מפייסבוק, גוגל ואמזון

טים ברנרס לי חשף את Solid - פרויקט שהקים עם חוקרים מ-MIT ואמור לשים סוף לפריצות, זיופים וגניבת מידע אישי באינטרנט. מדובר בפרויקט קוד פתוח שמיועד לייצר לכל משתמש זהות דיגיטלית שתהיה בבעלותו ובשליטתו - ושבאמצעותה תימנע שליטתן הבלעדית של ענקיות האינטרנט במידע

הסמארטפון בלי קליטה? אל תרימו ידיים
מדריכיםהסמארטפון בלי קליטה? אל תרימו ידיים

אתם חייבים לקבל שיחה דחופה, או לשלוח מייל שכבר אתמול היה צריך להישלח אבל המכשיר לא משתף פעולה כי אין קליטה? להרים ידיים וודאי לא יעזור • מה כן יעזור? (מדריכים)

הגיע הזמן למקרן נייד? אילוסטרציה
מדריכיםקונים מקרן נייד? כל מה שצריך לדעת לפני

רגע לפני שאתם קונים מקרן כיס נייד לסמארטפון, הבאנו לכם את כל המידע החשוב שצריך לדעת לפני: סוגים, גדלים, טכנולוגיות ומחירים. מדריך (דיגיטל, שיווקי)

גיא רוזן 2
אינטרנט ומחשביםפייסבוק: "רק" 30 מיליון חשבונות נפרצו

הרשת החברתית פייסבוק הפחיתה את מספר החשבונות שנפגעו בפריצה לפני שבועיים מ-50 מיליון לכ-30 מיליון "בלבד". מ-14 מיליון חשבונות נגנב "מידע אישי רב" (דיגיטל)

הפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשים
אינטרנט ומחשביםהפריצה הסינית: חברת אבטחת מידע שבראשה ישראלים חושפת פרטים חדשים

בלומברג: חברת טלקום אמריקאית גדולה גילתה באוגוסט שינויים בחומרה שסופקה לה על ידי סופרמיקרו, והסירה אותה ממתקניה. החשיפה מתבססת על מידע שסיפקה חברת Sepio Systems, שהיו"ר שלה הוא ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והמנכ"ל הוא יוסי אפלבאום, יוצא חיל המודיעין (דיגיטל)

היכונו: אלו החידושים ש'וואטסאפ' מכינה לנו
סלולר ואפליקציותהיכונו: אלו החידושים ש'וואטסאפ' מכינה לנו

ענקית המסרים המהירים, בודקת כל העת שיפורים לאפליקציה הפופולרית בעולם. חלקם שיפורים שיועילו לנו את השימוש ויקלו עלינו וחלקם כחלק מהשינוי של האפליקציה (דיגיטל)

רון גוראון מנכ"ל פלאפון
סלולר ואפליקציותבעקבות התקלה: 9,000 לקוחות נטשו את פלאפון מתחילת החודש

כך לפי גורם בשוק, שציין כי מדובר בהיפוך מגמה; לדבריו, "עזבו את פלאפון הרבה הרבה יותר לקוחות, אבל במקביל ובמאמצים אדירים, הם גייסו גם לקוחות, דבר שצמצם את הפגיעה"

נתניהו ויונג הו
ברשתפייק צפון קוריאני: 'ציוני מסריח מכשיל הכל'

"נתניהו ציוני מצחין, פושע ושקרן" - הציוץ הבוטה הזה עלה בחשבון טוויטר שמתחזה לזה של שר החוץ הצפון קוריאני. דובר ישראלי רשמי נפל בפח ומיהר להגיב (דיגיטל, ברשת)

יוטיוב
ברשתמצרים תחסום את יוטיוב למשך כחודש

החסימה תימשך כחודש ועשויה לפגוע גם בגישה לגוגל ולשאר השירותים של החברה. לטענת משרד התקשורת המצרי הדבר עשוי להוביל להפסד כספי ולאבטלה (דיגיטל)

דיגיטל

חדשות טכנולוגיה בכיכר השבת - מדור דיגיטל מביא לכם את החדשות העדכניות ביותר מעולם הטכנולוגיה. גאדג´טים, מכשירים חדשים, אפליקציות, מדריכים מפורטים ועוד.

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
שלושה ימים בלי סמארטפון // עו"ד יוסף ויצמן
כ"ז בשבט תשעח25
אלי שפירא
אלי שפירא
והבדילנו מן הוואטסאפ
כ"א בשבט תשעו7