אילוסטרציההורים, אל תסגרו בפניו את הדלת
כ"ה בניסן תשפא | 07.04.21
הרב אוהד יוסף, נכדו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, העוסק כיום בחינוך, מציב את השאלה שאמורה להעסיק כל הורה: איך מתמודדים עם בן שלא הולך בתלם? / טור חינוכי (חינוך ילדים)
אתם חייבים להפסיק לומר לילדיכם "תיזהרו"אתם חייבים להפסיק לומר לילדיכם "תיזהרו"תהילה אלטמן3
כנראה שהמילה "תיזהר!" נזרקת לפחות פעם-פעמיים ביום לחלל האוויר, כשאתם נמצאים עם ילדיכם. זה לא נורא, אך אם כל הזמן תזהירו אותם, הם לא ילמדו לקחת סיכונים או לטעות (משפחה)
הילד אינו חש בטוב? הנה פתרון שיעזור לוהילד אינו חש בטוב? הנה פתרון שיעזור לותהילה אלטמן2
הוא מצונן, משתעל, מתעטש ואפילו לא נגע בפסטה עגבניות שהגשתם לו. אתם תעשו הכל כדי לעזור לילדכם להרגיש טוב יותר ויש לנו טריק מקורי שיסייע לכם במשימה הזו (משפחה)
מה צריך להגיד לילדים במקום "לכו לחדר!" - ומדועמה צריך להגיד לילדים במקום "לכו לחדר!" - ומדועחיה כהן6
כשהייתם ילדים ונשלחתם על ידי אבא או אמא לעמוד בפינה או לחכות בחדר, הבטחתם לעצמכם שלעולם לא תעשו את זה לילדים שלכם - אבל איכשהו אתם נופלים שוב ושוב (הורים)
עשו זאת נכון: שעת ההשכבה והזזת השעוןעשו זאת נכון: שעת ההשכבה והזזת השעוןתהילה אלטמן
בחמישי בלילה, מחר, זה קורה: מזיזים את השעון קדימה וזה עלול לשבש את השינה של הפעוט הערני שלכם. אז קבלו ארבעה טיפים שיעזרו לכל המשפחה להסתגל למצב החדש (משפחה)
כל שבוע: דברים שאתם חייבים לומר לביתכםכל שבוע: דברים שאתם חייבים לומר לביתכםתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן1
אתם רוצים לגדל בת בטוחה בעצמה. אך איך תעזרו לה להגיע למקום הזה? ובכן, יש ביטויים שהורים יכולים לומר בקביעות ליורשות העצר שלהם, כדי להשפיע על הנשים שהן יהיו (משפחה)
אילוסטרציהקבלו מספר טיפים לרחצה הראשונה של התינוקכיכר בשיתוף דר פישר
בשביל להפוך את חווית האמבטיה לזמן איכות המחזק את הקשר בניכם לבין התינוק, לפניכם מספר טיפים באדיבות ד"ר פישר (צרכנות, מקודם)
אילוסטרציהפוסט קורונה? ביקוש רב להנחיית הוריםכיכר בשיתוף ינר6
"שבוע המשפחה" שכלל הרצאות, סדנאות ופעילויות במגוון רחב של נושאים, הסתיים השבוע במרכזי ההורים ברחבי הארץ. התעניינות וביקוש שיא של אלפי הורים נרשמה השנה (הורות)
אתם לא חייבים להקשיב לילדים שלכם תמידאתם לא חייבים להקשיב לילדים שלכם תמידתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן1
קיפלתי כביסה וניסיתי להשיב לאימיילים, בזמן שהבכור שלי חג סביבי, תוך שהוא משתף אותי בתחפושות העתידיות של חבריו ואז קלטתי שאני לא באמת מקשיבה לו. הנה הפתרון שמצאתי (משפחה)
תפסיקו לעשות את זה בזום של הילדיםתפסיקו לעשות את זה בזום של הילדיםתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן
כבר התרגלתם ללימודים וירטואליים ואתם חושבים שהם "קטנים עליכם". אבל מורה שאיתה שוחחנו סיפרה לנו מהם הדברים שהיא רוצה שהורים יפסיקו לעשות תוך כדי (משפחה)
רגע של סקרנות - והילד כמעט נדרס • תיעודרגע של סקרנות - והילד כמעט נדרס • תיעודאיציק אוחנה14
כך נראה רחוב בבני ברק, אמש: רכב עם אורות ניאון שהפעיל מערכת כריזה, סקרן לא מעט ילדים, שפתחו בריצה אחריו, במרכז הכביש. אחד מהם התנגש ברכב. "עדיין בהלם" (בארץ)
סדנה להורים מתחילים, מהבית... • צפוסדנה להורים מתחילים, מהבית... • צפוכיכר השבת174
בכל מוצאי שבת, צמד היוצרים מני וקשטוק ואפי סקקובסקי מגישים מערכון חדש של 'ברדק', המתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' • צפו בפרק 19 מהסדרה ששוברת את הרשת (חרדים)
התינוקת עם השוטרים, בתחנהבני ברק: אב שכח את בתו באוטובוסחיים גולדברג39
המשטרה איתרה את הוריה של התינוקת, המתגוררים בבני ברק, ופתחה לאחר מכן בבדיקת נסיבות המקרה, כאשר לפי האב המבוהל הוא שכח את בתו בעת שירד מהאוטובוס (בארץ)
רגע תחילת ההצתות בבני ברקעיריית בני ברק: נעשה 'שיימינג' לכל מתפרעישי כהן86
העירייה מצהירה, כי תפרסם תיעוד של כל אדם שינהג באלימות, ואף תעביר אותו לרשויות • רבה הספרדי של העיר, הגר"מ בן שמעון, להורים: למנוע מהילדים לצאת לרחוב (ארץ)
גן סאקר בירושלים. אילוסטרציהנזקי הקורונה: 'בנות בגינות, בחורים פוחזים'אלי רוטמן67
הדיין הבכיר ורב הקהילה המוכרת, מתריע בפני ההורים לפקח "על תהלוכות הבנים והבנות, בתקופה זו שגרמה לשינויים רבים, ולצערנו כבר היו תקלות ומכשולות, השם ירחם" (חרדים)
אילוסטרציהזוג הורים נעצרו בחשד להתעללות בבתםקובי רוזן5
המשטרה עצרה זוג הורים צעירים מדרום הארץ בחשד שהתעללו בבתם התינוקת, בת 9 חודשים • המשטרה תבקש להאריך את מעצרם בחשד לגרימת נזק לחסר ישע (אקטואליה)
אילוסטרציהפעוט נשכח ברכב, מפעילי הפעוטון הסתירוקובי רוזן5
פעוט כבן שבעה חודשים נשכח במשך חמש שעות ברכב, ומפעילי הפעוטון הסתירו את הדבר מהוריו • כשהגיע לבית חש שלא בטוב וכמעט התמוטט, ורק אז פונה לבית החולים (בארץ)
שר הבריאות אדלשטייןההורים נגד שר הבריאות: הוא מנותק ומבישדוד הכהן6
יולי אדלשטיין מצא את האשמים בסגירת מערכת החינוך והתבטא הבוקר: "ההורים היו צריכים להגיד קודם כל תחזירו את הילדים לבית הספר", מה שהעלה את זעם ההורים (חינוך)
הבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיהבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן
יתכן שאתם כלל לא מפחדים מהמילה "לא", אבל הפרטנר שלכם אף פעם לא מסרב לבקשת ממתק או צעצוע חדש. כיצד תוכלו לעזור לו להפחית את הדחף שלו לפנק את הצאצאים? (משפחה)
איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?תהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן1
קנאה היא תגובה רגשית רגילה לחלוטין המופיעה לאורך חיי האדם. אנחנו פשוט משתפרים בהסתרתה כשאנו גדלים. אבל אצל ילדים היא נוכחת כל הזמן. אז איך מלמדים אותם לפרגן? (משפחה)
יהונתן שגבונתנה תוקף קדושת היום....// יהונתן שגביהונתן שגב3
בראש השנה בתפילת "ונתנה תוקף" כשליבנו יצטמרר ויחרד, נחליט בלבנו החלטה מחייבת, כי בשנה זו נעשה את ההשתדלות המרבית, ניקח אחריות ונדאג בכל רגע לבריאותם וחייהם של יקירנו ושלנו (משפחה)
אילוסטרציהכך תחנכו את ילדכם לנגישות ולקבלת האחריהונתן שגב5
אם נהיה כנים עם עצמינו, קבלת השונה היא חלק מהותי בעבודת המידות הפנימית של כל אחד מאיתנו. יהונתן שגב עם טיפים איך לגרום לילדינו להיות יותר רגישים ומנגישים (הורים)
אילוסטרציהחוזרים ללימודים? כך ילדכם יחזרו בבטחהיהונתן שגב
בין רכישת האביזרים ומכשירי הכתיבה, הזמנת הציוד, ספרי הלימוד והתלבושות, לא נשכח גם את חובת ההכנה של ילדינו לזהירות בדרכם לבית הספר וחזרה בטוחה הביתה (משפחה)
מרן הגר"חהגר"ח: לשלוח ילדים למוסדות - 'תורה מגנא'אבי רבינא18
במענה לשאלת הורים דואגים, פסק מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי כי אין "שום הוראת היתר" לא לשלוח את הילדים למוסדות הלימוד השונים, למרות הקורונה המתפשטת (חרדים)
אילוסטרציהילדה שנכוותה בגן תפוצה במיליון שקל?אלי רוטמן
משפחה חרדית תובעת פיצוי כספי הנהלת המשפחתון בו היתה בתם הפעוטה, בגלל כוויות חמורות שנגרמו לה במקום, ממים חמים שנשפכו מקערה על פניה ועל גופה הקטן (חרדים)
חילוץ. אילוסטרציהיוצאים לטייל? כך תחזרו הביתה חיים ושלמיםיהונתן שגב1
תקופת "בין הזמנים" מאפשרת לכולנו לצאת לטיולים משפחתיים. כדי שנחזור לבתינו בשלום, עלינו לתכנן בקפידה את הטיולים השונים | אלו הכללים שחייבים לשמור (אקטואלי)

הורים

הנחיית הורים באתר כיכר השבת - ערוץ הורים מביא לכם את כל מה שמעניין וחשוב לדעת בכל תחום בחיי ההורות במשפחה היהודית או החרדית. ידיעות ומחקרים הנחיות והדרכות הורים שיקלו עליכם בחינוך ובזוגיות

כיכר facebook
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה
רבקה רוכברגר
זהירות משלוח חורג // טור דעה
ז' באדר תשעז3