יהונתן שגבונתנה תוקף קדושת היום....// יהונתן שגב
כ"ו באלול תשפ | 15.09.20
בראש השנה בתפילת "ונתנה תוקף" כשליבנו יצטמרר ויחרד, נחליט בלבנו החלטה מחייבת, כי בשנה זו נעשה את ההשתדלות המרבית, ניקח אחריות ונדאג בכל רגע לבריאותם וחייהם של יקירנו ושלנו (משפחה)
אילוסטרציהכך תחנכו את ילדכם לנגישות ולקבלת האחריהונתן שגב5
אם נהיה כנים עם עצמינו, קבלת השונה היא חלק מהותי בעבודת המידות הפנימית של כל אחד מאיתנו. יהונתן שגב עם טיפים איך לגרום לילדינו להיות יותר רגישים ומנגישים (הורים)
אילוסטרציהחוזרים ללימודים? כך ילדכם יחזרו בבטחהיהונתן שגב
בין רכישת האביזרים ומכשירי הכתיבה, הזמנת הציוד, ספרי הלימוד והתלבושות, לא נשכח גם את חובת ההכנה של ילדינו לזהירות בדרכם לבית הספר וחזרה בטוחה הביתה (משפחה)
חילוץ. אילוסטרציהיוצאים לטייל? כך תחזרו הביתה חיים ושלמיםיהונתן שגב1
תקופת "בין הזמנים" מאפשרת לכולנו לצאת לטיולים משפחתיים. כדי שנחזור לבתינו בשלום, עלינו לתכנן בקפידה את הטיולים השונים | אלו הכללים שחייבים לשמור (אקטואלי)
מה עושים כשפעוט רוצה "רק את אמא"?מה עושים כשפעוט רוצה "רק את אמא"?תהילה אלטמן
הבן שלי תמיד (אבל תמיד) רוצה אותי, אמא שלו, קודם. וכן, זה מחמיא, אך גם מעיק. התוצאה היא שכל העול "נופל עלי" והוא דורש את נוכחותי ללא הרף. אני מותשת. מה הפתרון? (משפחה)
האופניים בזירת התאונה הלילהרוכבים על אופניים? כך תצילו את חיי ילדכםיהונתן שגב7
והחי יתן אל ליבו! שמואל אהרן גליק ז"ל בן ה-17, שנהג בעת שרכב על אופניו - עוד יציל חיים רבים במותו! • רכיבה על אופניים, כיף או מסוכן - וכיצד ניתן להינצל מהסכנה? (חדשות)
בחוץ חם? ברכב לוהט! כך תשמרו על ילדכםבחוץ חם? ברכב לוהט! כך תשמרו על ילדכםיהונתן שגב3
זהו הסיוט של כל הורה... אבל גם ההורים האוהבים והאחראיים ביותר, עלולים ברגע של הסחת דעת, טרדה או עייפות, להשאיר את היקר להם מכל ברכב הלוהט והמסוכן (משפחה)
הילדים בחופש? הנה טיפים שיקלו על חייכםהילדים בחופש? הנה טיפים שיקלו על חייכםתהילה אלטמן
אחרי הסגר, אתם מרגישים שחופשת הקיץ הנוכחית קטנה עליכם. אבל בואו נודה, לא תמיד היא תהיה קלה ונעימה. אז הנה, חשבנו על כמה פתרונות פשוטים (אך יעילים!) בשבילכם (משפחה)
אילוסטרציהיוצאים לבריכה או לים? כך תשמרו על ילדכםיהונתן שגב5
ימים אלו, בהם הילדים נמצאים בחופשה, מנוצלים גם לנופש באתרי מים שונים. בכוחנו וביכולתנו למנוע את מקרי הטביעה של ילדים בבריכות השחייה, בחופי הים ואף בבית (משפחה)
כיתה א' שרים לאבא במסיבה המרגשתכיתה א' שרים לאבא במסיבה המרגשתכיכר בשיתוף נתיבות שלמה2
בתלמוד תורה נתיבות שלמה הר נוף של חינוך העצמאי חגגו מסיבת חומש לתלמידי כיתות א' המסיבה שנערכה בתלמוד תורה במרחב הפתוח על פי הנהלים המחמירים של משרד הבריאות היתה מרגשת במיוחד (הורים ,מקודם)
נחנכה בשכונת גוש 80 שבירושלים משחקיה מפוארת חדישה שמיועדת לרווחתם של ילדים מיוחדיםנחנכה בשכונת גוש 80 שבירושלים משחקיה מפוארת חדישה שמיועדת לרווחתם של ילדים מיוחדיםכיכר בשיתוף בלב אחד
במעמד רב רושם, נחנכה בשכונת גוש 80 שבירושלים משחקיה מפוארת חדישה שמיועדת לרווחתם של ילדים מיוחדים. את המשחקיה הקים ארגון החסד 'בלב אחד' בראשות ר' דוד וויטמאן שפועל ומסייע לחולים, בעלי מוגבלויות וילדים מיוחדים לאורך כל השנה
אילוסטרציההפתק שמסדר את הבית // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן13
מרגע שנתלה הפתק ובני הבית צפו בו, החל הסדר שולט ברמה בביתנו • והאם שיטת ה'פתק' עובדת גם כשמישהו חייב לכם כסף? המחנך הרב דוד פיירמן - בטיפים מעשיים (חינוך)
איך מדברים עם ילדים על כסף בלי לגרום נזקאיך מדברים עם ילדים על כסף בלי לגרום נזקתהילה אלטמן
תקשורת זה חשוב ומגיע לילדים לדעת את האמת, אך לא את כולה. מומחית כספים מתווה גבולות בריאים לנושא הזה, בין אם ילדכם ילדון צעיר ותמים ובין אם הוא בוגר ומבין עניין (כלכלה)
השיטה של קייט מידלטון להטלת משמעתהשיטה של קייט מידלטון להטלת משמעתתהילה אלטמן23
הדוכס והדוכסית מקיימברידג' מקפידים לגדל ילדים צייתנים. יחד עם מריה, המטפלת של המשפחה, הם מחנכים אותם למופת, אך יש להם יכולת קסומה לעשות זאת בנעימות. כיצד? (משפחה)
כך תכינו גירים מקליפות של ביציםכך תכינו גירים מקליפות של ביציםתהילה אלטמן1
גם אתם יכולים להתרפק על זיכרונות ילדות נוסטלגיים על ידי יצירת גירים בבית, יחד עם הקטנים שלכם. זה יותר קל ממה שאתם חושבים ובוודאות, מסובך פחות מהסוודר שאתם מנסים לסרוג (הורים)
אתם לא צריכים להעסיק את הילדים כל היוםאתם לא צריכים להעסיק את הילדים כל היוםשרה גרשוביץ, מדריכת הורים ומטפלת באמנות3
מדריכת הורים עם 3 טעויות שאנחנו עושים הילדים בזמן ההסתגרות הממושכת בבית מפני הקורונה - ואיך לתקן אותן ולהפיק את המירב מהשהות הארוכה יחד (הורים, משפחה)
איך לעבוד מהבית כשילדים מתרוצצים בואיך לעבוד מהבית כשילדים מתרוצצים בותהילה אלטמן
קיוויתם להיות פרודוקטיביים, אך הקטנים לא נותנים לכם לשלוח אפילו מייל אחד? פסיכולוגית ילדים מייעצת מה ניתן לעשות כדי שכולם יהיו מרוצים ושמחים, הילדים וההורים כאחד (משפחה)
הילד מצייר על הקירות? אל תעצרו אותוהילד מצייר על הקירות? אל תעצרו אותותהילה אלטמן4
אם תאפשרו לילדיכם לשרבט על הקירות בבית, תעודדו אותם לגלות עניין במדע וללמוד דברים חדשים. זו רק דרך אחת מני רבות, שבאמצעותה הם יבינו שלכל דבר יש סיבה ותוצאה (משפחה)
כך תנהגו אם אתם אוהבים ילד אחד יותרכך תנהגו אם אתם אוהבים ילד אחד יותרתהילה אלטמן
בספר ההורות הישן, הכלל הבלתי מדובר הוא להתייחס לכל הילדים באופן שווה. עם זאת, הורים עשויים למצוא עצמם מעדיפים ילד אחד ולמרות הכל, זו דווקא דרך לשפר את איכות חיי המשפחה (משפחה)
זו הסיבה שילדים מסרבים ללבוש מעילזו הסיבה שילדים מסרבים ללבוש מעילתהילה אלטמן1
המוני אמהות נאלצות לשדל את ילדיהן להתעטף במעיל מדי בוקר והם מסרבים בתוקף, אפילו כשמוצעים להם צ'ופרים בתמורה ומנגד, עונשים. אנו מתקשים להבין איך זה יתכן. למדע יש תשובות (משפחה)
מחליקים במגלשה עם ילד על הידיים? שימו לבמחליקים במגלשה עם ילד על הידיים? שימו לבתהילה אלטמן
החלקה במורד המגלשה עם פעוט שיושב בחיקכם אולי נראית כמו הדרך הבטוחה ביותר להשתמש במתקן, אך לפי מחקר, היא למעשה מסוכנת הרבה יותר מכפי שנדמה לנו (משפחה)
גרועים במתמטיקה? אל תעזרו לילדיכם בשיעורי ביתגרועים במתמטיקה? אל תעזרו לילדיכם בשיעורי ביתתהילה אלטמן
מדענים גילו שילדים להורים שחרדים ממתמטיקה היו בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח חרדות מהמקצוע בעצמם - אך רק כאשר אמם או אביהם עזרו להם בשיעורי הבית, לעתים קרובות. אז אולי כדאי לשחרר (משפחה)
זה מדעי: אמא לא אוהבת את כל ילדיה אותו דברזה מדעי: אמא לא אוהבת את כל ילדיה אותו דברשרי ברינר שיפמן14
"אני לא אוהבת אותו יותר, הוא עושה לי יותר נחת" - גם אתם שמעתם את הטענה הזאת מאמא כשהתלוננתם שאחיכם זוכה ליחס מפנק יותר? הנה מחקר שנותן תוקף לחששותיכם (משפחה)
מחקר: הורים טריים מאבדים 44 ימי שינה בשנהמחקר: הורים טריים מאבדים 44 ימי שינה בשנהתהילה אלטמן4
דבר אחד שבולט בהיעדרו בחודשים שלאחר הולדת תינוק? כמובן, שעות השינה. כעת, מחקר מגלה כי הורים טריים מאבדים כ-44 ימי שינה בשנה הראשונה לחייו של ילדם. חודש וחצי של שינה. הלם (משפחה)
התינוק נרדם רק עם בקבוק? זה מה שתעשוהתינוק נרדם רק עם בקבוק? זה מה שתעשותהילה אלטמן
קארה דומפלין, אחות ואם לארבעה, שמשימת חייה היא להשיב להורים טריים את שעות השינה האבודות שלהם. הפעם, היא מדריכה איך לנהוג כדי לגמול תינוק מבקבוק בלילה (משפחה)
חשוב לדעת: חלונות ערות של תינוקותחשוב לדעת: חלונות ערות של תינוקותתהילה אלטמן
ישנה תפיסה שגויה שאם תינוק מתעייף מספיק, הוא פשוט יירדם. אבל כשתינוקות הופכים למותשים, הם עוברים ממצב של עייפות לעייפות יתר ויתקשו להירדם, לכן חשוב להכיר את חלונות הערות שלהם (משפחה)

הורים

הנחיית הורים באתר כיכר השבת - ערוץ הורים מביא לכם את כל מה שמעניין וחשוב לדעת בכל תחום בחיי ההורות במשפחה היהודית או החרדית. ידיעות ומחקרים הנחיות והדרכות הורים שיקלו עליכם בחינוך ובזוגיות

כיכר facebook
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה
רבקה רוכברגר
זהירות משלוח חורג // טור דעה
ז' באדר תשעז3