אילוסטרציההפתק שמסדר את הבית // הרב דוד פיירמן
י"ד בתמוז תשפ | 06.07.20
מרגע שנתלה הפתק ובני הבית צפו בו, החל הסדר שולט ברמה בביתנו • והאם שיטת ה'פתק' עובדת גם כשמישהו חייב לכם כסף? המחנך הרב דוד פיירמן - בטיפים מעשיים (חינוך)
כיתה א' שרים לאבא במסיבה המרגשתכיתה א' שרים לאבא במסיבה המרגשתכיכר בשיתוף נתיבות שלמה
בתלמוד תורה נתיבות שלמה הר נוף של חינוך העצמאי חגגו מסיבת חומש לתלמידי כיתות א' המסיבה שנערכה בתלמוד תורה במרחב הפתוח על פי הנהלים המחמירים של משרד הבריאות היתה מרגשת במיוחד (הורים ,מקודם)
נחנכה בשכונת גוש 80 שבירושלים משחקיה מפוארת חדישה שמיועדת לרווחתם של ילדים מיוחדיםנחנכה בשכונת גוש 80 שבירושלים משחקיה מפוארת חדישה שמיועדת לרווחתם של ילדים מיוחדיםכיכר בשיתוף בלב אחד
במעמד רב רושם, נחנכה בשכונת גוש 80 שבירושלים משחקיה מפוארת חדישה שמיועדת לרווחתם של ילדים מיוחדים. את המשחקיה הקים ארגון החסד 'בלב אחד' בראשות ר' דוד וויטמאן שפועל ומסייע לחולים, בעלי מוגבלויות וילדים מיוחדים לאורך כל השנה
איך מדברים עם ילדים על כסף בלי לגרום נזקאיך מדברים עם ילדים על כסף בלי לגרום נזקתהילה אלטמן
תקשורת זה חשוב ומגיע לילדים לדעת את האמת, אך לא את כולה. מומחית כספים מתווה גבולות בריאים לנושא הזה, בין אם ילדכם ילדון צעיר ותמים ובין אם הוא בוגר ומבין עניין (כלכלה)
השיטה של קייט מידלטון להטלת משמעתהשיטה של קייט מידלטון להטלת משמעתתהילה אלטמן23
הדוכס והדוכסית מקיימברידג' מקפידים לגדל ילדים צייתנים. יחד עם מריה, המטפלת של המשפחה, הם מחנכים אותם למופת, אך יש להם יכולת קסומה לעשות זאת בנעימות. כיצד? (משפחה)
כך תכינו גירים מקליפות של ביציםכך תכינו גירים מקליפות של ביציםתהילה אלטמן1
גם אתם יכולים להתרפק על זיכרונות ילדות נוסטלגיים על ידי יצירת גירים בבית, יחד עם הקטנים שלכם. זה יותר קל ממה שאתם חושבים ובוודאות, מסובך פחות מהסוודר שאתם מנסים לסרוג (הורים)
אתם לא צריכים להעסיק את הילדים כל היוםאתם לא צריכים להעסיק את הילדים כל היוםשרה גרשוביץ, מדריכת הורים ומטפלת באמנות3
מדריכת הורים עם 3 טעויות שאנחנו עושים הילדים בזמן ההסתגרות הממושכת בבית מפני הקורונה - ואיך לתקן אותן ולהפיק את המירב מהשהות הארוכה יחד (הורים, משפחה)
איך לעבוד מהבית כשילדים מתרוצצים בואיך לעבוד מהבית כשילדים מתרוצצים בותהילה אלטמן
קיוויתם להיות פרודוקטיביים, אך הקטנים לא נותנים לכם לשלוח אפילו מייל אחד? פסיכולוגית ילדים מייעצת מה ניתן לעשות כדי שכולם יהיו מרוצים ושמחים, הילדים וההורים כאחד (משפחה)
הילד מצייר על הקירות? אל תעצרו אותוהילד מצייר על הקירות? אל תעצרו אותותהילה אלטמן4
אם תאפשרו לילדיכם לשרבט על הקירות בבית, תעודדו אותם לגלות עניין במדע וללמוד דברים חדשים. זו רק דרך אחת מני רבות, שבאמצעותה הם יבינו שלכל דבר יש סיבה ותוצאה (משפחה)
כך תנהגו אם אתם אוהבים ילד אחד יותרכך תנהגו אם אתם אוהבים ילד אחד יותרתהילה אלטמן
בספר ההורות הישן, הכלל הבלתי מדובר הוא להתייחס לכל הילדים באופן שווה. עם זאת, הורים עשויים למצוא עצמם מעדיפים ילד אחד ולמרות הכל, זו דווקא דרך לשפר את איכות חיי המשפחה (משפחה)
זו הסיבה שילדים מסרבים ללבוש מעילזו הסיבה שילדים מסרבים ללבוש מעילתהילה אלטמן1
המוני אמהות נאלצות לשדל את ילדיהן להתעטף במעיל מדי בוקר והם מסרבים בתוקף, אפילו כשמוצעים להם צ'ופרים בתמורה ומנגד, עונשים. אנו מתקשים להבין איך זה יתכן. למדע יש תשובות (משפחה)
מחליקים במגלשה עם ילד על הידיים? שימו לבמחליקים במגלשה עם ילד על הידיים? שימו לבתהילה אלטמן
החלקה במורד המגלשה עם פעוט שיושב בחיקכם אולי נראית כמו הדרך הבטוחה ביותר להשתמש במתקן, אך לפי מחקר, היא למעשה מסוכנת הרבה יותר מכפי שנדמה לנו (משפחה)
גרועים במתמטיקה? אל תעזרו לילדיכם בשיעורי ביתגרועים במתמטיקה? אל תעזרו לילדיכם בשיעורי ביתתהילה אלטמן
מדענים גילו שילדים להורים שחרדים ממתמטיקה היו בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח חרדות מהמקצוע בעצמם - אך רק כאשר אמם או אביהם עזרו להם בשיעורי הבית, לעתים קרובות. אז אולי כדאי לשחרר (משפחה)
זה מדעי: אמא לא אוהבת את כל ילדיה אותו דברזה מדעי: אמא לא אוהבת את כל ילדיה אותו דברשרי ברינר שיפמן14
"אני לא אוהבת אותו יותר, הוא עושה לי יותר נחת" - גם אתם שמעתם את הטענה הזאת מאמא כשהתלוננתם שאחיכם זוכה ליחס מפנק יותר? הנה מחקר שנותן תוקף לחששותיכם (משפחה)
מחקר: הורים טריים מאבדים 44 ימי שינה בשנהמחקר: הורים טריים מאבדים 44 ימי שינה בשנהתהילה אלטמן4
דבר אחד שבולט בהיעדרו בחודשים שלאחר הולדת תינוק? כמובן, שעות השינה. כעת, מחקר מגלה כי הורים טריים מאבדים כ-44 ימי שינה בשנה הראשונה לחייו של ילדם. חודש וחצי של שינה. הלם (משפחה)
התינוק נרדם רק עם בקבוק? זה מה שתעשוהתינוק נרדם רק עם בקבוק? זה מה שתעשותהילה אלטמן
קארה דומפלין, אחות ואם לארבעה, שמשימת חייה היא להשיב להורים טריים את שעות השינה האבודות שלהם. הפעם, היא מדריכה איך לנהוג כדי לגמול תינוק מבקבוק בלילה (משפחה)
חשוב לדעת: חלונות ערות של תינוקותחשוב לדעת: חלונות ערות של תינוקותתהילה אלטמן
ישנה תפיסה שגויה שאם תינוק מתעייף מספיק, הוא פשוט יירדם. אבל כשתינוקות הופכים למותשים, הם עוברים ממצב של עייפות לעייפות יתר ויתקשו להירדם, לכן חשוב להכיר את חלונות הערות שלהם (משפחה)
עצות שיעזרו לכם להשאר שפויים בגידול מתבגריםעצות שיעזרו לכם להשאר שפויים בגידול מתבגריםתהילה אלטמן1
שנות העשרה לא היו היפות בחיינו וכעת, אנו מנסים לחיות אותן מחדש דרך ילדינו ולעשות מין תיקון על הדרך. הנה העצות הטובות ביותר להורים המגדלים בני נוער ודרכים לעזור להם לפרוח (משפחה)
מחקרים: סטירות משפיעות לרעה על התנהגותם של ילדיםמחקרים: סטירות משפיעות לרעה על התנהגותם של ילדיםתהילה אלטמן2
נתונים ממחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מיזורי, מראים שלא רק שסטירה מדי פעם לא יעילה בהטלת סמכות, אלא שלמעשה, יש לה השפעה הפוכה ואי אפשר להתעלם מהמידע הזה (משפחה)
מחקר: רכיבה על סוסים משפרת את האינטליגנציהמחקר: רכיבה על סוסים משפרת את האינטליגנציהתהילה אלטמן
במחקר, ילדים נתבקשו לענות על שאלות כלליות ומתמטיות, לפני ואחרי שהשתתפו ברכיבה על סוסים. התוצאות הראה כי הפעילות הכפרית הזו מרחיבה את הזיכרון, יכולת פתרון הבעיות והלמידה (משפחה)
אמהות משוגעת: בעיות נפוצות בגידול ילדים ופתרונות • האזינואמהות משוגעת: בעיות נפוצות בגידול ילדים ופתרונות • האזינוכיכר פודקאסט1
2 אמהות לא קונבנציונליות ישבו לפטפט על הצאצאים שלהן. בין הנושאים שעלו בשיחתן: איך מציבים גבולות לילדים, איך מפתחים את הבטחון העצמי שלהם ועוד. הקשיבו ולמדו (משפחה)
4 דרכים יצירתיות להשתעשע עם הילדים4 דרכים יצירתיות להשתעשע עם הילדיםתהילה אלטמן1
להודות שאתם לא אוהבים לשחק עם ילדיכם, זה לא עניין של מה בכך, אבל לא תמיד מתחשק להתיישב על הרצפה, במקום "לתקתק" את הבית. למזלכם, יש עוד דרכים להשקיע ביורשי העצר (משפחה)
מה עושים עם ילד ששונא להתקלחמה עושים עם ילד ששונא להתקלחתהילה אלטמן
להורים שבינינו, זמן הרחצה יכול להיות סיוט מתמשך - מקור לסכסוך קולני, מרצפות רטובות ובגדים נוטפי מים. אממה, צריך לעשות את זה כל יום, אז הנה כמה כלים שיהפכו אותו למהנה וזורם יותר (משפחה)
הילד משתטח על הרצפה בסופר? כך תעשוהילד משתטח על הרצפה בסופר? כך תעשותהילה אלטמן
יש המון דברים שיכולים לגרום להתפרצויות זעם. עייפות, רעב, או סתם שעמום. ההורים מנסים להרגיע את ילדם ומביעים אהבה לרגשותיו, אבל זו שיטה לא נכונה ולא מועילה. יש דרך אחרת (משפחה)
5 דברים שצריך לדעת על מושבי בטיחות5 דברים שצריך לדעת על מושבי בטיחותתהילה אלטמן
לאיש אין מושג כיצד להשתמש במושבי בטיחות כראוי, למרות שהם אחד הפריטים החשובים ביותר שתקנו אי פעם לילדיכם. מומחה בתחום מפתיע עם 5 דברים שכל הורה עם רכב צריך לדעת (הורים, משפחה)
אמא יש רק אחת; ומה קורה כשהיא איננה?אמא יש רק אחת; ומה קורה כשהיא איננה?שרי ברינר שיפמן5
גזירה על המת? איכשהו, גם אחרי 7 שנות יתמות, זה לא קורה. איך יוכל ילד לשכוח את האישה שילדה אותו? שרי ברינר-שיפמן בטור מרגש לקראת היארצייט של אימה (הורים, טור אישי)

הורים

הנחיית הורים באתר כיכר השבת - ערוץ הורים מביא לכם את כל מה שמעניין וחשוב לדעת בכל תחום בחיי ההורות במשפחה היהודית או החרדית. ידיעות ומחקרים הנחיות והדרכות הורים שיקלו עליכם בחינוך ובזוגיות

כיכר facebook
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה
רבקה רוכברגר
זהירות משלוח חורג // טור דעה
ז' באדר תשעז3
אילוסטרציה
מרדכי כהן
לא יבוא אוטיסט בקהל ה' / טור מטלטל
י"ב באלול תשעו26