כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ריאיון באולפן | צפו

צביקה כהן: "סיימנו לשלם פרוטקשן למנהלי הסמינרים; אנו מקימים מוסדות משלנו"

לאחר ההחלטה הדרמטית שהתקבלה על ידי ה'מועצת', שנציגי ש"ס בעיריית ירושלים לא ישבצו בנות ספרדיות בסמינרים אשכנזים, סגן ראש העיר צביקה כהן מתארח באולפן 'כיכר השבת' וחושף את הפרוטקשן שמנהלי הסמינרים דרשו והדרך החדשה | וגם, הקדנציה שהייתה, האם הגיע הזמן לראש עיר חרדי בבירה והתמיכה במשה ליאון • צפו בריאיון המלא לישי כהן (אקטואליה)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: דודי פלוג. מפיק: איציק אוחנה)

כארבעה חודשים לפני הבחירות לרשויות המקומיות ועל רקע סיום הרישום לסמינרים, סגן ראש עיריית ירושלים, צביקה כהן, מתארח לריאיון מקיף באולפן 'כיכר השבת' בו הוא מתייחס לקדנציה שהייתה, הבחירות המתקרבות, השת"פ עם ראש העיר משה ליאון, המאבק על הסמינרים והשינוי הדרמטי בנושא שהחל מהשנה משבצים בנות ספרדיות לסמינרים ספרדים, וחוזר לשיחות הקשות וניסיון הסחיטה מצד מנהלי סמינרים. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

הקדנציה שהייתה: "אנחנו מרגישים חלק אמיתי מהקואליציה, מרגישים נח, זה ראש עיר שהוא שותף. יש מערכת כוחות משולבת, הספרדים במקום אחר לגמרי, אני מכיר את התוצאות. ליאון יעשה כל שביכולתו לרצות את הציבור החרדי ומאידך יעשה הכל לא להכביד על הציבור החילוני".

הגיע העת לראש עיר חרדי? "היה מועמד חרדי לראשות עיריית ירושלים, ש"ס תמכה במשה ליאון, לא שגילינו את אמריקה כעת. אני בידידות טובה עם יוסי דייטש אבל בוא נדבר מה טובת העיר והציבור שלנו, לקחנו ראש עיר ספרדי, עמך ישראל, מבין מערכות, בלי מנדט אחד יש לו קדנציה עם קואליציה רחבה מצד לצד. התוצאה שליאון מביא לירושלים היא טובה מעבר לכל דימיון".

תומכים בליאון קדנציה נוספת: "אם תשאל אותי עוד קדנציה שתיים איפה אני רוצה לראות את עצמי? בדיוק במקום הזה, עם ראש העיר שנמצא על התפר ומבין ומכבד. יש לכולם, זה מה שהוא עושה. חד משמעי נתמוך בו שוב. תראה, אין מועמד אמיתי מולו ואנחנו ארבעה חודשים לבחירות".

סגן רה"ע ירושלים צביקה כהן בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

אנחנו עוברים לדבר על הנושא הטעון ביותר במסדרונות עיריית ירושלים: שיבוץ הבנות הספרדיות בסמינרים, וזאת לאחר שהשנה חל שינוי דרמטי בגישה של ש"ס עם ההחלטה להפסיק לשבץ בנות ספרדיות לסמינרים אשכנזים ולהקים סמינרים לציבור הספרדי.

כהן, שמוביל את המהלך, מספר כי ההחלטה התקבלה לאחר ישיבה שהתקיימה לפני שנה וחצי במעונו של ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן זצ"ל.

כהן מספר על העבר בירושלים, סביב הגזענות נגד בנות ספרדיות: "הייתה שיטת העסקנים, היו נותנים כספים, משחדים מנהלי סמינרים על בנות מצוינות, רק בשל היותן ספרדיות - היו צריכים לשלם עליהן עשרות אלפי דולרים".

שאלנו את כהן האם מנהלי הסמינרים לא ניצחו, והוא משיב: "אנחנו בעיריית ירושלים היינו נדרשים להון תועפות כדי לסדר בנות בסמינרים. בשנה שעברה נדרשנו על 35 בנות ספרדיות - שישה מיליון שקל לאחד הסמינרים, פרוטקשן, כדי לסדר את הבנות הללו".

לדבריו: "עצרנו את התהליך הזה בשנה שעברה, זה דבר מקומם. אמרנו נשקיע את הכסף הזה בבנות, לא במי שמקבל את הבנות, נבנה סמינרים".

כהן מדגיש: "אני חילקתי עכשיו כסף לא קטן לסמינרים ספרדים על כל מיני תוכניות חינוכיות, מסתובבים בין המוסדות הספרדים, אחד אחד נרים אותם".

"אמרו לי 'לא' לבת שלי? לקחתי את הבנות וביחד בניתי איתם דרך, דרך של גדולי ישראל הספרדים שלנו שהנחו אותנו", הסביר כהן.

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר