ריאיון מיוחד באולפן | צפו

השר גולדקנופף: דורשים פסקת התגברות רק על חוק הגיוס, אם לא נקבל - נפרוש מהקואליציה

העברת צמצום עילת הסבירות ללא הסכמות; הסיכוי לחזור לבית הנשיא; ההפגנות ההמוניות ברחובות; חוק הגיוס שנדחה לכנס הבא; הרפורמה שהוא מוביל בתחום הבינוי; הבחירות לרשויות המקומיות; ההחלטה לתמוך בלסרי באשדוד והאיום של ש"ס להתמודד בבני ברק | יו"ר 'יהדות התורה', שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר השבת' | צפו (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: יהודה אריה)

בסוף שבוע פוליטי סוער עם אישור צמצום עילת הסבירות בקריאה ראשונה, מתארח יו"ר 'יהדות התורה', יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון, לריאיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' ומתייחס לכל הסוגיות הבוערות העומדות על סדר היום. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה התייחס גולדקנופף לתואר שלו 'שר במשרד ראש ממשלה': "זה תואר שאני מקווה שבתוך כמה חודשים נזרוק אותו, התואר הזה נועד לשם שמירת חוק הגיוס, אני שר במשרד רה"מ כדי להיכנס ולבוא לחדר ראש הממשלה כדי להזכיר לו כל יום שיש גם חוק גיוס, מלבד כל החוקים למה נכנסו לממשלה".

באשר לעילת הסבירות אומר שר הבינוי והשיכון: "זה חוק של הסברים, צד אחד מסביר את הצד שלו שזה ממש חורבן למדינת ישראל והצד השני מסביר שכולכם הייתי באותה סירה ורציתם את הדבר הזה כי הגיע הזמן לשנות, השאלה מי ישכנע את הציבור יותר".

"זה שהחליט אהרן ברק לקחת את עילת הסבירות ולהעביר את זה לכוח המשפטי ולהוציא אותו לבית המחקוקים, זו השאלה, השאלה למה הסכימו אז להוציא את זה", הוסיף.

כששאלנו את גולדקנופף האם הוא בעד לחזור לשיחות בבית הנשיא, הוא עונה: "אני מאוד בעד השלום, זה ממש לא מכובד הצעקות האחד על השני בין חברי הכנסת. יש ילדים ונכדים שיושבים ביציע והם מתביישים בדברים האלה. אם רוצים להגיע להידברות, השאלה האם אלו שרוצים הם רוצים להשתלט על הימין. אם אפשר להבין שפה יש גוף נבחר ויש גוף שרוצה שנתחשב גם בו - זה סוג אחר של הידברות, אבל אם אומרים 'אם לא תעשה כמוני - אני קם והולך', זה משהו אחר".

"מי אמר שצריך לצאת לנו מכל דבר.. אתה יודע כמה חוקים עוברים כל שבוע בוועדת שרים לחקיקה", הוסיף.

יו"ר 'יהדות התורה' מתייחס לחוק הגיוס ופסקת ההתגברות: "בחוק הגיוס כן, אני אומר את דעתי: זה מה שביקשנו, האם אנחנו לוקחים את כל החוקים ומבקשים פסקת התגברות ולא נצא מהקואליציה? אף אחד ממועצת גדולי התורה לא נתן כזו הוראה, על חוק הגיוס כן".

השר גולדקנופף בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

השר גולדקנופף מתייחס להפגנות ההמוניות: "אני בטוח שהציבור יתעשת, הפגנות זה טוב לפעם אחת, פורים וחנוכה זה פעם אחת בשנה. הפגנות כל יום? זה לא עובד. זה מאבד את מה שאתה רוצה להפיק ממנו. כיום יום הפגנה? זה הופך לשגרה".

על האיום של הטייסים ואנשי המילואים, הוא אומר: מדינת ישראל צריכה לשקול כשהיא משקיעה כסף באנשים - איך לחייב אותם להיות נאמנים למדינה. טייסים? 8200? משקיעים בהם מיליונים, המדינה משקיעה בך כל כך הרבה כסף. קשה לי לנהל דיאלוג בנושא הזה, זה לא השטח שלי".

על הביקורת מצד ארה"ב והבית הלבן, אומר השר הבכיר: "אני חושב שהבעיה שיש אנשים שמתנגדים לנתניהו ומנסים באיזה דימוי.. הבעיה מתחילה שיש אנשים שנגד נתניהו, איך מגיע לנשיא ארה"ב? הוא אומר עלינו שאנחנו אנשים לא בסדר, שצירף לעצמו אנשים לא הגונים. מישהו עובד על זה, נראה לך שהוא קם בלילה וחלם חלום, מישהו עובד על זה ומנחה אותו".

לדבריו: "יש בעיה שביידן ייפגש עם נתניהו וידבר איתו על מה שהוא רוצה? מה קרה? למה מקרה? הוא רץ ללחוץ לנתניהו את היד שהוא בא לפה כשלפיד היה רה"מ, פתאום אנשים סביבו לא בסדר? מה קרה?".

שר הבינוי והשיכון עם רה"מ (צילום: לע"מ)

אנחנו עוברים לדבר על הפרויקט המרכזי שלו וזה לבנות ולבנות, רפורמה במשרד הבינוי והשיכון כלשונו.

תחילה הוא אומר בחיוך: "אנשים במקום לצאת להפגנות הם הולכים לקפלן, אם היינו לוקחים את האנשים האלה ודואגים שהאנשים האלה ייבנו אז יהיו הרבה דירות, אבל אל דאגה".

גולדקנופף משתף: "אנחנו עם הכי הרבה בניה בעשור האחרון. לגבי המגזר החרדי, יחד עם אריה דרעי אנחנו מכינים תוכנית של 80 אלף יחידות דיור בתוך שש עד שבע שנים".

שר הבינוי והשיכון מתייחס לביקורת של יו"ר 'דגל' ח"כ משה גפני, נגד הקמת העיר כסיף לחרדים: "אז שלא יקנה שם דירה, לא רצינו לבנות בחריש ולא גרים שם? התחלקנו אני וגפני, הוא כספים ואני שיכון, אני מוכן לקחת אותו ליועץ במשרד השיכון. ראש ישיבה מחוץ לארץ, ליטאי, ביקש 3,000 יחידות דיור שם".

בסיום הריאיון התייחס גולדקנופף לבחירות לרשויות המקומיות. תחילה להסכם שנחתם עם ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, ואמר: "זה סופי, חתמנו. ידענו את ש"ס על כל מהלך שאנחנו עושים, היו לנו דיבורים איתם ודיאולוגים איתם, אנחנו ניסינו גם להמתין".

על שאלת חילולי השבת, שלדברי ש"ס גברו בתקופת כהונתו של לסרי, השיב גולדקנופף: "הנציגים שלנו יישבו איתו להסכם קואליציוני די קשוח, בנושאים האלה בפרט, והוא נכון גם לבוא בנושאים הללו לעצור את חילולי השבת".

גולדקנופף הוסיף: "יש רשימה שאנו מקווים. תראה, אשדוד אינה עיר חרדית, אבל הקול החרדי מכריע ולכן כמה שמכריע החלק השבתי יהיה יותר מהרוב החרדי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר