בלעדי | צפו

השר מאיר פרוש בריאיון: "אין באלעד רוב ספרדי; אם נלך עם 'דגל', בוסו לא יהיה בבני ברק"

התקציב שלא הגיע למשרד המסורת; סערת חוק הגיוס והדרישה לחקיקה בכנס החורף הקרוב; פסקת ההתגברות; רפורמת המשפט והצד החרדי במתווה; הבחירות לרשויות המקומיות בבני ברק, אלעד ובית שמש; ההכנות לקראת טיסת האלפים לציון רבי נחמן באומן | יו"ר 'שלומי אמונים', השר מאיר פרוש, בריאיון בלעדי לישי כהן | הריאיון המלא (חדשות, פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: יוני מאיר. מפיק: אשר רוט. עריכה: ידידיה כהן))

יו"ר 'שלומי אמונים', שר ירושלים ומסורת מאיר פרוש, מתארח לריאיון מיוחד ובלעדי ל'כיכר השבת' ומדבר על סוגיית רפורמת המשפט, חוק הפטור מגיוס לתלמידי הישיבות, הבחירות לרשויות המקומיות בדגש על אלעד, בני ברק ובית שמש, וההכנות לקראת הטיסות לאומן בראש השנה. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה מתייחס השר פרוש לאי העברת התקציב למשרד המסורת בו הוא מחזיק: "התקציב שלי למשרד ירושלים אכן קיים, החלק של מסורת ישראל - עדיין לא. התקציב של מזרח ירושלים קיים. מסורת ישראל מוגדר ככסף קואליציוני וזה צריך להתכבס באוצר, כנראה אנחנו לקראת הסוף, אם הכסף לא יבוא אז בשביל מה אני אשאר פה?".

אנחנו עוברים לדבר על רפורמת המשפט והציבור החרדי, ופרוש מסביר: "אנחנו לא מובילים את זה, כן תומכים. למה אנחנו בעד, כדי לעשות רע לצד השני? לא. אנחנו יודעים שבבית המשפט יש תפיסות נגד התפיסה היהודית שאנחנו מאמינים בה, אנחנו לא צריכים להוביל, אבל היינו בעד, ואני חושב שזה גם היה מוצדק".

"יש לנו בהסכם הקואליציוני את ההסדר של גיוס תלמידי הישיבות, הוא חתום", מבהיר פרוש: "בקואליציה העדיפו שלא לכתוב את פסקת ההתגברות על הגיוס אלא על הכל, נאמר ברור שיהיה חוק יסוד ותהיה פסקת התגברות".

יו"ר 'שלומי אמונים' מתייחס למאמרי המערכת בביטאונים החרדים שלקחו כמה צעדים אחורה בכל הקשור לרפורמת המשפט: "אם אני הייתי כותב את מאמרי המערכת? לא הייתי כותב כך. הייתי כותב שאנחנו חושבים שצריך לתקן את זה אבל לא הובלנו ובוודאי שרצוי שזה יובל על ידי אנשים שהם יותר קונצנזוס במדינה".

"אם בסוף לא נקבל דבר טוב על חוק הגיוס אז בוודאי ששלימנו על הרפורמה", מדגיש השר פרוש.

השר מאיר פרוש בריאיון לישי כהן

לדבריו: "טעינו מראש כאשר לא הכנסתו את חוק הגיוס, כמו שהיה חוק בן גביר וחוק סמוטריץ', היינו צריכים לפני הקמת הממשלה להעביר את חוק הגיוס".

פרוש מעביר מסר ברור לראש הממשלה: "הובטח לנו שנושא הגיוס יוסדר בכנס החורף. בחודש האחרון ישבנו כבר פעמיים על הנושא הזה, החלטנו שעד תחילת ספטמבר יביאו את החוק".

"אנחנו צריכים לשמוע מה מציעים לנו, אנחנו דורשים משהו שלא יהיה פגיע בבג"צ. שנשמע, אספר לך מה יש שם. יש לי הסכם שנתניהו חתום עליו, יחד עם יו"ר הקואליציה, שם כתוב את הנושא של חוק יסוד לימוד התורה וחוק הגיוס. יש לנו הסכם כתוב וחתום, כך צריך להיות. יגידו שאי אפשר? אז מה אתה מציע במקום זה? חוק אי גיוס חייב לעבור בכנס החורף".

השר מאיר פרוש בריאיון עבר ל'כיכר השבת'

הבחירות לרשויות המקומיות

אנחנו עוברים לעסוק בבחירות לרשויות המקומיות ופותחים בבחירות לראשות העיר בני ברק וההתמודדות של ח"כ אוריאל בוסו: "אם 'אגודה' ו'דגל' מסודרים בניהם אז בוסו לא יהיה ראש עיר. אני מתאר לעצמי שנהיה מאוחדים, אצל החרדים ההסכמים הם בדקה אחרונה. חנוך זייברט הוא המועמד של 'אגודת ישראל', אנחנו נתכנס ונשב ונדבר על הטענות של 'דגל' באשר למועמדות של זייברט".

באשר לאלעד אומר השר פרוש: "לש"ס יש 60% באלעד? הם לא עברו אפילו את ה-50% לפני שנה, ובכנסת היא מביאה קולות יותר מאשר בבחירות לרשויות המקומיות. יש באלעד ראש עיר טוב שנותן שרות לכולם, אין שנאה בין אשכנזים לספרדים, כולם חיים טוב. אין רוב ספרדי באלעד, אם הגיעו לפני שמונה חודשים לבחור, ובין אלו שהגיעו להצביע יש מצביע בן גביר וחב"ד".

פרוש מעריך: "אני חושב ש'דגל התורה' אומרת שהיא שומעת לרבנים שלהם ומה שהרבנים יגידו -הם יעשו, נראה לי שההכרעה ב'דגל' למרות שכבר יודעים פחות או יותר, תהיה הסכמה של 'דגל' ו'אגודה' ושרוליק פרוש יהיה המועמד וגם ראש העיר אלעד".

באשר לבחירות לראשות העיר אשדוד, שם 'אגודה' תומכת בראש העיר המכהן יחיאל לסרי בעוד ש"ס מריצה את אבי אמסלם, אומר פרוש: "אני לא מכיר אף מועמד מלבד לסרי, אף אחד לא הציג שום מועמד אחר, ההוא לא ביקש את תמיכת 'אגודה'".

בסיום הריאיון אנחנו מדברים על המאמצים שלו להסדיר את הטיסות לאומן בראש השנה: "אנחנו עושים הרבה, יהיה השנה הרבה יותר קל להגיע אם כל מה שעבדנו יעבוד בפועל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר