ישראל במלחמה | ריאיון

השר בן צור: "מה שחמאס עשו - גרוע מהנאצים בשואה" | צפו

שר העבודה, יואב בן צור, הגיע לסיור בעיר אשקלון המופגזת בשיגורים מרצועת עזה והעניק ריאיון ל'כיכר השבת': ההודעה הראשונה על המתקפה בשמחת תורה, ממשלת החירום, הטענות נגד התנהלות הממשלה והפעילות של הביטוח לאומי | צפו (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(השר בן צור בריאיון, צפו | צילום: אשר רוט | הפקה: איציק אוחנה ואשר רוט)

שר העבודה, יואב בן צור, מסייר בימים אלו ביישובי העוטף לאחר מתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס, מתקפה שגבתה את חייהם של למעלה מ-1,400 אזרחים ולוחמים.

את השר בן צור פגשנו בעיר אשקלון, העיר המטווחת ביותר במלחמה. לפני כן הוא היה בביקור בשדרות ובבארי שספגה את המכה הקשה של רוצחי חמאס.

תחילה משחזר השר בן צור את בוקר שמחת תורה, כשהוא יושב לצידו של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בבית הכנסת בהר נוף ונשמעת האזעקה הראשונה: "חשבנו באותו רגע שאולי היה איזה חיסול ממוקד של איזו אישיות בכירה בעזה ולכן הטילים, לא ידענו מה קורה. אחרי כמה דקות הגיע המאבטח שלי והודיע לנו שיש פריצה, הוא התבקש להתקשר ללשכת רה"מ ולהודיע שאריה דרעי נמצא בבית הכנסת בהר נוף ולא בבית בבית וגן ואכן הגיע קצין שדיווח על כל מה שנעשה ומיד הוא נסע לקריה בתל אביב".

בן צור מספר: "בהמשך היום הודיעו לנו על ישיבת ממשלה, גם אנחנו נאלצנו לנסוע, התייעצתי עם חבר המועצת הגאון רבי דוד יוסף שאמר שאין שאלה וחייב לנסוע, כך עשינו".

באשר לשגרת המלחמה אומר שר העבודה: "אנחנו מנסים להחזיר עד כמה שניתן את המצב לשיגרה, במצב כזה - מצב חירום - ממשלה צריכה לתפקד, היא מתפקדת, הקימו את הקבינט החברתי, הוא מקבל החלטות. מנהלת 'תקומה' צריכה לתת מענה לכל תושבי העוטף. יש צ'ק פתוח לכל מה שקשור לעוטף, רואים את זה גם במשרד האוצר".

השר יואב בן צור בעיר אשקלון

שאלנו את בן צור על הטיפול הנפשי במתנדבי זק"א שנחשפו לזוועות בקיבוצים: "אנחנו במסגרת הקרנות של ביטוח לאומי, אספנו את כל הדברים שאנחנו חושבים שעכשיו הם לא רלוונטיים ולא נוכל לנצל אותם, הקצנו כשישים מיליון שקלים, כשהדבר המרכזי שם - יצאנו בקול קורא לעמותות שמטפלות בפוסט טראומה לתת טיפול נפשי למתנדבי זק"א, מד"א. יש תקציב ייעודי לטובת הדברים הללו, אנחנו נעשה את זה".

"הצטערתי מאוד לשמוע על מתנדב זק"א שהתמוטט, ראיתי אותם בעוטף, ראיתי אותם בבארי", הוסיף.

על הביקור בתוך קיבוץ בארי הוא משתף: "ניסתי לחשוב ולראות, חיו פה אנשים, הם עכשיו לא איתנו, או שהם חטופים. קשה לי מאוד להירדם מהזוועות הללו, זה יותר גרוע מדאע"ש, יותר גרוע ממה שהיה עם הנאצים בשואה. הלב מתפוצץ".

"צריך לחבק את האנשים הלו, לתת להם את הכל, כדי שיחזרו שפויים, זה לא יקרה, אבל לפחות שנדע שאנחנו עשינו הכל כדי שזה יקרה", הוסיף בהקשר של מתנדבי זק"א.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר