אחד על אחד עם ישי כהן | צפו

ח"כ סגלוביץ': המדינה הפקירה את החטופים, להחזיר אותם גם במחיר של הפסקת המלחמה

הדיבורים על עסקה לשחרור החטופים שהציג נשיא ארה"ב ביידן; התמיכה בסיום המלחמה בתמורה לשחרור; ההצעה של 'יש עתיד' להעניק רשת ביטחון לנתניהו; הקריאה לגנץ ואייזנקוט לפרוש מהממשלה; התנהלות השר בן גביר ומדוע להב 433 לא פותחת בחקירת שחיתות ציבורית; סערת חוק הגיוס והחוק שסיעתו מבקשת להעביר | ח"כ יואב סגלוביץ', מקים יחידת להב 433, בריאיון לישי כהן • צפו (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום: למע עזוז | עריכה: ידידיה כהן | מפיק: אשר רוט)

על רקע ההצעה הישראלית שחשף נשיא ארה"ב, גו' ביידן, הצעה לשחרור חטופים והפסקת אש, קורא ח"כ יואב סגלוביץ' (יש עתיד) לקבל את העסקה ולשחרר את החטופים גם במחיר של עצירת המלחמה.

בריאיון מיוחד ל'כיכר השבת' הוא מדבר על סוגיית החטופים, ניהול המלחמה, הקריאה לגנץ לפרוש מהממשלה, הביקורת הקשה על רה"מ נתניהו, התנהלות השר איתמר בן גביר וההשפעה על המשטרה, סערת חוק הגיוס ותקציבי עולם התורה. צפו בריאיון המלא.

קטעים מהריאיון

תחילה מתייחס ח"כ סגלוביץ' לעסקת החטופים שהציג נשיא ארה"ב גו' ביידן: "המצב הכללי הוא מצב לא פשוט, זה לא פשוט לקבל החלטות אבל מהעבר השני לי די ברור מההתחלה שזה היעד הראשון, לקח זמן לממשלה לדבר בשפה הזו, ככל שהזמן יעבור - המחיר יעלה. מרגע שאתה מדבר דברי רהב 'ננצח ונכבוש' - היכולת להגיע בסוף למשהו אחר היא הרבה יותר קטנה למי שאמר את דברי הרהב.

"המחיר ידוע, לא תהיה ברירה בשפה כזו או אחרת, גם במתווה הזה, בסוף תהיה פה סוג של עצירה של המלחמה. זה היעד הראשון במעלה, אם לא נעשה כל מאמץ להחזיר את החטופים - לא נהיה אותו מדינה. התשובה היא כן לסיום המלחמה, כן, אם צריך להספיק את המלחמה ולההחזיר את החטופים? התשובה שלי היא כן. יש לנו חטופים שהפקרנו אותם".

ח"כ יואב סגלוביץ' בריאיון לישי כהן

סגלוביץ' מבקר את נתניהו: "אי אפשר לשטות בכולם כל הזמן, כן - יש לנו אוייב אכזר, השאלה זה לא חמאס אלא החטופים, צריכים להחזיר אותם, מה המחיר? גבוה? האם צריך לעצור את המלחמה כדי להחזיר אותם? לדעתי כן. העסקה הישרלאית כרגע דומה לעסקה של חמאס לפני כמה שבועות".

אחרי שתקף את נתניהו שעסוק לדבריו רק ב'יום שאחרי' בהישרדות הפוליטית שלו, סגלוביץ' מבהיר: "אם לנתניהו יהיה קשה להעביר את העסקה בקואליציה שלו - אנחנו ניתן לו רשת ביטחון, רשת ביטחון להציל בני אדם שנתניהו אחריא להפקרה שלהם".

בהמשך עברנו לדבר על הקריאה שלו ושל לפיד לגנץ ואייזנקוט לפרוש ממשלת החירום: "בשביעי לחודש בא לפיד לרה"מ ואמר נכנסים בתנאי שתוציא את בן גביר וסמוטריץ, אם בני וגדי היו מחכים עוד יומיים והיו אומרים 'כן אבל', אני מניח שהוא היה מוציא אותם.

"אני בבסיס לא סומך על נתניהו מהתחלה, חלק מההחלטות שהתקבלו - גם המבצעיות - היו חלקן בטעות. מספר חודשים שהמדינה נמצאת בטרללת, בנושא המלחמה, החטופים, האזרח, אין תפקוד", מסביר מדוע הוא סבור שגנץ חייב לפרוש מהר.

שאלנו את בכיר 'יש עתיד' האם לאור דבריו של ח"כ מנסור עבאס נגד לחימת צה"ל ברצועה, הוא יתמוך בממשלה עם רע"ם: "אני מכיר את מנסור עבאס ואת הדעות ורואה לאורך זמן את ההתנהגות, אני לא אומר שאם מחר בבוקר יש ממשלה אז הדבר הראשון מחפשים אותו. אשמח שבעתיד תהיה ממשלה שרע"מ תהיה בתוכה, לא בהכרח להסתמך עליה, לא ממשלה צרה".

ח"כ יואב סגלוביץ' בריאיון ל'כיכר השבת'

אנחנו עוברים לדבר על תפקודו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, כאחראי על המשטרה: "זאת לא אותה משטרה, משטרה שצבועה פוליטית זה האסון הכי גדול שיכול להיות למשטר דמוקרטי. המינוי של בן גביר - הוא תקלה עמוקה ושיבוש ערכי קודם כל. לא יכול להיות שעבריין מורשע יהיה השר שאחראי על הביטחון של כולנו, עצם המיתוג. האשם הוא נתניהו, לא בן גביר".

בחלק השלישי של הריאיון אנחנו עוסקים בסוגיית הסדרת מעמדם של תלמידי הישיבות, חוק הגיוס והדיון הדרמטי בבג"צ. סגלוביץ' מציג את עמדתו בסוגיה: "זה לא שבג"צ אומר 'לכו תגייסו', יש חוק. הפתרון בסוף: יש חוק במדינת ישראל, מה שמצב מדיניות זו הכוונה של מדינה. הסיפור בסוף של התקצוב - יהיה משהו שדרך הטבע יתרחשו דברים.

"לא יהיה פטור כי אין חוק, לא תהיה חקיקה. תהיה מכסה של לומדי תורה לאלה שבאמת תותרם אומנותם, לא יהיו 63 אלף וגם לא 20 אלף. החוק שלנו אומר שרוב ככל המגזר החרדי יגוייס לצבא".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות