נאוה בוקר  נשיא מועצת..  סטפנסקי  סרטונים..
חכם שאול קצין זצ"למכתב הניחומין של נתניהו לקהילה החאלבית
ד' בטבת תשעט | 12.12.18
ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע את תנחומיו על פטירתו של רבה הראשי של הקהילה בברוקלין, הגאון הרב שאול קצין זצ"ל. נתניהו כתב: "היה לי הכבוד להכיר את הרב" (בעולם)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהתביעה: 'עיכבו היתרים כדי למנוע בתי כנסת'יוחנן בלייך
זו התביעה הרביעית במספר שמגישים תושבים חרדים כנגד הרשויות בעיירה איירמונט שבניו יורק - בשתי התביעות הראשונות זכו התובעים, ופוצו בסכומים נכבדים מאד (בעולם)
הפגנת האפודים הצהובים החודשאנטישמיות בפריז: 'האויב האמיתי - היהודים'יוחנן בלייך11
בתי כנסת מושבתים בגלל האימה בחוצות הבירה הצרפתית, סרטוני שנאה ואנטישמיות מופצים ברשת ומסיתים נגד יהודי צרפת: 'בזמן שצרפתים מתים מרעב, היהודים חוגגים' (בעולם)
אילוסטרציהצרפת: חמוש פתח בירי בשוק; שני הרוגיםיוחנן בלייך1
משרד הפנים הצרפתי הנחה את תושבי העיר שטרסבורג להישאר בבתיהם, לאחר שנמלט אדם שירה לעבר אזרחים בשוק בעיר, והרג שניים מהם • "אירוע ביטחוני חמור" (בעולם)
נערים מתעללים בבחור חסידי בניו יורקלשכה מיוחדת לפשעי שנאה ברובע ברוקליןיוחנן בלייך1
עשרות אירועי אלימות ושנאה אירעו בחודשים האחרונים כלפי יהודים בשכונות רובע ברוקלין שבניו יורק • התובע המחוזי: "בני קבוצות מסויימות יראים לצעוד ברחובות הרובע" (בעולם)
תיעוד מסכם: כך חגגו חנוכה בבירת רוסיהתיעוד מסכם: כך חגגו חנוכה בבירת רוסיהכיכר השבת1
ימי החנוכה במוסקבה, בירת רוסיה, הקיפו השנה מאות אלפי יהודים מכל גווני הקשת היהודית בעיר, בשרשרת פעילות מהדלקות מרכזיות ועד ביקורי בית. צפו בתיעוד מסכם (בעולם)
צעירות 'בני עקיבא'מדריכי בני עקיבא לא יחוייבו לשמור מצוותיוחנן בלייך14
החלטה היסטורית בתנועת הנוער הציוני-דתי: בסניפי התנועה בקהילות יהודיות שבמדינות אירופה, צעירים וצעירות שירצו להצטרף כמדריכים, לא יחויבו להיות שומרי מצוות (בעולם)
ראש העיר רומא, וירגי'ניה ראגיזעם: הלוחיות של היהודים המגורשים נעקרויוחנן בלייך
ראש העיר רומא ופוליטיקאים מכל גוני הקשת גינו את עקירתם של 20 לוחיות זיכרון, המנציחות משפחה יהודית מקומית שגורשה מרומא בתקופת השואה • "זיכרון - יש לכבד" (בעולם)
נשיא צרפת מקרוןמקרון נכנע: "הכעס של המפגינים - מוצדק"יוחנן בלייך2
לאחר שבועות של הפגנות אלימות בחוצות פריז, נשא הנשיא מקרון מסר לאומה והציג גישה מרוככת יותר • עם זאת, מקרון שב וגינה את האלימות והפשעים שבציעו מפגינים (בעולם)
הצעיר שנעצרסוכל פיגוע בבית כנסת: צעיר מוסלמי נעצריוחנן בלייך4
סוכל פיגוע טרור שתוכנן על בית כנסת בסמוך לעיר טולדו שבאוהיו, כך דיווח משרד המשפטים האמריקני. המחבל מוסלמי : "היהודים אפילו לא יצפו לזה באזור שלי" (אקטואליה)
אילוסטרציהכ-90% מיהודי אירופה: האנטישמיות גברהיוחנן בלייך4
מחקר מקיף שערך האיחוד האירופי ב-12 מדינות גדולות באירופה, מעלה גם כי כמעט 30% מיהודי אירופה דיווחו כי חוו לפחות הטרדה אנטישמית אחת בשנה האחרונה (בעולם)
בול מיוחד באוקראינה לכבוד רבה של אודסהבול מיוחד באוקראינה לכבוד רבה של אודסהכיכר השבת1
רשות הדואר האוקראינית הנפיקה בול מיוחד, במחווה לעם היהודי, לרבה הראשי של אודסה ודרום אוקראינה, הרב אברהם וולף ולחג החנוכה. הגליון נמסר בטקס מיוחד (חדשות בעולם)
נר שמיני בשער הניצחון בפריז • צפו בתיעודנר שמיני בשער הניצחון בפריז • צפו בתיעודכיכר השבת2
לאחר המהומות והכאוס בימים האחרונים בשער הניצחון בפריז, האירו אמש שלוחי חב"ד את האזור עם הדלקת הנר השמיני של חג חנוכה, בהשתתפות מאות. תיעוד ענק (בעולם)
אלכסנדריה אוקסיו-קורטזהמחוקקת חשפה: אני צאצאית המגורשיםיוחנן בלייך8
אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, מחוקקת היספאנית - הצעירה ביותר בתולדות הקונגרס האמריקאי, חשפה בטקס הדלקת נרות כי מקורה במשפחת יהודים ספרדים, שגורשו לפורטו ריקו (בעולם)
מטוס קרב ישראלידיווחים על מתקפה בסוריה: הצבא הסורי ירטכיכר השבת
כלי תקשורת זרים טוענים כי ישראל אחראית למתקפה אווירית באזורים שונים בסוריה, ביניהם נמל התעופה הבינלאומי של דמשק • התקיפה טרם יוחסה רשמית לגורם כלשהו (בעולם)
דגלי ישראל וצ'ילההיהודים נלחמו - ותיאסר החרמת ישראליוחנן בלייך
המבקר הכללי של צ'ילה החליט כי ייאסר על רשויות מקומיות להחרים את ישראל, לאחר שבמחוז ואלדיביה ניסו לעצור קיום עסקאות מול חברות מישראל • ארגונים יהודיים שיבחו (בעולם)
קסדות של הצבא הנאצי מוצבות למכירההמזכרות הנאציות: "בעיטה בבטן הניצולים"יוחנן בלייך3
מכירה פומבית של פריטי אספנות נאציים התקיימה בשבת בניו סאות' ויילס שבאוסטרליה, למורת רוחם של יהודי היבשת • בין הפריטים: קסדות, טלאי צלב קרס ודיוקנים של הצורר (בעולם)
הדלקת נר חנוכה בלשכת הרמטכ"ל הגרמניהדלקת נר חנוכה בלשכת הרמטכ"ל הגרמניכיכר השבת6
אירוע נדיר בלשכת רמטכ"ל צבא גרמניה: הדלקת נר חנוכה על ידי רב העיר ברלין ושליח חב"ד הרב יהודה טייכטל. הרמטכ"ל: "כיום צבא גרמניה בעד להביא שלום" (בעולם)
אילוסטרציהמאבטחים דוברי עברית ישמרו על ה'מוסדות'יוחנן בלייך1
במחוז השוויצרי באזל-שטאדט, החליט הממשל להוסיף תקציב מיוחד עבור מאבטחים חדשים, שיוצבו במוסדות יהודיים בערי המחוז • בין הדרישות: היכרות עם מנהגים יהודיים (אקטואליה)
אילוסטרציההחנוכיה נעקרה מגג רכבו של הרב החב"דייוחנן בלייך
מנכ"ל ארגון 'מרכז רבני אירופה', הרב מנחם מרגולין המתגורר בבריסל שבבלגיה, הופתע לגלות כי עקרו את החנוכיה שהתקין על גג מכוניתו למשך החנוכה • "אנטישמים פחדנים" (בעולם)
ג'מאל חשוקג'יחברת סייבר ישראלית סייעה לחיסול חשוקג'י?דניאל הרץ2
על פי ה'וושינגטון פוסט', ישראל אישרה לחברת הסייבר הישראלית NSO למכור לסעודים מערכות סייבר לריגול שאפשרו להם לעקוב אחר העיתונאי ולהביא למותו (בעולם)
וידאו: נר שביעי של חנוכה בנהר מוסקבהוידאו: נר שביעי של חנוכה בנהר מוסקבהיאיר טוקר4
שליח חב"ד לדוברי אנגלית במוסקבה, הרב יעקב הלוי קליין, הדליק הערב (מוצ"ש) נר שביעי של חנוכה, על גדות נהר מוסקבה, יחד עם רבנים מבני קהילתו • צפו בוידאו (בעולם)
מרהיב: הדלקת נרות חנוכה בחנוכיית קרחמרהיב: הדלקת נרות חנוכה בחנוכיית קרחיאיר טוקר30
שליח חב"ד, הרב גואל מיירס, מדליק את חנוכיית הקרח הענקית במרכז העיר אורנבורג שברוסיה. מאות יהודים ועוברי אורח השתתפו בחגיגה ושרו את שירי החג. צפו בתיעוד (עולם)
הזירה באומןאומן: חסיד החליק בשלג ונפצע באורח בינונינחמן שטרנהרץ3
חסיד שהגיע לעיירה אומן שבאוקראינה לשהות בשבת בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב, החליק, כתוצאה מהשלג שהצטבר, ונפצע באורח בינוני. הפצוע הועבר לבית חולים מקומי (בעולם)
בקרוב בלוקסמבורג: תחבורה ציבורית בחינםבקרוב בלוקסמבורג: תחבורה ציבורית בחינםשירות כלכליסט
תהפוך למדינה הראשונה בעולם בה יבוטלו תעריפי התשלום ברכבות ובאוטובוסים. לוקסמבורג סיטי נחשבת לאחת הערים עם בעיות הפקקים החמורות בעולם (חדשות בעולם)
אילוסטרציההחנוכיה התלקחה: קשיש נספה בלהבותיוחנן בלייך5
בג'רזי סיטי שבניו יורק, בדירה שעלתה באש בבניין מגורים, מצא את מותו לפחות אדם אחד - ג'רום מילר, קשיש בן 83 שנלכד בשריפה, ותוך 30 דקות כבר היה מאוחר מדי (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

עדכונים
כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1