HAH RHCYU  אברהם וועבר  אברהם יוסף  אברהם פריד..
צפו: נכנס עם נשק שלוף לבית חב"ד - ויורהצפו: נכנס עם נשק שלוף לבית חב"ד - ויורה
כ' באלול תשעט | 20.09.19
התביעה בארה"ב פרסמה היום את תיעוד הירי בחב"ד בקליפורניה, בו נרצחה לורי גליברט ונפצע ר' ישראל גולדשטיין • צפו במתפללים המבוהלים וברוצח שיורה ונמלט (אקטואליה)
שגרירות ארמניה בעולםלאחר 27 שנה: שגרירות חדשה תפתח בת"אכיכר השבת
משרד החוץ הארמני הודיע כי לאחר 27 שנה של יחסים בין המדינות, ארמניה תפתח שגרירות חדש בתל אביב כבר בחצי שנה הקרובה. במשרד החוץ מתרגשים מהמהלך ומברכים (ארץ)
'דרמה' באודסה: תרגיל מלחיץ בבית הכנסת'דרמה' באודסה: תרגיל מלחיץ בבית הכנסתיוסי נכטיגל1
אחד האנשים שהגיעו לתפילת מנחה בבית הכנסת של חב"ד התריע מפני חפץ חשוד וכוחות הביטחון טענו כי יש שתי פצצות. בהמשך התברר: מדובר בתרגיל לקראת החגים (עולם)
תמונת ארכיוןכלי טיס תקפו מיליציה שיעית בגבול עיראקיוסי נכטיגל1
לפי הדיווחים, יעדים של המיליציה המזוהה עם איראן הותקפו במהלך הלילה במזרח סוריה, בסמוך לגבול עם עיראק. כתוצאה מהתקיפה נהרגו חמישה אנשים ונפצעו תשעה נוספים (עולם)
טראמפ על תוצאות הבחירות: "לא חושש"טראמפ על תוצאות הבחירות: "לא חושש"יוסי נכטיגל2
נשיא ארצות הברית עדכן את הכתבים כי עדיין לא שוחח עם נתניהו: "התוצאות ממשיכות לזרום וזה מאוד צמוד. נראה מה יהיה". טראמפ הרגיע: "היחסים שלנו הם עם ישראל" (בעולם)
צפו: ארבעה אפרו-אמריקנים תוקפים חרדיצפו: ארבעה אפרו-אמריקנים תוקפים חרדייוסי נכטיגל11
גבר חרדי התהלך שקוע ברחוב בשכונת וויליאמסבורג שבני יורק. לפתע הותקף על ידי מספר צעירים שהקיפו אותו ומנעו ממנו לברוח • המשטרה חוקרת: אנטישמיות או שוד? (בעולם)
טראמפ עדכן: נגביר את הסנקציות על איראןטראמפ עדכן: נגביר את הסנקציות על איראןיוסי נכטיגל
"הוריתי לשר האוצר להגדיל משמעותית את הסנקציות על איראן!", הודיע נשיא ארה"ב בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, וזאת ברקע האשמת איראן בתקיפת מתקני הנפט בסעודיה (בעולם)
הנשיא טראמפטראמפ מול איראן: 'דרוכים ומוכנים לתגובה'יוסי נכטיגל2
לדברי בכיר בארה"ב, איראן היא ששיגרה כ-12 טילי שיוט ויותר מ-20 מל"טים, משטחה לעבר מתקני הנפט הסעודים • הנשיא טראמפ צייץ: "אנו דרוכים ומוכנים לתגובה" (אקטואליה בעולם)
עשרות רבני רוסיה התאספו ללימוד משותףעשרות רבני רוסיה התאספו ללימוד משותףכיכר השבת2
הרבנים ה'שלוחים' הגיעו מעשרות ערים ברוסיה, למדו בחברותא ושמעו שיעורי תורה - המרכזי שבהם, מרבה של רוסיה - והתכוננו יחדיו לפעילות בחגים • תיעוד מסכם (בעולם)
טראמפ מאשים; איראן בתגובה: "לא ניפגש"טראמפ מאשים; איראן בתגובה: "לא ניפגש"יוסי נכטיגל
נשיא ארה"ב האשים את איראן כי תקפה מתקני נפט סעודיים, איראן בתגובה מכחישה את התקיפה ומבהירה כי בעקבות האשמות רוחאני וטראמפ לא ייפגשו בעצרת האו"ם (חדשות)
אלי הורן, מיכאל מירלשוילי, שלדון אדלסון ואהרון פרנקלעשרות אילי הון בכנס מנהיגות יהודית • צפוכיכר השבת9
כ-160 אילי הון ונגידים יהודים מכל העולם ושגרירי מדינות, השתתפו בכנס מנהיגות יהודית בינלאומית, שנערך במוסקבה. מקהלת הצבא האדום הרוסי ריגשה את המשתתפים (חדשות)
היהודים מתגודדיםגוי תקף יהודי בשל יהדותו - והיהודי נעצרחנני ברייטקופף20
יהודי שחזר מסעודת שבת, הותקף על ידי גוי מקומי ללא כל סיבה מלבד היותו יהודי. המשטרה החליטה לעצור את היהודי המותקף, כי העדים לא החזיקו בת"ז בשל השבת (אקטואליה)
הח'ותים תקפו; סעודיה תקצץ ייצור הנפטהח'ותים תקפו; סעודיה תקצץ ייצור הנפטיוסי נכטיגל1
ניצחון איראני: המורדים החות'ים מתימן תקפו במל"טים מתקני נפט סעודיים, וגרמו לנזק כבד. מקור בריאד לוול סטריט ג'ורנל: המתקפה הביאה להפחתת תפוקת הנפט בחצי. צפו (בעולם)
טראמפ: דיברתי עם ביבי על ברית הגנה, נדון אחרי הבחירותטראמפ: דיברתי עם ביבי על ברית הגנה, נדון אחרי הבחירותיוסי נכטיגל4
נשיא ארצות הברית סיפר בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "שוחח בשבת עם נתניהו על האפשרות להתקדמות בברית הגנה משותפת בין ארה"ב וישראל". טראמפ הוסיף כי ידונו אחרי הבחירות (מדיני)
מנהיג אל-קאעידה: בצעו פיגועים נגד ישראלמנהיג אל-קאעידה: בצעו פיגועים נגד ישראליוסי נכטיגל8
איימן א-זוואהירי, פרסם סרטון לציון 18 שנה לאסון התאומים, הפיגוע הנתעב שביצעו מחבלי ארגונו וקרא למוסלמים לבצע פיגועי התאבדות נגד ישראל וג'יהאד נגד ארצות הברית (עולם)
40 טון פצצות: צפו בהפצצת האי של דאעש40 טון פצצות: צפו בהפצצת האי של דאעשכיכר השבת8
הקואליציה הבינלאומית פרסמה תיעוד של מטוסי קרב אמריקניים תוקפים את האי קאנוס שבעיראק, בו מסתתרים פעילי דאעש • מפקד בכיר: "לא נותנים להם להתחבא" (עולם)
טראמפ עם בולטוןבולטון פוטר; טראמפ שוקל הקלה בסנקציותיוסי נכטיגל4
נשיא ארצות הברית שרוצה להיפגש עם נשיא איראן רוחאני, שוקל ברצינות להפחית חלק מהסנקציות על איראן. דיווח: זו הסיבה לפיטורים הפתאומיים של היועץ לביטחון לאומי (בעולם)
טראמפטראמפ בטקס הזיכרון: "נפגע באויבנו יותר"יוסי נכטיגל
בטקס הזיכרון לאלפי ההרוגים באסון מגדלי התאומים שנערך בפנטגון אמר הנשיא טראמפ: "בארבעת הימים האחרונים פגענו באויב שלנו יותר מאי פעם, וזה הולך להימשך" (בעולם)
יצחק הרצוגהרצוג: 'לבטל את האיסור על שחיטה כשרה'יוני גבאי11
יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג שיגר מכתבים לרה"מ ויו"ר הפרלמנט של מחוז וולוניה שבבלגיה, בבקשה לבטל את האיסור על שחיטה כשרה במחוז: "פגיעה בחופש הדת" (עולם)
יצאת צדיק גרסת אמריקה: מה עשו בני זוג שמצאו בחשבון הבנק שלהם 120 אלף דולר לא שלהם?יצאת צדיק גרסת אמריקה: מה עשו בני זוג שמצאו בחשבון הבנק שלהם 120 אלף דולר לא שלהם?שירות כלכליסט3
בשל טעות הקלדה של פקיד, הועבר סכום שהיה מיועד לחברת השקעות לחשבון בנק פרטי. מה עשו בני הזוג עם הכסף ולמה הם מואשמים בגניבה? (חדשות בעולם)
ג'ון בולטוןאיראן: "בולטון סולק בגלל המדיניות נגדנו"יוסי נכטיגל1
באיראן חוגגים את החלטת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לפטר את היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון, שהחזיק בעמדות נגד מדיניות של מו"מ עם איראן: "סימן מכריע לכישלון" (עולם)
חמאסארה"ב הטילה סנקציות על חמאס ומשמרות המהפכהכיכר השבת1
שרי החוץ והאוצר של ממשל טראמפ הודיעו על הטלת סנקציות נגד 15 מנהיגים של ארגוני טרור • שר החוץ ישראל כץ: "זאת הדרך לבלום את מדינת הטרור האיראנית" (בעולם)
טראמפ הדיח את ג'ון בולטון שהתנגד לאיראןטראמפ הדיח את ג'ון בולטון שהתנגד לאיראןיוסי נכטיגל1
טראמפ הודיע בטוויטר שפיטר את ג'ון בולטון: "הודעתי לו ששירותיו אינם נחוצים עוד. לא הסכמתי עם רבות מהצעותיו" • היועץ: "הצעתי להתפטר, טראמפ ענה: נדבר על זה" (בעולם)
מקווה מפואר נחנך בעיר אסטרחן בדרום רוסיהמקווה מפואר נחנך בעיר אסטרחן בדרום רוסיהכיכר השבת
בהשתתפות רבה הראשי של רוסיה הגאון הרב בערל לאזאר, נחנך מקווה טהרה מפואר בעיר אסטרחן, בשילוב חנוכת בית הכנסת ההיסטורי ששופץ אף הוא לאחרונה (חדשות בעולם)
ה-CIA חשש מטראמפ וחילץ מרגל מרוסיהה-CIA חשש מטראמפ וחילץ מרגל מרוסיהיוסי נכטיגל
דיווח: אחרי שנשיא ארה"ב חשף בפגישה עם שר החוץ הרוסי מידע חשאי שקיבל מישראל, חששו ברשות הביון האמריקאית והחליטו לחלץ מרגל שהתברג בצמרת הממשל הרוסי (בעולם)
נתניהו מציג את המחסןנתניהו צדק: עקבות אורניום במחסן האיראנידניאל הרץ
ראש הממשלה הצביע באו"ם על המחסן החשאי בטהרן שלטענת האיראנים משמש לייצור שטיחים וטען כי מדובר במתקן גרעיני, כעת מתברר שנתניהו אכן צדק בדבריו (עולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1