BNUTK  meat  mgev  yurbsu
מל"ט אמריקאי, מהדגם שהופל"הפלת המל"ט מעבירה מסר ברור לארה"ב"
י"ז בסיון תשעט | 20.06.19
בכיר בארה"ב אישר את הפלת המל"ט אך טען כי האירוע היה מעל המים הבינלאומיים • סולימאני: הגבולות שלנו הם הקווים האדומים של איראן, ונגיב בחריפות נגד כל תוקפנות (בעולם)
אילוסטרציהצרפת: יהודיה הותקפה מחוץ לבית הכנסתדוד הכהן1
יהודיה, בת 79, הותקפה בסמוך לבית כנסת בצרפת. אלמוני ירה לעברה כדור ברזל והיא נפגעה בראשה. ארגון הגג של יהודי צרפת הודיע כי התקיפה בוצעה על רקע אנטישמי (עולם)
כשהיהודי היחיד באי הניח לראשונה תפיליןכשהיהודי היחיד באי הניח לראשונה תפיליןאבי רבינא5
שבר את הרשת: פגישה מקרית ומרגשת בהונלולו עם היהודי היחיד על האי שהופתע: "האם מה שיש לך בראש זה יארמולקה?" ושם המשפחה שהפתיע את המספר (בעולם)
ראש עיריית בית שמש ממשיכה בביקורה בניו יורקראש עיריית בית שמש ממשיכה בביקורה בניו יורקכיכר בשיתוף עירית בית שמש
ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך וחבר מועצת העיר, צבי ווליצקי המשיכו היום את הסיור בקהילות היהודיות בניו יורק (בעולם)
רעדה בזמן הטקס: מה קרה לאנגלה? • צפורעדה בזמן הטקס: מה קרה לאנגלה? • צפויוסי נכטיגל11
במהלך טקס קבלת הפנים לנשיא היהודי של אוקראינה, שהגיע לביקור בבירת גרמניה, תקף את הקנצלרית מרקל רעד חזק ובלתי מוסבר. התיעוד יצר גל קונספירציות ברשת (בעולם)
הרוסים צילמו: טיסה צמוד למפציץ אמריקניהרוסים צילמו: טיסה צמוד למפציץ אמריקנידניאל הרץ3
בצעד שניתן לפרשו כהתגרות, משרד ההגנה הרוסי פרסם סרטון שצולם סמוך לגבול, בו נראה מטוס קרב רוסי כשהוא נצמד בצורה מסוכנת למטוס קרב אמריקני. צפו (חדשות,עולם)
הנשיא האמריקני טראמפ ומנהיגה העליון של איראן חמינאיטראמפ: "כדי למנוע 'גרעין איראני' - נפציץ"יוסי נכטיגל2
הפרובוקציות האיראניות נגד מיכליות הנפט במפרץ הפרסי פחות מדאיגות את נשיא ארה"ב. את איומיו כעת בתקיפה צבאית נגד איראן הוא תולה בהתקדמותה לנשק גרעיני (עולם)
פטריק שנהאן עם חיילים אמריקאיםארה"ב תשלח חיילים נוספים למפרץ הפרסידניאל הרץ
האמריקאים הודיעו הלילה כי ישלחו אלף חיילים נוספים למזרח התיכון לנוכח האיומים של האיראנים להעשיר שוב אורניום והתקיפות כנגד מיכליות הנפט והמל"טים (חדשות בעולם)
אילוסטרציהאיראן מגבירה הילוך בדרכה לפצצה גרעיניתיוסי נכטיגל5
סדרת האיומים עוברת למעשים: הרפובליקה האסלאמית השיעית מפרסמת הודעה דרמטית בה היא מאשרת שבתוך ימים תגביר את העשרת האורניום - כנקמה בעולם (אקטואליה)
אנדרטה בעיר פולטבההאתר בו נרצחו היהודים יהפוך לבניין מגוריםדניאל הרץ2
בעיר פולטבה שבמזרח אוקראינה מתכוונים לשנות את ייעוד אתרי ההנצחה בעיר לזכר 5000 יהודי העיר שנשחטו על ידי הנאצים ולהפוך אותם לבנייני מגורים. היהודים זועמים (בעולם)
הרב יצחק סאקהרבה של ארגנטינה: באמצע הברית הכל נפלחנני ברייטקופף2
בעקבות קריסת החשמל ההיסטורית במדינות דרום אמריקה, רבה של ארגנטינה הרב יצחק סאקה מספר בראיון ל'כיכר' על כך שהיהודים המשיכו כרגיל למרות החושך והקור (אקטואליה)
אילוסטרציה, מולדובהקישינב מתחרטת: השגרירות לא תעבור לי-םכיכר השבת1
בראיון ל'כיכר' מספר אחד היהודים המקומיים בבירת מולדובה - קישינב מה גרם להחלטה להעביר את השגרירות מת"א לי-ם ואיך שתי הממשלות שהוקמו במדינה קשורות לישראל (בעולם)
סקר: ג'ו ביידן ינצח את טראמפ במירוץ לנשיאותסקר: ג'ו ביידן ינצח את טראמפ במירוץ לנשיאותיוסי נכטיגל5
מי שהיה סגנו של ברק אובמה ונחשב למועמד המוביל לנצח את הפריימריז במפלגה הדמוקרטית, מנצח על פי הסקרים גם את המירוץ לנשיאות וצפוי לגבור על הנשיא המכהן (בעולם)
ארגנטינה ואורוגוואי: 48 מיליון נותקו מחשמלארגנטינה ואורוגוואי: 48 מיליון נותקו מחשמליוסי נכטיגל4
כשל מסיבי במערכת החשמל הותיר את כל ארגנטינה ואורוגוואי ללא חשמל, מה שהוביל לניתוק מיליונים ממערכת החשמל ולהשבתת הרכבות, הרמזורים ועוד במדינות (בעולם)
מכלית נפטדיווח: פיצוצים במכליות נפט במפרץ עומאןכיכר השבת1
על רקע המתיחות בין ארה"ב וסעודיה לאיראן, דווח על פיצוצים בשתי מכליות נפו, אחת מהן, מנורבגיה, נפגעה מטיל טורפדו. למרות שאין אישור רשמי, הצי הבריטי פרסם אזהרה (בעולם)
טראמפ עולה למתקפה: "ראש ה-FBI טועה"טראמפ עולה למתקפה: "ראש ה-FBI טועה"יוסי נכטיגל
נשיא ארצות הברית מבהיר כי אם יקבל מידע מכפיש על אחד מיריביו הפוליטיים, לא ידווח על כך. "אפשר לגרש את אותו אדם מהמשרד, אבל להתקשר לבולשת? לא עובדים ככה" (בעולם)
היילי בכותלהיילי: בעסקה, ביטחון ישראל ניצב מעל הכליוני גבאי2
"קראתי את תוכנית המאה, היא נעשתה מתוך חשיבה יסודית, ואני משוכנעת שהיא נעשתה היטב ומתחשבת בשני הצדדים", כך התבטאה ניקי היילי,לשעבר שגרירת ארה"ב באו"ם (בעולם)
הפגנה בהונג קונג, בחודש האחרוןהונג קונג: מליונים מוחים ברחובות נגד סיןכיכר השבת
העימותים ברחובות הונג קונג חזרו היום במלוא העוצמה. המפגינים מוחים על הצעת חוק שתחזק את השליטה הסינית במדינה. במהלך ההפגנה הצליחו המוחים להביא הישג (עולם)
השליח בהנחת תפילין ליהודישבדיה: שליח חב"ד נקנס בגלל חינוך בביתיוסי נכטיגל10
בית המשפט העליון הטיל קנס על סך 100 אלף דולר לשליח חב"ד בשבדיה הרב אלכסנדר נמדר שחינך את ילדיו בבית ולא בבית הספר הממלכתי • "האבסורד כאן זועק לשמיים" (בעולם)
רשת BBC בהנחיה חדשה: בלי המילה 'טרור'רשת BBC בהנחיה חדשה: בלי המילה 'טרור'כיכר השבת3
רשת החדשות הבריטית החליטה להפסיק את השימוש במילה בנימוק כי מי שמוגדר כ"טרוריסט" על ידי חלק מהאנשים, יכול להיות מוגדר כ"לוחם חופש" על ידי אנשים אחרים (בעולם)
ברכת פוטין אל הרב לאזאר: "מוניטין טובים"ברכת פוטין אל הרב לאזאר: "מוניטין טובים"כיכר השבת5
פוטין שיגר אגרת ברכה ליום ההולדת ה-55 של רבה הראשי של רוסיה: "אתה תמיד עמל במרץ ובהצלחה לפיתוח החיים של הקהילה היהודית ברוסיה", כותב הנשיא לרב לאזאר (עולם)
אבטחה רפואית בכותל המערבי, אומן, ומעזיבוז׳ ע"י איחוד הצלהאבטחה רפואית בכותל המערבי, אומן, ומעזיבוז׳ ע"י איחוד הצלהכיכר בשיתוף איחוד הצלה
באיחוד הצלה אבטחו רפואית בחג השבועות את רבבות העולים לכותל המערבי וכן בסיוע מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה שהגיעו מישראל וארה"ב את באי הציון באומן ובמעזיבוז׳ (בעולם, שיווקי)
יאיר נתניהו: "טראמפ - כוכב רוק בישראל"יאיר נתניהו: "טראמפ - כוכב רוק בישראל"כיכר השבת11
יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, העניק ראיון לרשת 'בלייז' בארה"ב, במהלכו הרעיף מחמאות על הנשיא האמריקני דונלד טראמפ אותו הגדיר "כוכב רוק". צפו (חדשות)
כך חגגו יו"ט בבית הכנסת של הבעל שם טובכך חגגו יו"ט בבית הכנסת של הבעל שם טובשימי שפר2
עשרות בני אדם שהו במהלך חג השבועות בבית הכנסת של ה'בעל שם טוב' במעז'יבוז' שבאוקראינה • המשפיע ר' חיים שלום דייטש ערך התוועדות מרכזית • הגוי תיעד, צפו (בעולם)
מסוק התרסק על בניין במנהטן - אדם נהרגמסוק התרסק על בניין במנהטן - אדם נהרגכיכר השבת1
מסוק התרסק לתוך גג בניין בשדרה השביעית, ככל הנראה בזמן שביצע נחיתת חירום. שריפה פרצה על גג הבניין ועל פי דיווחים במקום, אדם אחד לפחות נהרג בתקרית. צפו (בעולם)
אילוסטרציהאנטישמיות: 3 נערים תקפו את שליח חב"דכיכר השבת1
הרב שלמה טאוויל, הותקף על ידי שלושה נערים במהלך חג השבועות בעיר רוסאריו בארגנטינה. הם היכו אותו, ודרכו על כובעו. המשטרה פתחה בחקירה והציבה אבטחה בביתו (עולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1