ישי שליסל  מקווה אלעד  מרן הגר"ח..  משפחת רוס
הפריצה לניידת העצוריםמפגיני 'הפלג' הצליחו להשתלט על הניידת ולשחרר עצורים
ב' בטבת תשעט | 10.12.18
בתום ההפגנה שערכו מאות מאנשי 'הפלג' בכניסה לבני ברק, פגשו כמה מהם במיניבוס של השב"ס בו היו רוב חבריהם שנעצרו קודם לכן, פרצו אליו ושחררו כמה מהעצורים תוך גרימת נזק ניכר (חרדים)
ההפגנה, כעתפעילי 'הפלג' חסמו את הכניסה לבני ברק; 28 נעצרו • תיעודאלי רוטמן25
מאות פעילי 'הפלג' חסמו במשך כשעתיים את צומת הרחובות השומר-ז'בוטינסקי בכניסה לבני ברק • בהמשך, הם התבקשו להגיע לבית הכנסת שנבנה בניגוד לחוק, כדי למחות על הריסתו הצפויה (ארץ)
אלו הכבישים שייחסמו עקב הפגנת "הפלג"אלו הכבישים שייחסמו עקב הפגנת "הפלג"אלי רוטמן15
עשרות צעירים מ'הפלג' ינסו בזמן הקרוב לחסום את צומת הרחובות השומר-ז'בוטינסקי בכניסה לב"ב, במחאה על מעצר עריק, והמשטרה מפרסמת כעת את הנחיותיה לנהגים (חרדים)
מרן הגר"ח קנייבסקיחתן הגר"ח קנייבסקי מקים ישיבה חדשה חזקי שטרן1
הגאון רבי יהושע צביון, חתנו של מרן הגר"ח קנייבסקי, יוזם הקמת ישיבה חדשה בבני ברק המיועדת ל"בחורים פרומרים". בישיבה יכהנו לצדו, הגר"נ בויאר והגר"א ולדמן (חרדים, בארץ)
גפני תקף:  איך הגיעו להאשים את החרדים?גפני תקף: איך הגיעו להאשים את החרדים?שאול כהנא6
ח"כ משה גפני תקף את התקשורת שמאשימה את החרדים בקואליצהי בחיפה ואמר: "איך הגיעו להאשים את החרדים? זה מעיד על פאנטיות וגזענות פרימיטיבית". צפו בווידאו (חדשות)
הגרד"א זלזניקרב מ'הפלג' על ליאון: העמידו את הרשע למען האידישקייטאבי רבינא15
הגרד"א זלזניק, מרבני 'הפלג', תקף את הישיבות שאסרו לומר תהילים על גזירת הגיוס וטען: "מי העוזר של היוונים היום? זה אלו שאומרים שאין גזירה", והוסיף ותקף את ראש העיר י-ם משה ליאון (חדשות)
חרדים בעיר העתיקה, אילוסטרציההגירה שלילית? רוב החוזרים לי-ם - חרדיםדניאל הרץ2
החרדים חוזרים לירושלים, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. רוב החוזרים לירושלים מגיעים מהערים בני ברק, ביתר עילית ובית שמש. רוב העוזבים לתל אביב (חרדים)
רובשקין בדקות שלאחר שחרורופריד ותושבי ברוקלין חגגו לרובשקין • צפויוחנן בלייך2
אירוע יוקרתי במלאות שנה לשחרורו של שלום רובשקין מהכלא האמריקני, נערך בליל זאת חנוכה ב'אולם הגדול' שבברוקלין, רבנים, עסקנים ואלפי תושבים הגיעו לשמוח ולהודות (בעולם)
ויצמן: לדון במתחם ורבורג בישיבה הראשונהויצמן: לדון במתחם ורבורג בישיבה הראשונהאבי רבינא10
לאחר החלטת הוועדה המחוזית להעביר את הדיון במתחם ורבורג בקרית יובל לידי מועצת עיריית ירושלים, יוחנן ויצמן דורש לקיים דיון בנושא כבר בישיבת המועצה הקרובה (חרדים)
ח"כ משה גפניגפני: 'פרימיטיביים סבורים שחרדי לא יכול לדאוג לתעשייה'חזקי שטרן2
לאחר שהואשם בעצירת התקציבים לתחבורה הציבורית בוועדת הכספים - כנקמה על חילולי השבת בעבודות הרכבת, ח"כ גפני תוקף וטוען כי מדובר בניסיון הסתה של אנשים פרימיטיביים (אקטואליה)
העיר אלעדלאחר 3 פרסים: אלעד הוכרזה כ"עיר יציבה"כיכר השבת5
המינהל לשלטון מקומי במשרד הפנים הודיע לראש העיר אלעד, ישראל פרוש, כי אלעד הוכרזה כ"עיר יציבה" וזאת לאחר שקיבלה במשך שלוש פעמים את פרס הניהול התקין (חדשות)
שנה למרן זצ"ל: בני הישיבות התכנסו. צפושנה למרן זצ"ל: בני הישיבות התכנסו. צפוכיכר השבת3
למעלה מ-1,500 בחורי ישיבות, שעמלו בכתיבת חידושי תורה לעילוי נשמת מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, השתתפו במעמד מיוחד לכבודם בראשות גדולי ראש הישיבות. צפו בתיעוד (ארץ)
הגר"י יוסף בהדלקהתיעוד: הראשון לציון הדליק 'נר שמיני' בכותלישי כהן1
הראשון לציון ונשיא מועצת הרבנות הראשית הגאון רבי יצחק יוסף הדליק אמש את נר שמיני של חג החנוכה ברחבת הכותל המערבי יחד עם השר אורי אריאל ונציב שירות הכבאות (בארץ)
הפגנת 'הפלג' בירושליםבצהריים: 'הפלג הירושלמי' יפגין בבני ברקשאול כהנא21
בעקבות המשך מעצרו של הבחור יצחק אריה, שנעצר בעוון עריקות מצה"ל, יצאו היום אנשי 'הפלג', בשעה 13:30, להפגנה בצומת הרחובות ז'בוטינסקי - השומר בבני ברק (ארץ)
"אל מול פני המנורה הטהורה" • צפו בתיעוד"אל מול פני המנורה הטהורה" • צפו בתיעודאריאל אלחרר2
נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הגאון הרב שלום כהן, בהדלקת נרות חנוכה בבית בתו בשכונת רמות בירושלים. לאחר ההדלקה שוררו הרב ובני ביתו משירי החג (חרדים)
חדר הילדים ההרוס, לאחר השריפהתעלות המזגן הצילו את המשפחה משריפהישי כהן6
פליטת עשן מהמזגן בסלון, בעת שבני המשפחה החרדית ישבו בו ושוחחו מענייני חג החנוכה, הבריחה אותם בזמן - בלי שכלל ידעו על הלהבות המכלות את כל חדר הילדים שלהם (חרדים)
ראש הישיבה הדליק  בחנוכייה חדשה • צפוראש הישיבה הדליק בחנוכייה חדשה • צפוכיכר השבת3
אחרי שהחנוכייה נגנבה: ההדלקה של ראש ישיבת בריסק בחנוכייה החדשה, ראש הישיבה נאנח: "גנבים גם בשבת גם פה בתוך השכונה החרדית איך לא מפחדים" (חדשות חרדים)
צפו: הראשון לציון בהדלקת נר שמיני בביתוצפו: הראשון לציון בהדלקת נר שמיני בביתוישי כהן2
הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר הדליק הערב (ראשון) את נר שמיני של חנוכה בכוונות הרש"ש ומיד יצא למסירת שיעורים ברחבי הארץ • תיעוד מיוחד (חרדים)
אילוסטרציה'ילדות השאלים': נמסור נפש "כמו חנה ו-7 בניה"אלי רוטמן14
הילדות שנלקחו בפשיטת המשטרה בחתונת 'ילדי השאלים', הביעו רצון למסור את נפשן - כשמטרתן לא לשתף פעולה עם הרשויות. לשאלה עד מתי הן יסרבו, ענתה אחת מהן: "עד שתצא נשמתי" (חרדים)
העבירות - והמעצריםהחסידים מואשמים: ביצעו 26 עבירות • צפוקובי רוזן36
המשטרה הגישה כתבי אישום נגד 3 נהגים חסידים מירושלים, שנסעו בשיירתו של רבם בכביש הערבה שבדרום. מעצרם של הנהגים הוארך עד להחלטה אחרת בעניינם (חדשות, חרדים)
השר אלקין מאחל חג שמח בשפת הסימניםהשרים והח"כים איחלו חנוכה שמח לחרשים בשפת הסימניםכיכר בשיתוף שמעיה
שרים, ח"כים ואישי ציבור נוספים השתתפו באירוע חנוכה של עמותת 'שמעיה' שמסייעת לכבדי שמיעה • השר אלקין בישר בנאומו על מהלך חיוני לטובת בעלי המוגבלויות • במהלך הערב ביצעו אורחי הכבוד מחווה מרגשת לכבדי השמיעה (חדשות חרדים, שיווקי)
ראשי הישיבות התכנסו בבית מרן שר התורהראשי הישיבות התכנסו בבית מרן שר התורהאבי רבינא11
מרן הגר"ח קנייבסקי סיפר כיצד נהג אביו מרן הסטייפעלר בבואו לעודד תלמידי ישיבות בלימודם. התכנסות של ראשי ישיבות בביתו בענין, שודרה אמש לאלפי צעירים. צפו (חרדים)
הגר"מ מאזוז על רקע חגיגות 'דגל התורה' בירושליםהרב מאזוז תוקף את חגיגות ה-6-3: "טירוף"ישי כהן41
ראש ישיבת 'כסא רחמים' תוקף את חגיגות ה-6:3 של 'דגל התורה': "וכי אתם משחקים כדורגל? מה הטירוף הזה?" • הרב הוסיף כי הגראי"ל זצ"ל התנגד למאבק של ש"ס ב'יחד' (בארץ)
אילוסטרציהאיש התחזוקה בישיבת אור אלחנן נפל ונפצעקובי רוזן3
בחצר ישיבת אור אלחנן בירושלים נפצע היום איש התחזוקה של הישיבה, בעקבות נפילתו מסולם, עליו עמד בעת עבודתו. הוא טופל במקום, ופונה לאחר מכן לבית החולים בעיר (חרדים)
המקובל רבי גמליאל רבינוביץהמקובל התיר השימוש בשטרות עם הנשיםחזקי שטרן18
המקובל רבי גמליאל רבינוביץ, פרסם פלפול הלכתי המתיר להשתמש בשטרות עשרים ומאה שקלים, שעליהם תמונות רחל המשוררת ולאה גולדברג, ודחה חשש ל'ולא תתורו' (בארץ)
הרב טוביה נוביקחנוכייה במשחק כדורגל? 'יקבלו על זה עונש'אבי רבינא60
משגיח ישיבת כנסת יצחק בחדרה, הגאון רבי טוביה נוביק, מהרבנים הבולטים של 'הפלג', תקף את מדליקי נרות החנוכה במשחקי כדורגל ואמר כי הם יקבלו על זה עונש. האזינו (בארץ)

חדשות חרדים

חדשות על חרדים בכיכר השבת - החדשות הכי חמות על המגזר החרדי, תחקירים, סיקור שוטף ואיכותי המספק הצצה מרתקת לחיי חרדים באתר המוביל של החרדים - כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
כותב השורות בשלג במנהטן
משה גלסנר, ארה"ב
רפורמים נקבצו עליי // משה גלסנר
א' בטבת תשעט31
היכל ישיבת פוניבז'
יהודה סולובייצ'יק
אין גזירה, יש גיוס // יהודה סולובייצ'יק
כ"ז בכסלו תשעט43
נתנאל לייפר
נתנאל לייפר
שעשה ניסים בזמן הזה בערוץ 10 // טור דעה
כ"ד בכסלו תשעט46