מה המקור להדלת נר נשמה  אחר הנפטר?מה המקור להדלת נר נשמה אחר הנפטר?
ח' בתמוז תשפא | 18.06.21
במאמר זה נחקור אחר מקורות הדלקת נר נשמה ביום פטירתו של הצדיק, האם ומתי נכתב מנהג זה בכתבי רבותינו זי"ע, ומי כתב: "נר היארצייט לא מצינו לו שום רמז"? (היסטוריה, חרדים)
הח"כים החרדים שנפרדו מגבעת רם בריאיוןהח"כים החרדים שנפרדו מגבעת רם בריאיוןישי כהן1
יוסי טייב ואליהו ברוכי נפרדו השבוע מהכנסת לאחר שהושבעה ממשלה חדשה והשרים החרדים חזרו לתפקידם כחברי כנסת • בריאיון משותף לישי כהן הם מסכמים ומקווים לחזור (חרדים)
"נשים חרדיות מושתקות באג'נדה דורסנית""נשים חרדיות מושתקות באג'נדה דורסנית"עו"ד ורד עובדיה7
השבוע הזמרת והיוצרת אתי אנקרי נאלצה לבטל הופעה חגיגית בזאפה בשל חשש מפתיחת הליכים משפטים בגין קיום המופע לנשים בלבד. עו"ד ורד עובדיה בטור דעה על כך (טור)
עמירן דביר וקן ברג'ס ז"לעמירן דביר: מדוע קן ברג'ס פחד לפני מותועמירן דביר8
מדוע הפרה נקראת ״חוקת התורה״, הדבר שמבדיל בין יהודי לגוי, מה השלכותיו, במה שווה גוי לבהמה, מה הם ״רוחנים שפלים״ ועל גר הצדק המוסיקאי קן ברג׳ס שהלך לעולמו (טור)
תובנות אקטואליות מאור החיים על הפרשהתובנות אקטואליות מאור החיים על הפרשהיוסי אליטוב
פינתו של עורך 'משפחה', יוסי אליטוב, בה מובאים מסרים מ'האור החיים' • והשבוע: מדוע חוקי הטומאה והטהרה מוגדרים כחוקת התורה? ומה הסיבה שדווקא היהודים נטמאים? (יהדות)
הפצוע, הערבחרדי נרגם בתפוחי אדמה; 'לא הרמתי כיפה'חיים גולדברג10
פורעים ערבים יידו אבנים וירקות על חרדי, עד שנזקק לטיפול רפואי בבית החולים, כשהוא סובל מפציעות בפניו. "התחילו לזרוק עלי תפוחי אדמה, ואז הרגשתי אבן", הוא מתאר (חרדים)
'הפורעים פוצצו שמשות וניסו לשלוף אותנו''הפורעים פוצצו שמשות וניסו לשלוף אותנו'חיים גולדברג15
בני זוג חרדים, הורים ל-3 ילדים, שנסעו לכותל, נקלעו בוואדי ג'וז למארב אבנים מתוכנן, ואך בנס ניצלו מלינץ' אכזרי. "אשתי, שבהיריון מתקדם, נפצעה וירד לה דם", משחזר הבעל (חרדים)
הגאון החסידי אירח מעריצים ליטאים • צפוהגאון החסידי אירח מעריצים ליטאים • צפוכיכר בשיתוף דבר אמת6
מעמד יוצא דופן בביתו של ראש הישיבה הגר"ש אלתר: עשרות בחורים מעולם הישיבות הליטאי עלו למעונו, לכינוס מיוחד, בו ציטט להם את הגאון מווילנא והגראי"ל שטיינמן • צפו (חרדים)
החשש של החרדים ופרידת הליכוד מהשלטוןהחשש של החרדים ופרידת הליכוד מהשלטוןישי כהן12
ח"כ מקלב על החשש מעליית הרפורמים • ח"כ דוד אמסלם ואלי כהן, מהליכוד, במתקפה חריפה נגד בנט • ח"כ אופיר סופר על הציונות הדתית • ברוכי וטייב - כבר לא ח"כים (TV)
הקצינה עם היולדת החרדיתבאזור לטרון: שוטרת עזרה לחרדית ללדתמישאל לוי21
רב פקד לי פרל בהירי, קצינת חקירות במדור חקירות במטה ארצי, נסעה לכיוון ירושלים, כאשר לפתע ראתה רכב עומד בצד הדרך, השוטרת ניגשה לרכב והחלה לסייע בלידה (משטרה)
עוקר הרים // הרב בן ציון נורדמןעוקר הרים // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן1
כל מה שנעשה בעולם ידוע מראש משמים, אך בל נחשוב כי בשל כך אנחנו לא אמורים לעשות את כל המוטל עלינו; ומה המסר משירו החדש של הזמר והיוצר שולי רנד? (חרדים, בארץ)
ח"כ אורי מקלב מזהיר: "הרפורמים הולכים לשלוט, זה אסון"ח"כ אורי מקלב מזהיר: "הרפורמים הולכים לשלוט, זה אסון"ישי כהן8
סגן שר התחבורה היוצא, ח"כ אורי מקלב, מזהיר כי הרפורמים הולכים לשלוט בנושאי דת ומדינה והכל בחסות ממשלה בראשות נפתלי בנט: " זאת לא הכרה, זאת שליטה שלהם בדברים המרכזיים" (בארץ)
זירת תאונת אופנועהפוסק קבע: אופנוע וקורקינט - גזר דין מוותישי כהן7
הגאון רבי בן ציון מוצפי, מגדולי הפוסקים בציבור הספרדי, שיגר מכתב תשובה חריף לאחד מתלמידיו והזהיר מפני רכיבה על אופנוע או אופניים חשמליות: "זה גזר דין מוות", כתב (חרדים)
הרשי פרידבעקבות "הגביר המעגן": הרבנות ביטלה הכרה בבית הדיןקובי אטינגר22
בית הדין הניו יורקי, התערב לטובתו של "הגביר המעגן", בכך שהקפיא את ההרחקות והחרמות ממנו, בעקבות כך, ברבנות הראשית החליטו בהחלטה תקדימית, לבטל את ההכרה באותו בית דין (חדשות)
ספר התורה בדרך לבית הכנסתלזכר קדושי השואה: הכנסת ספר תורה בק"סחנני ברייטקופף6
ספר תורה הוכנס היום לבית הכנסת 'קצות החושן', בעיר מודיעין, לזכר ששת מיליוני הקדושים, שנהרגו על קידוש השם בשואה • החזן צבי וייס ריגש ב'קהילות הקודש' • צפו (חרדים)
מימין לשמאל: שני אשכנזים בלבוש חסידי ותלמיד חכם ספרדי. צולם בירושלים בשנת תר"ן (1890)הקשר בין משיח השקר ללבוש הירושלמיישראל שפירא6
סימן ההיכר של הצ'לאמרים הוא כמובן הלבוש המפוספס, ששמו: "זברה"; ישראל שפירא יוצא בסדרת מאמרים מרתקת הכוללת עדויות מחכמי ירושלים על הלבוש העתיק (היסטוריה)
החרדים שנפרדו מהכנסת - נגד נפתלי בנטהחרדים שנפרדו מהכנסת - נגד נפתלי בנטישי כהן6
אליהו ברוכי ויוסי טייב, חברי הכנסת לשעבר מטעם ש"ס ו'יהדות התורה', שסיימו את תפקידם במשכן בשל חזרת השרים החרדים לכנסת, מסבירים את האכזב מנפתלי בנט. צפו (בארץ)
'לא רוצה לדמיין מה היה קורה לבת'. צפו'לא רוצה לדמיין מה היה קורה לבת'. צפוקובי אטינגר28
"זה יכל להסתיים אחרת, לא רק בכלי כסף. פחד מוות", משחזרת חוה, תושבת מודיעין עילית, את חדירת הפלסטינים לדירתה, כשכל בני הבית נמו את שנתם • צפו בכתבה (חרדים)
כך החרדי ניצל מהפגנת זעם פרו-פלסטיניתכך החרדי ניצל מהפגנת זעם פרו-פלסטיניתאיציק אוחנה37
מוטי היינמן, בחור חרדי בן 19, הותקף על ידי מאות מפגינים פרו פלסטינים שקיימו צעדת מחאה נגד ישראל במנהטן; ברגע האחרון הוא חולץ בידי שוטרים והועבר למקום מאובטח (עולם)
ח"כ משה גפניגפני הודח מועדת הכספים; "אני אחזור"; צפורפאל כהן41
ברוב זעום, על אף היותו חבר קואליציה, נכנס אלכס קושניר מישראל ביתנו לראשות ועדת הכספים במקומו של ח"כ משה גפני • כלל חברי הכנסת בירכו את גפני שהבטיח לחזור (בארץ)
גפני תקף את בג"ץ על התערבותו בחקיקהגפני תקף את בג"ץ על התערבותו בחקיקהרפאל כהן14
שופטי העליון אישרו הקלות מס לתנועות מיסיון, בניגוד לסיכום בוועדת הכספים • ח"כ משה גפני זעם: "איזו הפרדה יש בין הרשויות? הם שברו את הכל ברגל גסה" • צפו (משפט, בארץ)
כשטיבי הגן על גפני וגרף תשואות • צפוכשטיבי הגן על גפני וגרף תשואות • צפויוני גבאי28
אחמד טיבי סחט מחיאות כפיים ספונטניות מחברי הליכוד, כאשר התנגד להדחת משה גפני מראשות ועדת הכספים והפליג בשבחים אודות תפקודו בכנסת • צפו (חרדים)
'מה הכוח הכי חזק'; שיעורו של הרב יגאל כהן'מה הכוח הכי חזק'; שיעורו של הרב יגאל כהןכיכר השבת
מזכה הרבים הגאון רבי יגאל כהן בשיעורו השבועי, שנמסר מבית מדרשו בבני ברק ומועבר באתר 'כיכר השבת' • הנושא השבועי: מהו הכוח החזק בעולם? צפו בשידור החוזר (חדשות)
הרב צבי טאו"הענווה הפסולה" וההשוואה לסמוטריץ'ישראל שפירא18
הודעתו של הג"ר צבי ישראל טאו כנגד יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ בו הוא האשים שבגללו אין קואליציה מביאה אותנו לעסוק בדוגמה מהגמרא בה השתמש כבוד הרב (טור)
'פריצעס': הקיצונים צווחו על בנות המצעד'פריצעס': הקיצונים צווחו על בנות המצעדחיים גולדברג111
כוחות משטרה חילצו נערות דתיות לאומיות, שהגיעו להשתתף במצעד הדגלים בעיר העתיקה, נקלעו עם רכבן לאזור מאה שערים וכותרו בידי קיצונים שיידו בהן שקיות מים. צפו (חרדים)
זירת התאונה הקטלניתבת 38 נהרגה בתאונה - מספר חרדים נפצעואלי רוטמן17
פחות מ-24 שעות לפטירתו הטראגית של החתן - תאונה קשה נוספת, במעורבות חרדים: ארבעה פצועים, בהם קשה ובינוני, בהתנגשות חזיתית בין 2 כלי רכב, שגרמה למות אישה (חרדים)

חדשות חרדים

חדשות על חרדים בכיכר השבת - החדשות הכי חמות על המגזר החרדי, תחקירים, סיקור שוטף ואיכותי המספק הצצה מרתקת לחיי חרדים באתר המוביל של החרדים - כיכר השבת.

כיכר facebook
"נשים חרדיות מושתקות באג'נדה דורסנית"
עו"ד ורד עובדיה
"נשים חרדיות מושתקות באג'נדה דורסנית"
ח' בתמוז תשפא7
עוקר הרים // הרב בן ציון נורדמן
הרב בן ציון נורדמן
עוקר הרים // הרב בן ציון נורדמן
ז' בתמוז תשפא1