שמונה ניסים בראי ההיסטוריה וההלכהשמונה ניסים בראי ההיסטוריה וההלכה
א' בטבת תשפ | 29.12.19
שיעור מרתק ומאלף לחנוכה מהרב מיכאל סורוצקין על שמונה ניסים בראי ההיסטוריה בתקופות התנ"ך והתלמוד וההשלכות ההלכתיות הנובעות מניסים אלו • צפו בווידאו (יהדות, חנוכה)
תמונת אילוסטרציהלכבוד היארצייט: חג החנוכה במשנת המגידהרב אהרן ראובן
"בימי החנוכה טמונים כח ועוצמה להביא לאדם שפע אלוקי, התחדשות וצמיחה" • היום, מציינים בעולם החסידות את הילולת המגיד. לפניכם מאמר לפי תורתו על חנוכה הקרב ובא
הרב אוהד מעוןמהי חנוכה? // הרב אוהד מעוןהרב אוהד מעון2
היום ישנה בידינו תורה עצומה ומשוכללת כל שהאדם צריך לעשות זה ללמוד ולהפנים. היוונים של היום ממשיכים לטעון שכוחם ועוצם ידם הביאו להם את העושר הזה (יהדות, חנוכה)
שבת חנוכה: מה קודם - נרות שבת או חנוכייה?שבת חנוכה: מה קודם - נרות שבת או חנוכייה?הרב יוסף חיים אוהב ציון3
"כיכר השבת" מגיש את כל הלכות שבת חנוכה מאת הרב יוסף חיים אוהב ציון (יהדות)
החנוכיה שעוררה את הפולמוסמיקום החנוכיה הדליק את ה'מעורר' התורןאלי רוטמן7
מי שחולף בימים אלו ליד התחנה המרכזית בי-ם, יכול להבחין בחנוכייה חיננית, שהאדם העומד מאחורי מיקומה והדלקתה - הופתע ממודעה שנתלתה עבורו ע"י 'מעורר' באזור (חדשות)
מהות חנוכה: סוד כוחה של מצוות נר חנוכהמהות חנוכה: סוד כוחה של מצוות נר חנוכההרב אברהם בליקשטיין1
מה טמון במצווה זו שעל ידה זוכים למשאלת הלב המפעמת בקרב כל הורה בישראל - בנים תלמידי חכמים? ובמה נתייחדה מצווה זו שזוכה להידור מירבי בכל בית בישראל? (חנוכה)
המעמד החותם: הרבי מדראג שורף פתילותהמעמד החותם: הרבי מדראג שורף פתילותכיכר השבת5
האדמו"ר מדראג ערך טיש "זאת חנוכה" בהשתתפות מאות חסידים, נשא האדמו"ר דברי תורה וחיזוק בענייני השעה ולקראת סיום קיים את מעמד "שריפת הפתילות". צפו בתיעוד של בעריש פילמר (חרדים)
דריידל שפילן: הרבי סובב סביבונים עם חסידיודריידל שפילן: הרבי סובב סביבונים עם חסידיוישראל כהן6
האדמו"ר מבאבוב ערך אמש (ראשון) טיש לרגל "זאת חנוכה", במהלכו קיים את המנהג הידוע במסורת ישראל ושיחק בסביבון. לאחר האדמו"ר, סובבו גם החסידים סביבונים (חסידים, חנוכה)
תיעוד: הדלקת הנר השמיני בחצר סאדיגוראתיעוד: הדלקת הנר השמיני בחצר סאדיגוראכיכר השבת1
מאות חסידים השתתפו אמש בהדלקת הנר השמיני של חנוכה בחצר סאדיגורא. לאחר ההדלקה ערך האדמו"ר את שולחנו לרגל "זאת חנוכה" בו נשא מדברות קודשו • צפו בתיעוד מההדלקה (חנוכה)
מיוחד: חג החנוכה במחיצת זקן האדמו"ריםמיוחד: חג החנוכה במחיצת זקן האדמו"ריםישראל כהן4
במהלך ימי החנוכה הסתופפו מאות חסידים ומעריצים בצלו של זקן האדמו"רים הרבי מערלוי. את הנר הראשון הדליק הרבי בביתו ובהמשך הימים הדליק ברוב עם • תיעוד מיוחד מההדלקות (חנוכה)
זאת חנוכה: מהות היוםזאת חנוכה: מהות היוםהרב אברהם בליקשטיין
"אנחנו נמצאים בשעות האחרונות של חנוכה, ביום שהוא בגדר 'אחרון - אחרון חביב'" • איך מנצלים את היום? הרב אברהם בליקשטיין במאמר מיוחד על יום "זאת חנוכה" (יהדות)
הדלקה ושירה: נר שמיני בביאלה בית שמשהדלקה ושירה: נר שמיני בביאלה בית שמשישראל כהן2
חסידים רבים לצד תושבי העיר בית שמש השתתפו אמש במעמד הדלקת נר שמיני של חנוכה בצילו של האדמו"ר מביאלה בית-שמש • צפו בתיעוד ההדלקה והשירה של הצלם יעקב לדרמן (חג החנוכה)
הילד מוישי הולצברג מדליק נרות חנוכה. צפוהילד מוישי הולצברג מדליק נרות חנוכה. צפוכיכר השבת6
במוצאי שבת קודש, הדליק הילד מוישי הולצברג את הנר השביעי של חג החנוכה, בבית סבו וסבתו אצלם הוא גדל מאז ניצל מפיגוע הטרור במומבאי בו נרצחו שני הוריו הי"ד. צפו בווידאו (חג החנוכה)
הדלקת הנר השמיני של מאה שערים • תמונותהדלקת הנר השמיני של מאה שערים • תמונותצילום: יונתן זינדל - פלאש 90
בשכונת מאה שערים הדליקו אמש (ראשון) בזה אחר זה, משפחות וילדים, צעירים ומבוגרים, את הנר השמיני של חג החנוכה. צפו בתמונות של יונתן זינדל - פלאש 90 מהשכונה הירושלמית (חנוכה)
נר שמיני של חנוכה בבית משפחת קרויס. צפונר שמיני של חנוכה בבית משפחת קרויס. צפוצילום: יונתן זינדל - פלאש 901
בשעות הערב אמש, עם שקיעת החמה, התקבצו בני משפחת קרויס ידח עם אבי המשפחה יואליש קרויס, קמב"ץ 'העדה החרדית' להדלקת הנר השמיני של חנוכה • צפו בגלריית תמונות (חנוכה)
ההדלקה, אמשהיסטוריה: הדלקת חנוכיה בפומבי - בטורקיהיוסי נכטיגל1
בצעד היסטורי וחסר תקדים, התירו השלטונות הטורקיה לקיים את מנהג הדלקת נרות חנוכה בפומבי. בהדלקה השתתפו נציגי ראש הממשלה ונשיא טורקיה, רבנים וקהל יהודי ושאינו יהודי (בתפוצות)
מול אלפים בפראנצ'עס: הדלקה בסערט ויז'ניץמול אלפים בפראנצ'עס: הדלקה בסערט ויז'ניץישראל כהן9
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ, שמונה בשנה האחרונה לממשיכו של אביו זצוק"ל שהסתלק לבית עולמו, הדליק את נרות החנוכה מול אלפים שניצבו על פראנצע'ס ושוררו מניגוני החג. צפו בתיעוד (חנוכה)
מאחורי החנוכייה הזו מסתתר סיפור מדהים ומרגשמאחורי החנוכייה הזו מסתתר סיפור מדהים ומרגשנילי גינגולד אלשיך
חנוכה הוא חג האור ובעיקר בזכות החושך שהוא דוחה, חנוכה יוצא בתקופה הכי חשוכה בחורף בקור כאשר כולם מסתגרים בבית וממעטים לצאת מה שמאפשר באופן סימבולי לבטא את הפן הרוחני, את האור הפנימי שטמון בכל אחד מאיתנו ומאפשר להוציאו מן הכוח אל הפועל * סיכום חנוכה תשע"ו (תרבות)
צפו בווידאו: רבי יעקב אדלשטיין מדליק נר שמיניצפו בווידאו: רבי יעקב אדלשטיין מדליק נר שמיניכיכר השבת
הערב, נר שמיני של חנוכה ערך הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון טקס הדלקה בהשתתפות בני משפחה וקהל מקורבים. צפו בתיעוד מההדלקה (חנוכה)
הרצוג עם גליצקיסגירת המעגל של בוז'י הרצוג והקשיש מעתליתצביקה גרוניך1
יושב ראש האופוזיציה ח"כ בוז'י הרצוג סגר מעגל כשהדליק נרות חנוכה עם יוסף גליצקי בן ה-90. סבו של הרצוג שימש סנדק לבנו של גליצקי במחנה העצורים בעתלית: "היה מרגש מאוד" (חנוכה, בארץ)
הראשל"צ והמפכ"ל הדליקו עם ניצול הפיגועהראשל"צ והמפכ"ל הדליקו עם ניצול הפיגועישי כהן8
הראשל"צ והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף ומפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, הדליקו את נר שמיני של חנוכה ברחבת הכותל המערבי יחד עם הנער נאור שליו שנדקר בפסגת זאב (בארץ)
צפו: ההדלקה של הרבי ממישקולץ בפתח תקווהצפו: ההדלקה של הרבי ממישקולץ בפתח תקווהכיכר השבת4
אלפים השתתפו במוצאי שבת חנוכה בהדלקת נרות חנוכה בחצר מישקולץ בפתח תקווה. רגע מרגש נרשם כשהורים לתינוקות שנולדו אחרי ברכתו של הרבי עברו לפניו להתברך. צפו בווידאו וגלריה
המקובל רבי בניהו שמואלי, אמשהמקובל הדליק את החנוכיה המרכזית. צפוקובי רוזן2
ראש ישיבת 'נהר שלום' המקובל רבי בניהו שמואלי השתתף אמש במסיבת חנוכה שנערכה למאות ילדים באולמי 'גולדן קראון' באשדוד והדליק את החנוכיה המרכזית כשהוא משבח את הילדים (חנוכה)
צפו בווידאו: ההדלקה של הראב"דצפו בווידאו: ההדלקה של הראב"דישראל כהן1
מידי ערב מקיים הגאון רבי משה שטרנבוך בהשתתפות תלמידיו ומקורביו וכן בימים שונים לצד בני הישיבה שבנשיאותו את מעמד הדלקת נרות החנוכה ברוב עם ובהידור מצווה. צפו בווידאו (חנוכה)
הטנקים כבשו את הכותל המערבי • תמונותהטנקים כבשו את הכותל המערבי • תמונותכיכר השבת9
לאחר שלושה ימים בהם כבשו ה'טנקים' של חב"ד 30 ערים מרכזיות ובסיסים בשומרון הגיע המסע לסיומו בהדלקה המונית ומרגשת ברחבת הכותל המערבי • הצלם יוסי בלשניקוב מגיש גלריה (חנוכה)
החנוכיה שמחליפה צבעים • תמונותהחנוכיה שמחליפה צבעים • תמונותכיכר השבת1
בכל יישוב, מושב או עיר ברחבי הארץ מתהדרים בחנוכיות שונות, בצבעים שונים ובגדלים שונים, לרגל חג החנוכה. צפו בחנוכיית הענק שהוצבה במושב חמד המוארת ומאירה בשלל צבעים (חג החנוכה)

חנוכה

חג החנוכה בכיכר השבת - מבחר מאמרים תורניים, על הלכה ומנהג בחנוכה, הדלקת נרות, סיפור החנוכה והחשמונאים בראי היהדות וגם פעילויות לילדים בחג החנוכה.

כיכר facebook
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
הפרסום - עובד!
כ"ז בכסלו תשעה
חנוכה - מהדרין מן המהדרין
מנחם מן
חנוכה - מהדרין מן המהדרין
כ"ט בכסלו תשעד1