הגרפיטי במאה שעריםזעזוע: גרפיטי נגד ראב"ד 'העדה החרדית'; המשטרה חוקרת
ח' בניסן תשפ | 02.04.20
לאחר שהנהגת 'העדה החרדית' יישרה קו עם הנחיות משרד הבריאות, הלילה רוססו כתובות גרפיטי, בהר נוף ובמאה שערים, נגד הראב"ד הגר"מ שטרנבוך בו כונה "משת"פ" (ארץ)
האדמו"ר מווערדאן זצוק"ל (צילום: אלי דויטש)זקן אדמו"רי נדבורנה הרבי מווערדאן זצוק"לשימי שפר3
בפלטבוש שבברוקלין נפטר לפנות בוקר (רביעי) האדמו"ר מווערדאן, הגאון הצדיק רבי יוסף לייפער זצוק"ל, זקן אדמו"רי בית נדבורנה, והוא בן 94 - לאחר שסבל מקשיי נשימה (עולם)
לראשונה: האדמו"ר מבאיאן לא יאפה מצותלראשונה: האדמו"ר מבאיאן לא יאפה מצותשימי שפר6
בשל הנחיות משרד הבריאות למלחמה בנגיף הקורונה, השנה, לא הגיע האדמו"ר מבאיאן לאפיית המצות במאפיית החסידות בעיר ביתר עילית • בני הרבי אפו בשבילו את המצות (חסידים)
הילולת ה'שומר אמונים': נוסח צידוק הדיןהילולת ה'שומר אמונים': נוסח צידוק הדיןורד שאלתיאל3
ה"שומר אמונים" כתב נוסח של צידוק הדין, שאותה הוא ממליץ לאדם לומר, על כל צער - אפילו הכי קטן, בכדי שהאדם יבין בשכלו וליבו, שהכל נגזר בגזרת שמים • מאמר ליארצייט (חסידים)
דאגה בסאטמר: גם הרבנית נדבקה בקורונהדאגה בסאטמר: גם הרבנית נדבקה בקורונהשימי שפר10
דאגה גדולה בחסידות סאטמר שבארה"ב לאחר שהרבנית ואשת האדמו"ר, שנדבקה בנגיף הקורונה, פונתה בשעות האחרונות לבית החולים. לאחרונה, הרבי ואחיו נדבקו (חסידים)
הרבי למתנדבי ההצלה: 'נגע לא יקרב אליכם'הרבי למתנדבי ההצלה: 'נגע לא יקרב אליכם'שימי שפר17
המתנדבים הרבים והעסקנים שפועלים בנושאים רפואיים, וכמעט כורעים בימים אלו תחת נטל המאבק בנגיף הקורונה, זוכים לברכות חמות - במכתב מיוחד של הרבי מבעלזא (חרדים)
מדוע הבעל שם טוב לא הרשה להביט לאחור?מדוע הבעל שם טוב לא הרשה להביט לאחור?הרב ראובן אהרן
הבעל שם טוב אפשר לגנוב את הרסן, משום שידע שלגנב אין כסף להוצאות השבת. בהמשך שלח את הבעלים עם סכום כסף שנתן לו, כדי לפדות את הרסן - שהגנב שם כמשכון (חסידים)
הרב גלוכובסקי מהבידוד: 'כולם תקנו תופים'הרב גלוכובסקי מהבידוד: 'כולם תקנו תופים'שאול כהנא26
הרב מנחם מענדל גלוכובסקי, סגן מזכיר בית דין רבני חב"ד בארץ הקודש, זועק מתוך הבידוד להיערך לביאת המשיח • הרב ירוסלבסקי: "מי שמפר ההוראות הוא בגדר רוצח" • צפו (בארץ)
תיעוד: עוגת יום ההולדת לרבי נחמן מברסלבתיעוד: עוגת יום ההולדת לרבי נחמן מברסלבאיציק אוחנה14
מידי שנה, מגיעים אלפים לציונו של רבי נחמן בראש חודש ניסן - יום הולדתו. השנה, בשל התפרצות הקורונה, עלו רק חברי הקהילה היהודית המקומית, שהביאו איתם עוגה. צפו (חסידים)
החרם נשבר? הרבי לקח כסף מהקרן לידידותהחרם נשבר? הרבי לקח כסף מהקרן לידידותשאול כהנא11
בית החולים לניאדו, קיבלה תרומה משמעותית מהקרן לידידות - ככל הנראה בהסכמת האדמו"ר מצאנז. בעבר, יצאו גדולי ישראל נגד הקרן - אך כעת הכסף יסייע למאבק בקורונה (ארץ)
הרבי לבחורים: "רוצה לראות כמה למדתם"הרבי לבחורים: "רוצה לראות כמה למדתם"שימי שפר1
האדמו"ר ציין בפני הבחורים, להם נשא שיחת חיזוק, כי מדובר בתקופה קשה שסוגרים את הישיבות, והפציר בהם: "תבקשו רחמי שמים על ההורים ועל הסבים והסבתות שלכם" (חסידים)
האדמו"ר מגור, ברקע אלפים מחסידיו'גור' תחלק קמחא דפסחא גם לזוגות צעיריםשימי שפר7
בחסידות החליטו להקציב סכום של עוד מיליון וחצי ש"ח על מנת לחלק קמחא דפסחא גם לזוגות הצעירים, בעקבות הנחיית משרד הבריאות כי אין לחגוג את הפסח יחדיו (חסידים)
בגלל המצב: חדר האדמו"ר הפך ל'חדר יחוד'בגלל המצב: חדר האדמו"ר הפך ל'חדר יחוד'שימי שפר10
האדמו"ר מערלוי-צפת ערך בשבוע האחרון מעמד חופה וקידושין בחצר בית מדרשו, בפורמט מצומצם יחסית, זאת בעקבות ההנחיות של משרד הבריאות בגלל הקורונה (חסידים)
הגר"ש אלתר לתלמידי הישיבה: זה הניסיון שלכםהגר"ש אלתר לתלמידי הישיבה: זה הניסיון שלכםשאול כהנא5
הגר"ש אלתר כתב מכתב חיזוק לתלמידים שנאלצו לשוב לביתם ולהפסיק את תלמודם בישיבה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, והסביר להם כי זו תכלית ההתחנכות בישיבה (חסידים)
המבצע של חב"ד לבלימת נגיף ה'קורונה'המבצע של חב"ד לבלימת נגיף ה'קורונה'כיכר השבת15
במצוות הרבי מליובאוויטש ובעקבות דברי הזוהר כי המצה היא מאכל האמונה, צעירי אגודת חב"ד יוצאים במבצע ארצי, במסגרתו יוכל כל ישראלי לקבל מצה שמורה מהודרת (חסידים)
האדמו"ר מתולדות אברהם יצחקתלמוד תורה 'תולדות אברהם יצחק' - נסגרשימי שפר5
לאחר שבשבת נערכו בבית המדרש 'תולדות אברהם יצחק' התפילות וה'טישים' כרגיל, בניגוד להנחיות, הורו היום בחסידות על סגירת בתי הספר ותלמודי התורה עד לאחר הפסח (אנ"ש)
הרב הורה: לרכוש הרבה חמץ - ולמכור לגויהרב הורה: לרכוש הרבה חמץ - ולמכור לגוישלומי זייבלד16
בחסידות בעלזא, מקפידים מאוד שלא לאכול חמץ שעבר עליו הפסח, גם אם הוא נמכר לגוי. השנה, בגלל החשש ממחסור, הורה לראשונה הרב פאדווא לרכוש חמץ ברווח - ולמכור (ארץ)
הבעש"ט תמה: גיסי יצא מארץ ישראל בשבתהבעש"ט תמה: גיסי יצא מארץ ישראל בשבתהרב אהרן ראובן
"תמהני, בליל שבת בשעת התפילה חיפשתי את גיסי רבי גרשון בכל ארץ ישראל ולא מצאתי אותו, ובשבת בבוקר בשעת התפילה ראיתיו בארץ", אמר הבעל שם טוב. היכן היה? (חסידים)
הלם בחסידות: האדמו"ר מהר"א נדבק בנגיףהלם בחסידות: האדמו"ר מהר"א נדבק בנגיףשימי שפר31
כפי שנחשף ב'כיכר', האדמו"ר מסטאמר נדבק ככל הנראה מהגבאי והמשמש שלו, ובערב שבת, קיבלו החסידים את תוצאות הבדיקה הציבור נקרא להעתיר בתפילות (אקטואליה)
האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק בדרכו לתפילההאדמו"ר מתולדות אברהם יצחק בדרכו לתפילהצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת7
צלם 'כיכר השבת', חיים גולדברג, תיעד השבוע את האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק הצועד ברחובות שכונת מאה שערים, שעון על הגבאים, בדרכו לתפילת שחרית (חסידים)
הילולת רבי גרשון מקיטוב: תולדותיו ותורתוהילולת רבי גרשון מקיטוב: תולדותיו ותורתוורד שאלתיאל3
בשבת קודש, יציינו בעולם החסידי את יום פטירתו גיסו של הבעש"ט. במאמר שלפנינו, נביא בקצרה את תולדות חייו ואת יחסיו המופלאים עם גיסו, ונלמד מעט מתורתו (חסידים)
הרבי מבאיאן השתתף בחופה בבית העסקןהרבי מבאיאן השתתף בחופה בבית העסקןשימי שפר5
בעיצומו של משבר נגיף הקורונה הגיע הערב (שני) בר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל', האדמו"ר מבאיאן לעיר ביתר עילית שם סידר חופה קידושין בחופה לבן אחד מחסידיו (ארץ)
20 שנה לפטירת הגאון רבי משה ובר זצ"ל20 שנה לפטירת הגאון רבי משה ובר זצ"לשימי שפר2
בסעודה בראשות הרב עידו-יצחק ובר, שפועל להפצת תורתו של בעל ההילולא במשך השנים הרבות, השתתפו רבנים ואדמו"רים, בהם האדמו"ר מתולדות אהרן שאף נשא דברים (חסידים)
תפילת הרה"ק מליז'ענסק, והקשר לקורונהתפילת הרה"ק מליז'ענסק, והקשר לקורונהורד שאלתיאל1
ההילולא הגדולה בליז'ענסק בוטלה השנה בשל התפשטות נגיף הקורונה • מאמר מיוחד לכבוד היארצייט, עם התעמקות בתפילתו ותורתו של בעל ההילולא, בזווית אקטואלית (חסידים)
האדמו"ר מגור והגר"ש אלתר בציון האדמו"רהאדמו"ר מגור והגר"ש אלתר בציון האדמו"רשאול כהנא33
כל בני האדמו"ר הפני מנחם מגור, לרבות הגר"ש אלתר שפרש מהחסידות והקים קהילה עצמאית, עלו עם האדמו"ר מגור לציונו ביום ההילולא • צפו בתיעוד מאמירת הקדיש (חסידים)
האדמו"ר מאמשינוב והגר"ש אלתרבן הרבי בהבהרה: דעת אבי על הגר"ש אלתרשאול כהנא45
בנו של הרבי, מעיד כי אביו עבר על תוכן המכתב בו הוא מבהיר כי הוא אינו תומך באף חסידות, מסביר למי הורה לעבור לקהילת הגר"ש אלתר - ומספר על תוכן פגישותיהם (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
חסידים וליטאים
שלומי זייבלד
י"ט כסלו: האומנם יד החסידים על העליונה?
י"ט בכסלו תשפ52
בעל ה'ויואל משה' זיע"א
שמעון קאהן
המהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחד
כ"ו באב תשעט9
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45