כשהבעל שם טוב הקדוש הביט בהיכלות העליונים - ושיתףכשהבעל שם טוב הקדוש הביט בהיכלות העליונים - ושיתף
כ"ב באב תשפא | 31.07.21
סיפורים על הבעל שם טוב הקדוש למוצאי שבת, וכמה מאמרותיו כצידה לדרך לשבוע טוב ומבורך. ניחום האבלים אצל התלמיד, והסיבה שכל יהודי אהוב אצל הקב"ה כבן יחיד ממש (יהדות)
הרבי ב'לחיים'יום הסתלקותו הראשון של הרבי מסאדיגורהשימי שפר17
בחצר הקודש סאדיגורה ציינו את יום ההילולא הראשון של הרבי בעל ה'עטרת ישראל' זצוק"ל, אביו של האדמו"ר; השבת תתקיים שבת התאחדות מיוחדת; תיעוד נרחב (חסידים, בארץ)
הכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל' • תיעודהכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל' • תיעודכיכר השבת4
מעל רבבת חסידי חב"ד וילדיהם השתתפו במעמד הכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל', בפעם השביעית ברציפות • בספר שותפים 304,805 ילדים מכל רחבי העולם • צפו (בארץ)
בראשות האדמו"ר: בצאנז פתחו את זמן אלולבראשות האדמו"ר: בצאנז פתחו את זמן אלולשימי שפר3
בחצר הקודש צאנז נערך מעמד פתיחת זמן אלול בהשתתפות בחורי הישיבות ובראשות האדמו"ר שנשא את דרשת פתיחת הזמן לפני הבחורים (חסידים ואנ"ש)
האדמו"ר מרימינוב יערוך 'טיש' ראשון בשילוב 'שלום זכר' לנכדוהאדמו"ר מרימינוב יערוך 'טיש' ראשון בשילוב 'שלום זכר' לנכדושימי שפר3
כשבוע לאחר פטירת אביו הגה"צ רבי ישראל אשר פרנקל זצ"ל, יערוך השבת בנו האדמו"ר מרימינוב את ה'טיש' הראשון בשילוב שמחת ה'שלום זכר' לנכדו (חסידים ואנ"ש)
ההפגנה בשבוע שעבר נגד עו"ד אלבויםפניה ליועמ"ש: "איומים על חיי עו"ד אלבוים"שאול כהנא9
לאחר ההפגנות והמחאות של חסידות גור נגד עורך הדין שלמה אלבוים, פנה פרקליטו, ממשרד עורכי דין יגאל ארנון, ליועמ"ש מנדלבליט בשל "איומים ממשיים על חייו" (אקטואלי)
זעזוע ב'סאדיגורה': אלמונים לקחו את כסאו של הרבי זצ"לזעזוע ב'סאדיגורה': אלמונים לקחו את כסאו של הרבי זצ"לשאול כהנא14
ערב היארצייט הראשון לאדמו"ר העטרת ישראל זצ"ל, הגיעו אלמונים לחדר קבלת הקהל - ה"פראווין צימער", שבית המדרש הגדול בבני ברק - ולקחו את כסאו האישי של האדמו"ר זצ"ל; תיעוד (חסידים)
מבנה הישיבה נפרץ; רכוש הושחת • תיעודמבנה הישיבה נפרץ; רכוש הושחת • תיעודשאול כהנא8
קבוצת חסידים, המזוהים כפורשים מחסידות גור, נכנסו במהלך השבוע האחרון למבנה הישיבה של חסידות גור בארה"ב והשחיתו רכוש; גורם בחסידות: "חציית קו אדום" (אקטואליה)
ברקע, אתר ההתרסקות. משמאל: אליעזר בריל ז"לצידוק הדין המרטיט של האב השכול: "הקב"ה יודע מה טוב"שלמה מן5
מילים אישיות שפרסם אביו של אליעזר בריל ז"ל, הבחור בן ה-19 שקיפד את חייו בהתרסקות המטוס המחרידה בהרי הקרפטים. "תודה לקב"ה שנתן לי בן כל כך קדוש למשך תשע־עשרה שנה" (אנשים)
כאלף חסידים יתפללו במדינה מוסלמית; צפוכאלף חסידים יתפללו במדינה מוסלמית; צפומענדי קורטס4
לקראת יום ההילולא של אבי הרבי מליובאוויטש, שחל בכ' אב, כאלף חסידים מתייצבים בציון באלמטי שבקזחסטן • 'כיכר' מגיש: גלריית אווירה מיוחדת מההכנות במתחם הציון (חסידים)
החב"דניקים הגיעו להתפלל במדינה המוסלמיתהחב"דניקים הגיעו להתפלל במדינה המוסלמיתשאול כהנא6
יותר מאלף חסידי חב"ד הגיעו למדינה המוסלמית הגדולה בעולם, לשאת תפילה על ציון קברו של הגאון המקובל רבי לוי יצחק שניאורסון, אביו של הרבי מליובאוויטש ליום ההילולה (חסידים)
היארצייט הראשון של האדמו"ר מסאדיגורההיארצייט הראשון של האדמו"ר מסאדיגורהשאול כהנא4
לקראת יום השנה הראשון להסתלקות האדמו"ר העטרת ישראל מסאדיגורה, תיעוד מיוחד משנות חייו ושבע שנות הנהגתו בקודש • בנו האדמו"ר יעלה לציון ויערוך טיש (חסידים)
ציון רבי נחמן מברסלב באומןלקראת היארצייט: סגולות התיקון הכלליורד שאלתיאל1
י"ט באב הוא יום פטירתו של רבי נפתלי מנמירוב, מי ששמו של רבי נפתלי יצא בעיקר כשהיה אחד משני עדיו רבי נחמן לגילוי התיקון הכללי - אז מהם בעצם סגולות התיקון הכללי (חסידים)
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבהבצל החשש בארץ: באוקראינה נערכים ל'אומן ראש השנה'יוסי נכטיגל12
בזמן שבארץ נשמעים קולות על הגבלות בחגים שימנעו בפעם השניה מחסידים להגיע, הגורמים הרשמיים דווקא נערכים להגעה המונית של מתפללים - וסוגרים פינות (חדשות, חרדים)
הרבי מזוטשקא בחן את הבחורים בסאדיגורההרבי מזוטשקא בחן את הבחורים בסאדיגורהשאול כהנא
בישיבת 'כנסת מרדכי - סאדיגורה' לצעירים קיימו מעמד 'כבוד התורה' וחלוקת פרסים למצטייני התלמידים שנבחנו אצל האדמו"ר מזוטשקא על משנת תלמודם • תיעוד (חסידים)
האדמו"ר מגור נופש בצפת • תיעוד מיוחדהאדמו"ר מגור נופש בצפת • תיעוד מיוחדשאול כהנא27
כ"ק האדמו"ר מגור השוהה למנוחה בעיר צפת, תועד אמש (ראשון) בעת היציאה מבית הנגיד שולם פישר ברחוב האר"י, שם מתארח האדמו"ר מדי חודש אב, בשנים האחרונות (בארץ)
אילוסטרציהאיך תכריח את עצמך להיות תמיד בשמחה?ורד שאלתיאל1
מי רוצה לשמוח כמו פעם? באיזה גיל אמרו לנו שצריך לוותר על השמחה והזיק בעיניים? למה השארנו את השמחה רק לילדים, מה איתנו? // מאמר מיוחד על השמחה בחיינו (חרדים)
ארון הקודש החדש שנבנה ב'שטיבל'האדמו"ר מגור יגיע במיוחד לחנוכת השטיבלשימי שפר16
התרגשות גדולה בגור לקראת מעמד חנוכת הבית ל'שטיבל' החדש בחצור הגלילית שצפוי להתקיים הערב בראשות האדמו"ר שיגיע במיוחד מצפת שם הוא שוהה למנוחה (אנ"ש)
אילוסטרציההבעש"ט המליץ לעני היכן למצוא אוצרותהרב אהרון ראובן1
הלך העני מתחת לגשר, חיפש ולא מצא, ופגע בו חייט ושאל אותו: מה מבקש? וסיפר לו את דברי הבעש"ט, וסיכם את דבריו: אבל לריק יגעתי, ולא מצאתי // סיפור חסידי למוצ"ש (חרדים)
מחאה: עשרות חסידי גור הפגינו בבני ברקמחאה: עשרות חסידי גור הפגינו בבני ברקשימי שפר133
עשרות מנכבדי חסידי גור התאספו לעצרת מחאה מול ביתו של עו"ד שלמה אלבוים, מי שהגיש עתירה לביהמ"ש נגד שורת בכירים ורבנים בגור, בהם גם אחד מבניו של הרבי (חסידים)
האדמו"ר בקביעת מזוזהקבעו מזוזות: בנדבורנה ביתר חנכו ת"ת חדששימי שפר11
בביתר עילית נערך מעמד חנוכת הבית וקביעת מזוזה לתלמוד תורה 'באר יעקב', תלמוד תורה חדש דחסידי נדבורנה, בהשתתפות אדמו"רים ורבנים וראש העיר רובינשטיין (חסידים)
ציון רבי נחמן זי"עסוד הרשב"י: לתפילה בלי כוונה יש משמעותורד שאלתיאל2
משה רבנו מלמד איך להתפלל, וכבר נכתב על כך רבות... אבל, מה הסוד שרשב"י גילה בעניין התפילה? ואיך רבי נחמן מבאר את דבריו הנפלאים של רשב"י הקדוש? // לפרשת שבוע (ארץ)
ארה"ב: חסידים הפגינו מול הקונסוליה ; צפוארה"ב: חסידים הפגינו מול הקונסוליה ; צפושימי שפר4
עשרות חסידי סאטמר בארה"ב יצאו במהלך השבוע להפגין מול הקונסוליה הישראלית במנהטן, במחאה על חילול הקברים בגוש עציון • הרבנים שהשתתפו, נשאו דברים; תיעוד (חסידים)
במערת חריטון: חסיד גור נפל מגובה - וחולץבמערת חריטון: חסיד גור נפל מגובה - וחולץחיים גולדברג16
חסיד גור כבן 27, נפל מגובה במערת חריטון, במזרח גוש עציון, ונזקק לחילוץ מורכב, באלונקה ייעודית תוך טיפוס בסולמות, הורדה בחבלים וזחילה במעברים צרים עד ליציאה (אקטואליה)
אילוסטרציההמשפיע ובעל הניגון שמרטיט את הנשמהורד שאלתיאל
רבי הלל הלוי מפאריטש היה מגדול חסידי משפיעי חב"ד לדורותיהם, אף מי שלא קרא מתורתו, יכול לשמוע ניגון שחיבר, ויבין את גדלותו את גדלותו // מאמר מיוחד ליארצייט (חסידים)
בחורי הישיבה מלווים את הרבי לתפילההרבי מסטאמר יצא לחופשה עם הבחורים • תיעודשימי שפר7
הרבי מהר"א מסאטמר יצא לדאצ'ה עם בחורי הישיבה הגדולה של החסידות, בניו המפשייר שבארה"ב. הרבי השאיר שאלה לבחורים שנשארו ומי שיענה, יעשה את השבת במחיצת הרבי (חסידים)

עוד כתבות

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
טור מיוחד לזכרו של האדמו"ר מקרעטשניף
ט"ו באייר תשפא11
ההילולה השבוע על קברו של רבי מנחם מנדל זי"ע
ורד שאלתיאל
מה צריך לעשות כשלא מבינים את דרכי ה'?
ד' באייר תשפא