JCWWS  jeff sutton  nuah..  rabbi..
האדמו"ר מזוטשקא הגיע לחיפה, וחיזק את הבחוריםהאדמו"ר מזוטשקא הגיע לחיפה, וחיזק את הבחורים
כ' באלול תשעט | 20.09.19
האדמו"ר מזוטשקא הגיע לישיבת 'דרכי נועם' בחיפה לכבוד הימים הנוראים. במהלך הביקור חיזק את הבחורים בדברי כיבושין לכבוד יום הדין ואף ערך מעמד 'לחיים' מיוחד (חסידים)
הנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תבוא"הנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תבוא"שימי שפר
שבת שבע ברכות באמשינוב, שמחה בבאבוב ושבת התאחדות של חסידי זוועהיל באתרא קדישא מירון. 'כיכר השבת' מגיש את הנעשה בחצרות הקודש בשבת קודש פרשת כי תבוא (אנ"ש)
הילולת הגאב"ד ר' משה אריה פריינד זצוק"להילולת הגאב"ד ר' משה אריה פריינד זצוק"לשימי שפר
בירושלים מציינים את יום פטירת הגאב"ד. עוד בצעירותו היה ידוע בגאונותו ובהתמדתו בתורה. במהלך השואה איבד את רעייתו ו-8 ילדיו. בארה"ק הקים מוסדות וישיבות לתפארת ההולכים בשיטה הקנאית (חסידים)
החסידים שחטו את הכבש לכבוד ראש השנההחסידים שחטו את הכבש לכבוד ראש השנהדוד הכהן5
כבש אותו קיבל האדמו"ר מפינסק קרלין מהאדמו"ר מצאנז, בעת ששימש ככהן במעמד פדיון פטר חמור, נשחט היום לעיני חסידיו, ויעלה על שולחנו באמירת 'ולא לזנב' בליל ר"ה (אנ"ש)
האדמו"ר מגור מנחם את בן דודובנו האלמן של בעל ה'פני מנחם' - מתארסשימי שפר3
שמחה גדולה בחסידות גור לאחר שבנו של האדמו"ר בעל ה'פני מנחם' מגור זצוק"ל צפוי להתארס הערב, כשנה וחצי לאחר שהאתלמן. כל הפרטים על השידוך המרגש (חסידים)
הבחורים הגישו 'מתנה' לאדמו"ר מזוועהילהבחורים הגישו 'מתנה' לאדמו"ר מזוועהילשימי שפר2
שמחת השבע ברכות התקיימה בהשתתפות בחורי החסידות, שגישו לרבי מתנה מיוחדת: לימוד 1099 שעות ברציפות. האדמו"ר שיבח את הבחורים על שקידתם • תיעוד (חסידים)
זקן אדמו"רי רוז'ין חייג והוציא את החסיד לקלפיזקן אדמו"רי רוז'ין חייג והוציא את החסיד לקלפישימי שפר5
האדמו"ר מקאפיטשניץ שכנע את אחד מחסידיו בשיחת טלפון לצאת ולהשתתף בבחירות. מוקדם יותר היום, הגיע האדמו"ר לתפילה בקבר הרשב"י להצלחת מערכת הבחירות (חסידים)
האדמו"ר הצביע תוך שירת "והיא שעמדה"האדמו"ר הצביע תוך שירת "והיא שעמדה"שימי שפר7
האדמו"ר מויז'ניץ הצביע, נשא תפילה חרישית ופתח בשירה עם חסידיו. משם המשיך לביקור במטה הבחירות של אגודת ישראל, שם שמע את נתוני ההצבעה במגזר החסידי (חסידים)
מי זייף את חתימתו של ראש ישיבת טשעבין?מי זייף את חתימתו של ראש ישיבת טשעבין?שאול כהנא8
הרב יוסף משה שניאורסון, פרסם מכתב הבהרה בכתב ידו לאחר שהיו שזייפו את חתימתו כביכול אסור להשתתף בבחירות. "הצבעתי, וזירזתי לכך את בחורי הישיבה" (חסידים)
לראשונה: האדמו"ר מבעלזא הצביע בקלפילראשונה: האדמו"ר מבעלזא הצביע בקלפישימי שפר16
בשל ההסתה: לאחר שנמנע מאז ומעולם להצביע בעצמו כפי שנהג דודו ר' אהרן מבעלזא זיע"א, הגיע הפעם האדמו"ר מבעלזא בעצמו לקלפי והצביע בבחירות לכנסת. צפו (חסידים)
בשל אחוזי ההצבעה: לחץ במטות החסידויותבשל אחוזי ההצבעה: לחץ במטות החסידויותשימי שפר6
אחוז ההצבעה הגבוה יחסית למערכות הבחירות הקודמות מכניס ללחץ את מטות החסידויות השונות שיוצאים בקריאה לחסידים לגשת כמה שיותר מוקדם לקלפיות להצביע (חסידים)
האדמו"ר מאטמרהרבי מסאטמר תקף את תעמולת 'אגודה'כיכר השבת24
האדמו"ר מסאטמר נשא דרשה חריפה נגד ההשתתפות בבחירות לכנסת, בישראל, ותקף את 'אגודת ישראל' ואת אותם שבעבר אסרו להשתתף בבחירות שינו עמדתם. האזינו (בארץ)
בגלל המחלוקת על השטח? אלימות בקרליןבגלל המחלוקת על השטח? אלימות בקרליןשאול כהנא11
נערי שוליים תקפו חסיד קרלין בתוך בית הכנסת של החסידות בירושלים, ככל הנראה כחלק מהסכסוך על השטח ברחוב שמואל הנביא, בין החסידים לתושבים בשכונה (חסידים, בארץ)
צפו בווידאו: ר' מיילך בידרמן הקפיץ את מירוןצפו בווידאו: ר' מיילך בידרמן הקפיץ את מירוןשימי שפר2
לאחר שבת חיזוק לאברכים תושבי בית שמש, ערך המשפיע החסידי ר' מיילך בידרמן מעמד 'הדלקה' מרכזי בשעת לילה מאוחרת. לפני ההדלקה נשא דברי חיזוק והתעוררות (חסידים)
שמחה בסאטמר: נכדו של האדמו"ר התארסשמחה בסאטמר: נכדו של האדמו"ר התארסשימי שפר1
יואל טייטלבוים, בנו של אב"ד סאטמר בירושלים הגאון רבי חיים צבי טייטלבוים, התארס סמוך לכניסת השבת עם נכדת האדמו"ר ממעליץ • צפו בתיעוד וידאו וגלריה (חדשות חסידים)
רבי מיילך בידרמן במירון.מהנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תצא"שימי שפר
אדמו"רים ומשפיעים בקברו של רשב"י במירון, האדמו"ר מקאסוב ויז'ניץ - בקרעטשניף, ושבת התאחדות של חסידי דושינסקיא בלונדון. 'כיכר' מגיש את הנעשה בשבת זו (חרדים)
הציור שמיוחס לרבי מפשיסחאי"ב אלול: רבי שמחה בונים מפשיסחא זיע"אשימי שפר
בקהילות רבות מציינים את תאריך י"ב אלול, יום ה'יארצייט' של רבי שמחה בונים מפשיסחה, מגדולי מורי הדרך של החסידות, וממשיך דרכו של 'היהודי הקדוש' מפשיסחה (חסידים ואנ"ש)
האדמו"ר מלעלוב הקפיץ את חסידיו בחתונההאדמו"ר מלעלוב הקפיץ את חסידיו בחתונהשימי שפר4
אדמו"רים, רבנים ומאות חסידים השתתפו אמש בחתונת נכדו בכורו של האדמו"ר מלעלוב. השמחה הסתיימה בשעת לילה מאוחרת לאחר שהאדמו"רים רקדו 'מצווה טאנץ'. צפו (חסידים)
ב'ריבניץ' ערכו קביעת מזוזה לחיידר החדשב'ריבניץ' ערכו קביעת מזוזה לחיידר החדששימי שפר
במעמד השתתפו ילדי התלמוד תורה, יחד עם צוות המחנכים וההנהלה הרוחנית. לאחר הדברים שנשא המנהל הרוחני, עברו הילדים לקבל מיני מתיקה. צפו בתיעוד (חסידים)
חופת גור, היוםהגר"ש אלתר לא הוזמן לחתונת נכד הרבישאול כהנא125
הקרע בגור בשל תמיכת ראש ישיבת שפת אמת בעסקן דוד ברלינר למרות שהוחרם על ידי רבני החסידות: כל בני הפני מנחם משתתפים בשמחת נכד הרבי, מלבד הגר"ש (חסידים)
אלפי חסידים בחופת נכד האדמו"ר מגור. צפואלפי חסידים בחופת נכד האדמו"ר מגור. צפושימי שפר51
עשרות אלפי חסידים משתתפים בשעה זו בשמחת בית גור, נישואי נכד האדמו"ר • בחופה השתתפו האדמו"רים מבאיאן, רחמסטריווקא, סלונים וגאב"ד מאקווא • צפו בתיעוד (חסידים)
חסידי חב"ד, תמונת אילוסטרציהחב"ד הפכה פוליטית: למי יצביעו החסידים?שאול כהנא48
רבני חב"ד מביעים את דעתם במערכת הבחירות הנוכחית, יותר מאשר בעבר, למי יש להצביע: "אם יזמינו אתכם לסעודת שבת פרוש וליצמן או העומדת בראש ימינה, למי תלכו?" (ארץ)
האדמו"ר מסאדיגורה והאדמו"ר מבאיאןהאדמו"רים מסאדיגורה ובאיאן יערכו טיש 'יארצייט'שימי שפר6
האדמו"רים יערכו טיש מיוחד לרגל יום ה'יארצייט' של האדמו"ר הזקן מסאדיגורה זצוק"ל; הרבי שהנהיג את החסידים במשך 32 שנים, והיה מוכר בערגתו לארץ הקודש (חדשות, חסידים)
שמחת השבע ברכות לבנו של האדמו"ר מזוטשקא אמסנאשמחת השבע ברכות לבנו של האדמו"ר מזוטשקא אמסנאשימי שפר
רבנים ואדמו"רים השתתפו בשמחת השבע ברכות לנכדת האדמו"ר מבוטושאן, בת לחתנו הרב שמעון סאפרין, ונכדת האדמו"ר מקאמארנא עם החתן, בנו של האדמו"ר מזוטשקא אמסנא. לאחר השמחה פצחו האדמו"רים בריקוד שמחה עם החתן, לקול תשואות המשתתפים (חסידים)
ר' פנחס מנחם פשווזמן הי"דויקרא שמו: פנחס מנחם בן פנחס מנחם הי"דשימי שפר7
בחדרו של האדמו"ר מגור בירושלים נערכה הבוקר שמחת הברית לרך הנולד, בנו של האברך ר' פנחס מנחם פשווזמן הי"ד, שנהרג מפגיעת טיל באשדוד לפני מספר חודשים (ארץ)
הורים שהוציאו בחורים מ'גור', קיבלו איומיםהורים שהוציאו בחורים מ'גור', קיבלו איומיםשאול כהנא87
הורים שהוציאו את בניהם מישיבות גור בהתייעצות עם הגר"ש אלתר קיבלו הודעה, כי אם אכן יעבירו אותם ולא יוציאו את שאר ילדיהם מהמוסדות - שלא יבואו יותר לבית המדרש (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
בעל ה'ויואל משה' זיע"א
שמעון קאהן
המהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחד
כ"ו באב תשעט9
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
הבעש"ט גאה באדמו"ר ממעז'יבוז' // דעה
כ"ה בטבת תשעט74