האדמו"ר ממישקולץ ונכדו החתןהמונים בשמחת החתונה בחצרות מישקולץ - סעקלהיד
ח' בכסלו תשפ | 06.12.19
אדמו"רים, רבנים, אישי ציבור וקהל רב השתתפו השבוע בשמחת החתונה לנכד האדמו"ר ממישקולץ, בן לבנו הרב אהרן ברגר, מרבני החסידות בעיר אלעד (חסידים ואנ"ש)
בתולדות אברהם יצחק חגגו את נישואי נכדת האדמו"רבתולדות אברהם יצחק חגגו את נישואי נכדת האדמו"רשימי שפר
המוני חסידי תולדות אברהם יצחק חגגו אמש (רביעי) ביישוב מעלה החמישה את שמחת נישואי נכדת האדמו"ר, בת לבנו הרה"צ רבי אהרן קאהן. צפו בתיעוד המיוחד (חסידים, בארץ)
בסטראפקוב ציינו חצי יובל להסתלקות הרביבסטראפקוב ציינו חצי יובל להסתלקות הרבישימי שפר
האדמו"ר מסטראפקוב עלה לקברו יחד עם חסידיו שם נשאו תפילה לישועת הכלל והפרט. בהמשך ערך את שולחנו לרגל ה'יארצייט', בשילוב סיום מסכת • צפו בתיעוד (חסידים)
גוף העל של חסידי חב"ד מרחיב את שורותיוגוף העל של חסידי חב"ד מרחיב את שורותיושאול כהנא
הגאון הרב ישראל יוסף הכהן הנדל, רבה של קהילת חב"ד במגדל העמק, צורף כחבר לבית דין רבני חב"ד, המהווה על פי הוראת הרבי מליובאוויטש הסמכות העליונה בחסידות (חסידים)
כך נערכים בחסידות גור לחתונה בקור הצפויכך נערכים בחסידות גור לחתונה בקור הצפוישאול כהנא8
ביום שני הקרוב יתחתן נכדו של האדמו"ר מגור ובבית המדרש הגדול של החסידות ברחוב ירמיהו בירושלים, מצאו פתרון זמני לאטימת החלונות, כדי למנוע מהקור לחדור פנימה (חסידים)
מלכויות של מטה'מלכויות של מטה' • פרק 2: בית מקדש מעטכיכר השבת23
במרכז העולם החסידי, ניצב האדמו"ר. בתפיסה החסידית, על החסיד להתבטל לחלוטין בפני הרב'ה שלו. מה זה אומר בפועל? • הצצה לעולמם של החסידים • הפרק השני (חסידים)
בפולין ציינו 'יארצייט' להרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב זי"עבפולין ציינו 'יארצייט' להרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב זי"עשימי שפר1
בציונו של הרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב בפולין ציינו בסוף השבוע את יום ה'יארצייט' בהשתתפות נכדו האדמו"ר מרימינוב שהגיע מישראל יחד עם קבוצה מחסידיו (חסידים ואנ"ש)
בני האדמו"ר עם חברי ההנהלות הרוחניותבני האדמו"ר מגור הקימו וועדה למוסדות בארה"בשאול כהנא7
בסיום נסיעתם של בני האדמו"ר מגור לאיחוד הקהילה בארצות הברית, חוזרים השניים לישראל כאשר ההישג המרכזי שלהם הוא בהקמת וועדה שתכלול את כלל ההנהלות הרוחניות (חסידים)
ה'ווארט' לנכדת האדמו"ר מסערט ויז'ניץה'ווארט' לנכדת האדמו"ר מסערט ויז'ניץשימי שפר2
תיעוד שמחת ה'ווארט' של הנכדה הראשונה לאדמו"ר מסערט ויז'ניץ, בת לחותנו הרב יואל איתמר קרויז, עם החתן בנו של הרב יוסף רבינוביץ, בנו של האדמו"ר מביאלה, וחתנו של הרבי מקאפיטשניץ (חסידים)
למחרת בר המצווה: מוישי הולצברג בכותללמחרת בר המצווה: מוישי הולצברג בכותלשאול כהנא6
לצד הסבים והסבתות, המטפלת סנדרה, עם להקת המנגנים ואברהם פריד שהצטרפו לשמח, עלה היום מוישי הולצברג לתורה ברחבת הכותל המערבי, למחרת בר המצווה (חסידים)
צפו: שמחת ה'אופרוף' וה'פארשפיל' בויז'ניץצפו: שמחת ה'אופרוף' וה'פארשפיל' בויז'ניץשימי שפר4
אלפי החסידים שהו בשבת בצילו של האדמו"ר בעיר בני ברק, שם חגגו את שבת האופרוף לנכד השני של הרבי, ואת שמחת הפארשפיל במוצאי שבת • החתונה תתקיים בארה"ב (חסידים)
חסידים. אילוסטרציההגבאים רבו - והרבי נשאר נעול מחוץ לחדרושימי שפר38
מזה מספר חודשים שבחסידות גדולה ומפורסמת מתנהל לו מאבק אימים בין ראשי החסידות, שהוביל לפגיעה בכבודו של האדמו"ר ולהקטנת התרומות מהנגידים • 'כיכר השבת' עם כל הפרטים (חסידים)
סיום הש"ס לע"נ הגרד"צ קרלנשטיין זצ"לסיום הש"ס לע"נ הגרד"צ קרלנשטיין זצ"לשימי שפר1
בקהילת גרודנא בעיר אשדוד התקיים בסוף השבוע מעמד סיום הש"ס לעילוי נשמת הגאון רבי דוד צבי קרלנשטיין זצ"ל, ראש ישיבת גרודנא, במלאות ארבע שנים להסתלקותו. צפו (חרדים)
בני האדמו"ר מגור ביקרו את הקהילה בארה"בבני האדמו"ר מגור ביקרו את הקהילה בארה"בשאול כהנא6
הרה"צ ר' נחמיה ור' ישראל מנחם אלתר, הספיקו ביומם הראשון בארה"ב לבקר בישיבת יגדיל תורה, בנייע חיידר, במתיבתא בכמה שטיבלך ובאסיפת נציגי ההנהלות (חסידים)
הרבי מסאטמר השווה בין צה"ל לעמלק: מחפשים נחשליםהרבי מסאטמר השווה בין צה"ל לעמלק: מחפשים נחשליםחיים גולדברג22
במעמד חלוקת הכסף לארגונים הפועלים נגד גיוס חרדים לצה"ל, אמר האדמו"ר מסאטמר - שסיים בסוף השבוע את ביקורו בישראל - כי הם נלחמים בכוח של עמלק שחיפש את 'הנחשלים' (חסידים)
העסקן שהוחרם - מאחורי בני האדמו"ר מגורהעסקן שהוחרם - מאחורי בני האדמו"ר מגורשאול כהנא19
בני האדמו"ר מגור, שנמצאים בארה"ב הגיעו לישיבת יגדיל תורה, כחלק מהניסיון לגבש הסכם שלום בקרב בני הקהילה. מאחוריהם, עמד העסקן ברלינר - שהוחרם בישראל (חסידים)
מודי בפגישה עם מוישי, יחד עם בנימין נתניהוראש ממשלת הודו למוישי: "אתה השראה"שאול כהנא6
הערב יחגוג מוישי הולצברג, ניצול הפיגוע בבית חב"ד מומבאי בר מצווה. ראש ממשלת הודו שיגר לו מכתב ברכה: "מקווה שתגשים את שאיפתך לחזור למומבאי כשליח חב"ד" (חסידים)
בני האדמו"ר בארה"ביצליחו לאחד? בני הרבי מגור הגיעו לארה"בשאול כהנא4
שניים מבניו של האדמו"ר מגור, הגיעו לביקור בקהילה בארה"ב, ברקע הפילוג בארץ ובניסיון להגיע להבנות אודות הנעשה בקהילה, בעיקר בין יגדיל תורה ל'נייע חיידר' (חסידים)
האדמו"ר מ'מיאלען'השבת הראשונה של הרבי החדש מ'מיאלען'שימי שפר3
בחצר חסידות 'מיאלען', שבראשה עומד בנו הצעיר של הרבי מקרעטשניף קריית גת זי"ע שהסתלק לגנזי מרומים בחודש האחרון, ציינו את השבת הראשונה של החצר (חסידים ואנ"ש)
האדמו"רים מסערט ויז'ניץ וביאלהשמחה בסערט ויז'ניץ: הנכדה הבכורה התארסהשימי שפר7
הנכדה הבכורה של האדמור מסערט ויז'ניץ התארסה עם נכדו של האדמו"ר מביאלה. שני הסבים הכבודים, מכהנים כחברי מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל'. השמחה - הערב (חסידי)
הרבי מויז'ניץ רקד עם נכדיו ברחבת הכותלהרבי מויז'ניץ רקד עם נכדיו ברחבת הכותלשימי שפר10
לרגל שמחת הבר מצווה והחתונה לנכדי האדמו"ר מויז'ניץ. הגיע האדמו"ר יחד עם חסידיו ונכדיו לרחבת הכותל המערבי ולאחר התפילה המרגשת פצח בריקוד עם נכדיו. צפו (חסידים)
מדוע רושש הבעל שם טוב הקדוש את העני?מדוע רושש הבעל שם טוב הקדוש את העני?הרב אהרן ראובן2
מיד לאחר שגמר העני את תפילתו, מתוך לב שבור, שוועת ליבו עלתה לפני כיסא הכבוד, נעקר פתאום גזע אילן ממקומו - ליד המקום בו עמד להתפלל... סיפור מהבעש"ט למוצ"ש (חסידים)
האדמו"ר מויז'ניץהנעשה בחצרות הקודש בשבת 'תולדות'שימי שפר
עלייה לתורה של נכדו השני של הרבי מויז'ניץ, הרבי מתולדות אברהם יצחק בשבת התאחדות בהר יונה, וה'טיש' הראשון של בנו הצעיר של הרבי מסקולען זצוק"ל (חסידים ואנ"ש)
מלכויות של מטה'מלכויות של מטה' • פרק 1: נקמתו של סנדרכיכר השבת32
מסע שמתחיל בפולין המושלגת ובערבות אוקראינה, שם נולדה החסידות, דרך חורבנה בשואה ועד התחייה המטאורית • הצצה לעולמם של החסידים מנקודת מבטם • פרק 1 (חסידים)
האדמו"ר מסאטמר במעמד 'חלאקה' לנכדוהאדמו"ר מסאטמר במעמד 'חלאקה' לנכדושימי שפר5
האדמו"ר מהר"א מסאטמר ערך אמש מעמד 'חלאקה' וטיש לחיים לנכדו, בן לחתנו הרב שמעון זאב מייזליש, רב בית המדרש 'ישמח משה' בשכונת קרית יואל שבארה"ב (חסידים)
עצירת גשמים: בעלזא קוראים להוסיף 'ועננו'עצירת גשמים: בעלזא קוראים להוסיף 'ועננו'שימי שפר6
רבני בית הדין של קהל מחזיקי הדת יוצאים היום, ראש חודש כסליו, בקריאה לציבור להוסיף את תפילת 'ועננו בורא עולם' בתפילת הלחש - בשל העובדה שעדיין לא יורד גשם (חרדים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
בעל ה'ויואל משה' זיע"א
שמעון קאהן
המהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחד
כ"ו באב תשעט9
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
הבעש"ט גאה באדמו"ר ממעז'יבוז' // דעה
כ"ה בטבת תשעט74