בן ציון שנקר ז"ל, ה"קרליבך" של המביניםבן ציון שנקר ז"ל, ה"קרליבך" של המבינים
י"ט בחשוון תשפ | 17.11.19
70 שנות יצירה שלא פסקה, מאות לחנים וביצועים, של המלחין והמבצע האגדי. מבקר המוזיקה של 'כיכר השבת' מנתח את האיש והתופעה ומדוע הוא עדיין חצי נסתר (מגזין)
מנשה ליכטנשטיין בסינגל חדש: אהבת עולםמנשה ליכטנשטיין בסינגל חדש: אהבת עולםיאיר טוקר
הזמר מנשה ליכטנשטיין בסינגל חדש אותו הלחין יוסי פריד מלונדון. פריד השמיע את השיר לחברו המפיק מוטי גנץ שתיווך בין השניים. על העיבוד המוזיקלי אחראי יענקי כהן (סינגלים)
יצחק מאיר ערך קומזיץ קרליבך בירושליםיצחק מאיר ערך קומזיץ קרליבך בירושליםיאיר טוקר
במוצאי שבת התאספו בבית הכנסת 'אוהבי ציון' בנחלאות עשרות רבות מאוהדיו של ר' שלמה קרליבך בליווי הזמר יצחק מאיר וכלי נגינה ושרו את שיריו המרגשים. צפו בתיעוד (מוזיקה)
פרחי ירושלים עם הלהיט הגדול של ישי ריבופרחי ירושלים עם הלהיט הגדול של ישי ריבויאיר טוקר
'הלב שלי' הלהיט שזכה בתארים של שיר העשור ושיר השנה בתחנות הרדיו ואתרי האינטרנט וזכה למגוון רחב של ביצועים מחודשים, נכנס לאולפן של עפר המרמן וקיבל גרסה חדשה של פרחי ירושלים (סינגלים)
עונת הבקשות נפתחה בצפת עם יחיאל נהריעונת הבקשות נפתחה בצפת עם יחיאל נהרייאיר טוקר
גדול החזנים יחיאל נהרי השתתף בשבת בקשות בעיר העתיקה בצפת. מאות רבות של משתתפים הגיעו לשירת הבקשות בליל שבת. צפו בהבדלה שחתמה את השבת (מזרחי)
אלי הרצליך מחדש את להיט הרוק בקליפ חדש
סינגלים וקליפיםאלי הרצליך מחדש את להיט הרוק בקליפ חדש

אלי הרצליך משיק את הקליפ הרשמי ל"נשמת" – הלהיט החדש מתוך האלבום החדש "הרצליך 2". מדובר בחידוש סוער ללהיט של להקת 'חברותא' לפני כשלושים שנה (קליפים)

מנדי פורטנוי והפסנתר: "כי אנו עמך"
סינגלים וקליפיםמנדי פורטנוי והפסנתר: "כי אנו עמך"

הפסנתרן המוערך, מנדי פורטנוי, בביצוע מרהיב לשיר החב"די המוכר "כי אנו עמך" מתוך סדרת סרטונים אותם צילם פורטנוי עם הפסנתר של ה'צוללת הצהובה' בירושלים (קליפים)

בני פרידמן מפתיע ולוקח את הז'אנר קדימה
מגזיןבני פרידמן מפתיע ולוקח את הז'אנר קדימה

הזמר בני פרידמן הוציא את אלבומו החמישי "כולנו נלך" מבקר המוזיקה של 'כיכר השבת', נתנאל לייפר האזין לאלבום וחזר כדי לספר לכם על המהלך האמיץ של בני פרידמן (מגזין מוזיקה)

זלמן שטוב במסע אחר דמותו של ר' שלמה
מגזיןזלמן שטוב במסע אחר דמותו של ר' שלמה

לרגל היארצייט ה-25 לר' שלמה קרליבך, יצא זלמן שטוב למסע בעקבות האנשים הכי קרובים אליו, כדי לשמוע מכלי ראשון על דמותו. צפו בפרומו מהכתבה המלאה שתעלה במוצ"ש (מגזין)

עמירן דביר חושף את כל סודות המקצוע
חדשות המוזיקה עמירן דביר חושף את כל סודות המקצוע

הזמר היוצר ואיש החתונות כבר 25 שנה, עמירן דביר, בטור מיוחד לגולשי 'כיכר השבת', בו הוא מגלה את הסוד המקצועי כיצד הוא מצליח להיות רלוונטי כל כך הרבה שנים (טור אישי)

הבדלה בנוסח 'קרליבך' עם זלמן שטוב • צפו
חדשות המוזיקה הבדלה בנוסח 'קרליבך' עם זלמן שטוב • צפו

בעל המנגן זלמן שטוב בהבדלה מוזיקלית עשירה ומלאת תוכן מוזיקלי ורוחני בנוסח ר' שלמה קרליבך, שתפתח לכם את השבוע, וגם את הלב - בצורה מיוחדת ועמוקה (מוזיקה, יהדות)

שוב מוביל, ישי לפידות
מצעד כיכראלו השירים הכי מושמעים בשבוע האחרון ברדיו החרדי

השיר הכי מושמע בתחנות הרדיו החרדיות "קול חי" ו"קול ברמה" - שוב "בקש עבדך" של ישי לפידות. במקום השני 'הנשמה בקרבי' של מוטי שטיינמץ • הדירוג המלא (מוזיקה)

אלו השירים הכי מושמעים בשבוע האחרון ברדיו החרדי
מצעד כיכראלו השירים הכי מושמעים בשבוע האחרון ברדיו החרדי

השיר הכי מושמע בתחנות הרדיו החרדיות "קול חי" ו"קול ברמה" - "יש לי מלאך" של אסף שפר. במקום השני 'אלוקים גדול' של אבישי אשל • הדירוג המלא (מוזיקה)

פסנתר לשבת: מצלילי קבלת שבת קרליבך
שירים חסידייםפסנתר לשבת: מצלילי קבלת שבת קרליבך

לרגל 25 שנה לפטירתו של המלחין האגדי, ר' שלמה קרליבך, בחרתי לבצע מתוך קבלת השבת האהובה והפופולרית שלו, עליה אמר פעם שאם היכן שהוא בעולם יהיה מניין מצומצם שישיר את קבלת השבת שלו הכל היה שווה (מוזיקה)

פסנתר לשבת: רחל אמנו וקרליבך בשיר אחד
שירים חסידייםפסנתר לשבת: רחל אמנו וקרליבך בשיר אחד

השבת היארצייט של רחל אמנו ובהמשך השבוע 25 שנה לפטירתו של הרבי המרקד. לזכרם בחרתי לבצע את השיר "קול ברמה" בלחנו של קרליבך מאלבומו המצוין 'מקדש מלך' (מוזיקה)

מעשה הקונדס המשעשע של נהרי בדרך אל הסולו
מזרחימעשה הקונדס המשעשע של נהרי בדרך אל הסולו

הפייטן וגדול החזנים יחיאל נהרי, בסיפור מרתק ומשעשע על ילדותו כסולן במקהלה של המלחין והיוצר רחמים עמר, וכיצד הצליח לקבל את הסולו שהובטח לו חודשים מראש (מוזיקה)

יחיאל נהרי בביצוע בכורה: "שְׁלַח תִּשְׁבִּי הַיוֹם"
מזרחייחיאל נהרי בביצוע בכורה: "שְׁלַח תִּשְׁבִּי הַיוֹם"

הזמר והפייטן הנודע, יחיאל נהרי, הפתיע את מעריציו כשביצע בפעם הראשונה שיר חדש לכבוד ההילולה של מרן הגר"ע יוסף. צפו בתיעוד של הביצוע בליווי התזמורת (מזרחי)

חיים שטרן ומקהלת ביה"כ בסידני: "מי שברך"
חזנותחיים שטרן ומקהלת ביה"כ בסידני: "מי שברך"

החזן חיים שטרן ומקהלת בית הכנסת הגדול בסידני מבצעים את מי שברך לחיילים בלחן של דובי זלצר ל"ארץ צבי" ובעיבודו של יוסי שוורץ. מנצח ג'סטין גרין (סינגלים וקליפים)

שלושת החזנים בביצוע מופתי ליוסל'ה • צפו
חזנותשלושת החזנים בביצוע מופתי ליוסל'ה • צפו

החזנים אברימי קירשנבאום, ישראל רנד וחיים שטרן מבצעים את יצירתו האהובה של יוסל'ה רוזנבלט - "המבדיל" בניצוחו של אלי יפה מתוך פסטיבל 'עברי פולני' בירושלים (חזנות)

מוזיקה

מוזיקה יהודית, חסידית ומזרחית בכיכר השבת, חדשות על כל המתרחש בתעשיית המוזיקה, חרדית ודתית: קטעי וידאו לצפייה, קליפים, סינגלים ואלבומים חדשים.

כיכר facebook