מרהיב: כך נראתה קיסריה ביום העצמאותמרהיב: כך נראתה קיסריה ביום העצמאות
ד' באייר תשפא | 16.04.21
לאורך חופי קיסריה המרהיבים חגגו אתמול (חמישי) את יום העצמאות ה-73; אלעזר ובר-ארליך יצא חמוש במצלמה וחזר עם תיעוד מרהיב במיוחד של קיסריה ביום העצמאות (מעניין)
הרחפן תיעד: הזיקוקים מעל עיר אלעד • צפוהרחפן תיעד: הזיקוקים מעל עיר אלעד • צפוכיכר השבת13
ברחבי הארץ נערכו אמש (רביעי) טקסים לרגל חגיגות יום העצמאות; בעיר החרדית אלעד נורו זיקוקי דינור לרגל החגיגות; צפו בתיעוד מדהים של הזיקוקים - מהרחפן (מעניין)
האנפית הסיניתבפעם הראשונה: האנפית הגיעה לארץ • צפומישאל לוי
התרגשות: בגן הבוטני בירושלים נחתה לפני מספר ימים אנפית מסוג שעדיין לא נראה בארץ אי פעם, הצפרים החליטו לקרוא לה - אנפית סינית, ע"ש ארץ מוצאה • צפו (אקטואליה)
תיעוד: כך מתחיל מטס יום העצמאות ה-73תיעוד: כך מתחיל מטס יום העצמאות ה-73כיכר השבת6
כמידי שנה ביום העצמאות, חיל האוויר עורך מטס ראווה מעל ערי ישראל. צפו ברגעי ההכנה לפני העלייה לאוויר והרגעים הראשונים של המטס ליום העצמאות ה-73 לישראל (מעניין)
החגיגות באשקלוןמופע רחפנים • צפו בחגיגות בעיר אשקלוןמישאל לוי1
בעיר אשקלון חגגו הערב את יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, עם מופע רחפנים מרהיב ועוד מילים וסמלים שצבעו את השמיים ומיד לאחר מכן החל מפע הזיקוקים • צפו (מעניין)
המזרק, בטקס המשואותבין הצורות בטקס: נגיף הקורונה וחיסון פייזרמישאל לוי5
הדגלנים בטקס המרכזי ליום העצמאות הוסיפו לצורות הרגילות גם את הדברים שסימלו את שנת הקורונה • החיילים עשו צורה של מזרק, הנכנס לזרוע פעמיים • צפו בתיעוד המרהיב (בארץ)
רידינגיום העצמאות: חברת החשמל האירה את הארובהקובי אטינגר3
יום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל: חברת החשמל האירה הערב את הארובה בתחנת הכוח רידינג בת"א, כהצדעה ללוחמים הקרביים בצבא ההגנה לישראל • תיעוד (חדשות)
אילוסטרציההסקר של יום העצמאות: להכיר את המגווןכיכר בשיתוף קיימא
קדושי 'בית שני' שזכו לקבורה בטקס צבאיקדושי 'בית שני' שזכו לקבורה בטקס צבאיציקי ברנדוין5
עוד קודם 'ששת הימים' בוצעו חפירות באתר המזוהה כמקום בו התחבאו גולי ירושלים בימי בית שני. במקום נמצאו שלדים והתעורר פולמוס היכן ואיך לקוברם. מה עלה בסופם? (מעניין)
נחשפו מסמכים חדשים ממלחמת העצמאותנחשפו מסמכים חדשים ממלחמת העצמאותציקי ברנדוין6
73 שנים אחרי, ארכיון המדינה חושף מסמכים חדשים ממלחמת העצמאות, שהאירו את סיפורי הנופלים. אחת מקרובי הנופלים שפורסמו אודותיו עדויות בריאיון ל'כיכר השבת' (בארץ)
אילוסטרציהאם כבר מנגל, אז תעשו את זה כמו מקצועניםכיכר בשיתוף מחסני חשמל
הטרנד שנכנס לאחרונה לחיינו וכובש כל חלקה טובה, אין לך אירועי יוקרה שלא יתפארו בו, ואף לא אירוע משפחתי שלא ישאף אליו- וכעת יש גם לך אפשרות ל'מעשנת ביתית' (מעניין)
חיל האוויר נערך למטס יום העצמאות; צפוחיל האוויר נערך למטס יום העצמאות; צפוכיכר השבת5
מטוסי חיל האוויר שישתתפו במטס יום העצמאות ממשיכים באימונים בשמי הארץ; השנה יערך מטס הצדעה לאזרחי מדינת ישראל בסימן "אחווה ישראלית"; צפו במטוסים (חדשות)
בג'רוזלם אסטייטס כל בית יצירת אמנותבג'רוזלם אסטייטס כל בית יצירת אמנותכיכר בשיתוף ג'רוזלם אסטייטס1
רוכשי הדירות בג'רוזלם אסטייטס קיבלו עם כניסתם לביתם החדש כלי מפואר לנטילת ידיים, יצירת מופת שנעשתה במפעלי ביר בירושלים • אמנות יהודית במלוא הדרה (מעניין, מקודם)
צפו בזן הבננות החדש בעל המראה הייחודיצפו בזן הבננות החדש בעל המראה הייחודיכיכר השבת6
צפו בזן האקזוטי החדש של הבננה -'היד המתפללת' הנקרא כך בשל צורת גדילתה המזכירה נשיאת שתי ידיים לתפילה. זן שמוצאו ממזרח אסיה, והוא מאוקלם כעת גם בישראל (מעניין)
הדולפינים שנמצאו מתיםמוות מיותר: כך 2 דולפינים מצאו את מותםמשה מנס8
שני דולפינים מצאו את מותם מלכידה לא-מכוונת בציוד דיג • אחד מהם נמצא בסכנת הכחדה בים התיכון • מנהל תחנת מחקר קורא בשיחה עם 'כיכר' ליישם את תקנות הדייג (מעניין)
פלפל ענק במשקל 0.555 ק"ג צמח ב'עידן'פלפל ענק במשקל 0.555 ק"ג צמח ב'עידן'כיכר השבת4
שיא עונת גידול הפלפלים בערבה התיכונה והתכונה רבה. בתהליך מיון הפלפלים המובאים על ידי החקלאים למיון - נדהמו לגלות, פלפל ענק במשקל של 0.555 ק"ג (מעניין)
פסח במרכז אפריקהתיעוד צבעוני: כך חגגו פסח במרכז אפריקהחנני ברייטקופף7
על אף מגבלות הקורונה, התקיימו השנה סדרי פסח, תפילות וחלוקת מצות במדינות מרכז אפריקה • הקהילה היהודית בגינאה המשוונית קיבלה משלוח דרך פיקוד העורף; צפו (ארץ)
קופות הצדקה בכותלאיך מפנים את קופות הצדקה בכותל? • צפוכיכר השבת7
בכניסה לעזרת הגברים וכן לעזרת הנשים ב'כותל המערבי', מוצבות דרך קבע קופות צדקה גדולות • יוני אייזנשטיין היה שם כאשר 'ברינקס' הגיעו לפנות את הקופות • צפו בתיעוד (חרדי)
תמונה נדירה של האויגרים במחנההאוכלוסייה שלאף מדינה לא אכפת ממנהציקי ברנדוין31
שנת 2021 ועדיין קיימים בעולם ברגעים אלה מחנות ריכוז. חרף הכחשות הסינים, פורסמו עדויות של בני הגזע האויגרי, גזע שרובו מוסלמי. כך מנסה המשטר הסיני להכחידו (עולם)
האברך ממיר שהפך לבכיר באוצר בריאיון חגהאברך ממיר שהפך לבכיר באוצר בריאיון חגציקי ברנדוין13
מאז ומעולם משרד האוצר היה נראה כמקום אפרורי אך קשוח. אלי מורגנשטרן הביא איתו סיפור מרתק כחרדי בוגר ישיבת מיר, שהפך לרכז חקלאות מים ונמלים ב... משרד האוצר (מעניין)
יציאת מצרים עם ר' שרגי והבובה בנג'י •  צפויציאת מצרים עם ר' שרגי והבובה בנג'י • צפוכיכר השבת13
לכבוד חג הפסח הגיע ר' שרגי האהוב, יחד עם בנג'י, הבובה המוכרת, לאולפני 'כיכר השבת' לספר לנו את סיפור יציאת מצרים בדרך מרתקת שלא תרצו להפסיק לצפות (והגדת לבנך)
מדהים: צפו בגדולי ישראל "חוזרים לחיים"מדהים: צפו בגדולי ישראל "חוזרים לחיים"כיכר השבת37
הטכנולוגיה החדשה של MyHeritage, מחזירה ל"חיים" את גדולי ישראל מכל הדורות. צפו בקטע המרהיב כשברקע 'שכינה עמהם' שהלחין ומבצע האמן "שיר למען השבת" (מעניין)
יועץ התקשורת אבי בלומנטל בריאיון חגיועץ התקשורת אבי בלומנטל בריאיון חגציקי ברנדוין3
אבי בלומנטל, אחד מיועצי התקשורת המוכרים ומי שמשמש כראש מטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות, בא לענות על השאלות המעניינות באמת, אחרי שנת קורונה קשוחה (מעניין)
גן החיות התנ"כי - בפסח; תיעוד נדיר ומיוחדגן החיות התנ"כי - בפסח; תיעוד נדיר ומיוחדכיכר השבת7
עם ישראל מנצל את ימי חול המועד פסח, לצאת וליהנות. הפארקים עמוסים וכך גם גן החיות התנ"כי, לשם הגיע צלמנו חיים גולדברג שתיעד את המבלים והחיות; צפו בגלריה (מעניין)
הנשיא הצבעוני ב'מסר' למדינת ישראלהנשיא הצבעוני ב'מסר' למדינת ישראלציקי ברנדוין10
רמזן קדירוב, מי שמשמש גם כנשיאה הצבעוני של צ'צ'ניה, תוקף את הודעת אזהרת המסע לארצו מהמועצה לביטחון לאומי. לפי הודעתו "ישראל נכנעת לטריקים". (חדשות, עולם)
כש'יחידת הצלילה' צללה אל מעמקי ים סוף • תיעוד מרהיבכש'יחידת הצלילה' צללה אל מעמקי ים סוף • תיעוד מרהיבמשה מנס10
לקראת שביעי של פסח, בו אירעה קריעת ים סוף בצאת ישראל ממצרים, "כיכר השבת" מביא תיעוד בלעדי ממעמקי 'הים האדום' - ים סוף, כפי שתיעדו חברי יחידת הצלילה במהלך אימון • צפו (מעניין)

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

כיכר facebook
ר' שלמה מימין, המצבה של הרבנית נעמי ברייטקופף ושאול אייזנברג
שמעון ברייטקופף
קרליבך, הדוד המיליארדר ואמא / סיפור לחג
כ' בתשרי תשפא51
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייט
י"א בחשוון תשעח20