אליעזר היון באולפןהבדלה וראיון: האם אנו יכולים לפרש את התנ"ך?
ח' בתשרי תשפא | 26.09.20
לקראת סיום המחזור השנתי של פרשת השבוע, נעסוק בפרשנות דמויות התנ"ך, ולדיון מרתק על היכולת לפרשן מנקודת מבטנו את דמויות התנ"ך • מתארח באולפן אליעזר היון, סוציולוג וסופר חרדי (TV)
משעשע: הבלוגר הסעודי שר ב...אידיש • צפומשעשע: הבלוגר הסעודי שר ב...אידיש • צפומישאל לוי17
מוחמד סעוד, הבלוגר הסעודי שהתפרסם בזכות תמיכתו בישראל, מפתיע עם שיר בשפת האידיש אותו הוא שר, במילים שחוברו לרגל ביקור האדמו"ר מסאטמר בישראל • צפו (מעניין)
נחשפה 'ידיעת הזהב' של מלחמת יום כיפורנחשפה 'ידיעת הזהב' של מלחמת יום כיפורדניאל הרץ9
ההפתעה הגדולה והכואבת של מלחמת יום הכיפורים, היא עדיין מכה פתוחה בתודעה הישראלית; היום נחשפו מסמכים סודיים מתוך ארכיון צה"ל, המלמדים על גודל המחדל (מעניין)
כפרות וארבעת המינים: נערכים לחגי קורונהכפרות וארבעת המינים: נערכים לחגי קורונהצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת4
בזמן הדיונים על הטלת סגר מלא, תיעד צלם 'כיכר השבת' את אווירת ההכנות לחגים הבאים עלינו לטובה, ברחובות ירושלים: ממנהג כפרות על תרנגול, עד לסוכות וארבעת המינים (חרדים)
נדיר: צפו בסבראש, המסובב ראשו מצד לצדנדיר: צפו בסבראש, המסובב ראשו מצד לצדמישאל לוי1
סבראש יכול להתפתל כמו נחש במצבי סכנה לצורך הרתעה וצבעו כצבע של גזע לצורך הסוואה, והיום, הוא נתפס בהפתעה על ידי רשות הטבע והגנים בשמורת טבע (מעניין)
לפני כפרות: כך בודקים את סכיני השחיטהלפני כפרות: כך בודקים את סכיני השחיטהצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת
גאב"ד וחברי בד"ץ העדה החרדית בירושלים, בדקו היום (רביעי) את סכיני השחיטה איתם ישחטו את התרנגולות עליהם יערכו את מנהג הכפרות בערב יום כיפור • צפו בתיעוד (חרדים)
מפחיד: טיפסו על קרחון ענק שהתהפך ליםמפחיד: טיפסו על קרחון ענק שהתהפך ליםמישאל לוי30
חוקרים הבוחנים קרחונים בקוטס, כמעט מצאו את מותם כאשר קרחון ענק עליו טיפסו התהפך לתוך המים • רק ברגע האחרון, הספיקו לקפוץ אל תוך המים, משם משו אותם (מעניין)
מי ישלו ומי יתייסר -  קולה העדין של הנפש המיוסרתמי ישלו ומי יתייסר - קולה העדין של הנפש המיוסרתכיכר בשיתוף עזר מציון
כשהנפש צעקה בדממה של מצוקה, באגף לבריאות הנפש של 'עזר מציון' זיהו את קולה העדין ונרתמו לעזור בכל תחום נדרש במקסימום המקצועיות והרגישות (בריאות הנפש)
נדיר במיוחד: לווייתן כחול כבר ראיתם פעם?נדיר במיוחד: לווייתן כחול כבר ראיתם פעם?מישאל לוי10
"הם גדלים ל-30 מטרים, הלשון שלהם שוקלת כמו פיל, והלב שלהם בגודל של מכונית": זהו הלוויתן הכחול, ויש לנו תיעוד נדיר של צלם שהתרגש לראות אותו בחופי אוסטרליה (מעניין)
הצמח המרשים שגדל כעת ומוסר ההשכלהצמח המרשים שגדל כעת ומוסר ההשכלישראל שפירא4
אחד הצמחים המרשימים ביותר בתקופה זו, הינו צמח החצב. הוא מושך את העין ובולט בנוף, ולא סתם בולט – אלא הוא פורח בסוף הקיץ היבש. ויש גם מוסר השכל חשוב ממנו (בארץ)
הבדלה וראיון: להתחבר לנפש - דרך הגוףהבדלה וראיון: להתחבר לנפש - דרך הגוףכיכר השבת7
אם תמיד אנחנו רגילים להתחבר לנפש דרך הנפש, הרי שאפשר להתחבר לנפש דווקא דרך הגוף • צפו בתכנית המבדיל עם זלמן שטוב, המארח את אריאל טבצ'ניק (המבדיל)
ערב ראש השנה בשוק מחנה יהודה • גלריהערב ראש השנה בשוק מחנה יהודה • גלריהכיכר השבת
לקראת הסגר המונים צבאו הבוקר (שישי) ערב ראש השנה על שוק מחנה יהודה בירושלים והצטיידו לקראת ימי החג הבעל"ט. חיים גודלברג היה שם ומגיש גלריה מיוחדת, צפו (מעניין, ארץ)
חיים גולדברגמ'קורונה' ועד... • תמונות השנה של גולדברגכיכר השבת24
הוא נמצא בכל אירוע, משמח ועצוב, דרמטי או שגרתי, כדי להביא לגולשי 'כיכר' את התיעוד הכי טוב • כעת, ערב ראש השנה, חיים גולדברג בוחר את "התמונות של תש"פ", ויש אחת מיוחדת (סיכום שנה)
תיעוד גלריה מרהיב מזמן "אשמורת הבוקר"תיעוד גלריה מרהיב מזמן "אשמורת הבוקר"כיכר השבת2
בימים אלו, בהם קמים אלפי בני ישראל באשמורת הבוקר לאמירת הסליחות, מגיש הצלם ארי קרויזר תיעוד גלריה מאשמורת הבוקר, זמן הזריחה • צפו בתמונות (מעניין, בארץ)
כך מטהרים את המקוואות באיראן • תיעודכך מטהרים את המקוואות באיראן • תיעודאיציק אוחנה8
אנשי הקהילה היהודית בטהראן שבאיראן שיפצו וחידשו את מקוואות הטהרה והתקינו מטהרים ופילטרים כך שלאחר כל טבילה כל מי המקווה מיטהרים תוך כ-10 דקות. צפו (מעניין)
סיור מצולם בשכונה החרדית ה'אדומה'. צפוסיור מצולם בשכונה החרדית ה'אדומה'. צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
בימים הכל כרגיל מלבד מוסדות החינוך הסגורים, ובלילה מטילים עליה עוצר: חיים גולדברג עם תיעוד מחיי התושבים המנסים לחיות בצל הקורונה בשכונת רמות הירושלמית (בארץ)
באמצע החתונה: אחד החוגגים קפץ לבריכהבאמצע החתונה: אחד החוגגים קפץ לבריכהאיציק אוחנה35
במהלך חתונה חרדית בווילה יוקרתית במושב בת הדר שבדרום הארץ קפץ אחד החוגגים עם הבגדים החגיגיים לבריכה, בשל עומס החום הכבד, ואיך הגיב הזמר משה קליין? • צפו (מעניין)
בשיעור השחייהחתולת ביצות מלמדת את הגורים לשחות • צפוקובי אטינגר7
חתולת ביצות עם שני הגורים שלה, מלמדת אותם לשחות באגמון החולה-קק"ל שהוא, ככל הנראה, האזור עם מספר חתולי הביצות הגדול ביותר במדינת ישראל. צפו (תיירות בארץ)
התקיעת שופרכך תקעו בשופר בביהכ"נ באמסטרדם • צפוחנני ברייטקופף4
בבית הכנסת הוותיק שבעיר אמסטרדם בהולנד, יש מבוגרים רבים שחששו מתקיעת השופר. לאחר מחשבה רבה, זה הפתרון שמצאו ראשי הקהילה לתקיעת השופר באלול (בעולם)
ה'קורונה' בעזה: ציורי קיר לעידוד המסכותה'קורונה' בעזה: ציורי קיר לעידוד המסכותכיכר השבת6
כחלק ממסע ההסברה בעזה, להגברת המודעות לשמירה על ההנחיות כדי למנוע את התפשטות נגיף ה'קורונה', אמנים פלסטינים ציירו ציורי קיר לעידוד עטיית המסכות • צפו (מעניין)
'על זה חתמתי?' הפרצוף הנדהם של הנשיא'על זה חתמתי?' הפרצוף הנדהם של הנשיאמישאל לוי15
נשיא ארה"ב הכריז בטקס חגיגי בבית הלבן כי סרביה תעביר את השגרירות בירושלים, והנשיא ווצ'יץ' נאלץ להביט בדפי ההסכם, רגע לפני שעשה תנועה שהפכה אותו ויראלי (מעניין)
רגע מביך: החתולה גרמה לשר לפרוץ בצחוקרגע מביך: החתולה גרמה לשר לפרוץ בצחוקמישאל לוי6
שר התיירות אסף זמיר, ערך שיחת וידאו עם משקיעים מהעולם על מנת לעודד אותם להיכנס לתחום המלונאות בארץ, כאשר לפתע, החתולה שלו חלפה על פניו והוא פרץ בצחוק (אנשים)
נחשף: אחוזה מלכותית עם נוף לבית מקדשנחשף: אחוזה מלכותית עם נוף לבית מקדשמישאל לוי4
מי זכה לגור במבנה המפואר אשר השקיף בתקופת בית ראשון אל בית המקדש, ואשר שרידיו נחשפו בחפירה ארכיאולוגית בטיילת ארמון הנציב? אחד המלכים או אחד העשירים? (מעניין)
מטורף: יצאה מפתח המטוס וצעדה על כנפיומטורף: יצאה מפתח המטוס וצעדה על כנפיומישאל לוי14
"היה לי חם מידי" הסבירה האישה לצוות ההמום, אחרי שיצאה מדלת החירום של המטוס והחלה לצעוד על הכנפיים • גם ילדיה שכבר ירדו מהמטוס, לא הבינו מה האמא עושה (מעניין)
צפו: הקוסם היהודי ריחף באוויר עם בלוניםצפו: הקוסם היהודי ריחף באוויר עם בלוניםמישאל לוי23
דיוויד בליין, אומן האשליות המפורסם, ביצע היום פעלול מסוכן במיוחד שהועבר בשידור חי לעיני רבבות צופים מכל העולם: ריחוף ע"י בלונים, במשך כשעה, בשמי מדבר אריזונה (מעניין)
אם תצפו בשקט, תשמעו את קול החסידותאם תצפו בשקט, תשמעו את קול החסידותמישאל לוי
אלפי חסידות לבנות הגיעו הלילה (רביעי) לאגמון החולה של קרן קימת לישראל, שם נחתו לתדלוק ומנוחת לילה • מיתרי הקול של החסידות מנוונים, והתקשורת ביניהן היא בהקשת מקור (מעניין)

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייט
י"א בחשוון תשעח20
ישראל קליין
ישראל קליין
אלף מילים & תמונה אחת / ישראל קליין
כ"ג באייר תשעו13