תפילין  www..  אברומי..  אידיעש..
התיעוד המבעיתהאימה: עשרות צנחו ממתקן השעשועים - והתרסקו
י"ב בתמוז תשעט | 15.07.19
מתקן המשמש כנדנדת ענק נשבר בקצהו, וצנח מגובה של כ-20 מטרים לקרקע הנוקשית שמתחתיו. אחרי ההלם הראשוני, החלו המבקרים בפארק לרוץ כדי לסייע בחילוץ • צפו (מעניין)
אחרי 77 שנים: 'ציון הסנדלר' יפונה מהשוקאחרי 77 שנים: 'ציון הסנדלר' יפונה מהשוקחיים גולדברג15
הוא בן 85, ומגיל שמונה הוא עובד בחנות הנעליים, עוד בתקופה שהייתה שייכת לאבא שלו. 'נעלי ציון', חנות שהפכה לסמל בשוק מחנה יהודה - נסגרת לפי צו בית משפט (מעניין)
צפו: התיירים שמצלמים את הכותל המערביצפו: התיירים שמצלמים את הכותל המערביכיכר השבת10
גלריות מהכותל המערבי יש בשפע, אך גלריה שמתעדת את התיירים שמצלמים בכותל - זה משהו חדש. הצלם דניאל נפוסי הלך להתפלל וחזר עם גלריה מהממת • צפו בתיעוד (מעניין)
אילוסטרציההאב מסר סמים לבנו - האם מותר לו לגלות?שאול כהנא4
בחור ישיבה שהתבקש על-ידי אביו להעביר חבילה לארה"ב, ובחבילה התגלו סמים, פנה אל הגאון רבי יצחק זילברשטיין ושאל: האם מותר לו לספר שאביו שלח את החבילה? (מעניין)
מירון, בלילה וביוםצפו: ציון הרשב"י במירון - מהאוויר, בלילה וביוםכיכר השבת3
אלפי מתפללים פוקדים בכל שעות היממה את ציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א במירון • צפו בתיעוד מרהיב, מהרחפן, של הציון - בשעות הלילה ובשעות היום (מעניין)
מדהים: כך נראה פקק בכביש 6 - מהאווירמדהים: כך נראה פקק בכביש 6 - מהאווירכיכר השבת8
ביום רביעי האחרון, אוטובוס שנסע בכביש 6, החל לבעור ולעלות באש. הכביש נחסם לתנועה - במשך שעתיים וחצי, ומאות כלי רכב נתקעו בפקק הארוך. כך זה נראה מהרחפן (מעניין)
משעשע: כתב דיבר על חרדים - ו'נענש'. צפומשעשע: כתב דיבר על חרדים - ו'נענש'. צפוכיכר השבת9
הכתב המדיני המוערך של עיתון 'ישראל היום', אריאל כהנא, התראיין לערוץ הכנסת והחל להסביר כיצד המפלגות החרדיות איבדו את מעמדן כ'לשון מאזניים' - ונפל בכיסאו. צפו (מעניין)
צבת הים הוחזרה למים - עם משדר על גבהצבת הים הוחזרה למים - עם משדר על גבהכיכר השבת2
צבת הים שנפלטה פצועה ותשושה לחוף בסערת החורף האחרון, שבה לטבע לאחר חודשים של טיפול, שיקום והתאוששות, כאשר על גבה משדר לוויני לצורך מעקב (מעניין)
תיעוד: החיים השלווים של הבדואים במדברתיעוד: החיים השלווים של הבדואים במדברצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת5
בני הפזורה הבדואית, שחלקם מתגוררים במדבר יהודה, חיים כמעט במנותק מהציוויליזציה, כשהם שלווים ורגועים • תיעוד אביך, אך יפהפה, של בני השבטים המדבריים (מעניין, בארץ)
הגאון רבי יצחק זילברשטייןמותר לכלה לגלות שאביה ב'"מעצר בית"?שאול כהנא22
בחורה שהתארסה ואביה נמצא ב"מעצר בית" אצל אמו לאחר שנחשד כי מכה את אמה, שאלה את הרב זילברשטיין האם עליה לספר לחתן למרות בקשתו של אביה שלא תגלה (מעניין)
צפו בתיעוד: כריש לוויתן תועד במפרץ אילתצפו בתיעוד: כריש לוויתן תועד במפרץ אילתכיכר השבת11
כריש לוויתן, הדג הגדול ביותר בעולם, נצפה בשמורת האלמוגים במפרץ אילת. בשיאו, מגיע הכריש לוויתן לאורך של 12 מטר שמשקלו עד 20 טון. צפו בתיעוד מתוך המים (מעניין)
הכלה הפתיעה: "החתונה - בבית החולים"הכלה הפתיעה: "החתונה - בבית החולים"אבי רבינא22
עין לא נותרה יבשה: מצבו הרגיש והשברירי של אחיה התאום של הכלה הביאו את השניים להחלטה משותפת לחגוג את שמחת חייהם בין כותלי בית החולים • תיעוד מהחתונה (מעניין)
מוכנים לדקירת סכין? ה'נינג'ה החרדי' מדגיםמוכנים לדקירת סכין? ה'נינג'ה החרדי' מדגיםכיכר השבת6
לאור מקרי הדקירה והטרור שאירעו לאחרונה, ישי אמנו, דאן 5 בנינג'וטסו, מדגים במיוחד עבור גולשי 'כיכר השבת' דרך יעילה נוספת להתמודדות עם דקירת סכין מאחור. צפו ותרגלו (מעניין)
מקווה. אילוסטרציה"מחול לך": החסיד טבל במקווה והחתול מתחזקי שטרן28
חתול שנכנס לתוך מקווה סאטמר בבני ברק, סירב לצאת גם לאחר שאמרו לו "מחול לך", המנקה הציע שאח החסידים יטבול עבורו, ולאחר מכן הוא יצא מהמקום - ומת (מעניין, בארץ)
צפו: אלפי מדוזות "כבשו" את תחנת הכוחצפו: אלפי מדוזות "כבשו" את תחנת הכוחכיכר השבת6
עובדי חברת החשמל בתחנת הכוח "רוטנברג", מתמודדים עם גל של אלפי מדוזות שמגיעות לתחנה עם מי הים, כאשר מדובר במפגע של ממש העלול לשבש את תהליכי הייצור (מעניין)
שבדיה עומדת להיות מדינה נטולת סיגריותשבדיה עומדת להיות מדינה נטולת סיגריותשירות כלכליסט3
בהתאם לחוקים החדשים, אסור כעת לעשן בשטחים ציבוריים כמו גני שעשועים, תחנות רכבת ואוטובוס, כניסות לבתי חולים, מגרשי ספורט, בתי ספר ואפילו מחוץ למסעדות ולברים (עולם)
אילוסטרציהילד בן חמש הפך לשדכן ויקבל 2000 דולרחזקי שטרן51
ילד בן חמש שמע שהגננת שלו רווקה ובקולו המתוק הציע לה "להיות חתן וכלה" עם שכן שלהם. השידוך יצא אל הפועל והגר"י זילברשטיין פסק כי צריך לשלם לילד דמי שידוך (מעניין)
זה התנור של 'מאפיית לנדנר' שקרס • תיעודזה התנור של 'מאפיית לנדנר' שקרס • תיעודכיכר השבת6
לאחר סגירת 'מאפיית לנדנר' המיתולוגית, בשכונת בית ישראל בירושלים, נפתחה המאפיה עבור צלם 'כיכר השבת' חיים גולדברג, שתיעד את התנור שקרס - בפעם האחרונה (מעניין)
כך מכינים הפלסטינים את בלוני התבערהכך מכינים הפלסטינים את בלוני התבערהכיכר השבת14
במוחנה הפליטים ג'אבליה שבצפון רצועת עזה, בתוך אוהל ארעי, יושבים מחבלים פלסטינים המכינים את בלוני התבערה אותם ישגרו לישראל, במטרה לגרום לנזק ולשריפות (אקטואלי)
צפו: ארבעים דולפיני 'גרמפוס' במפרץ אילתצפו: ארבעים דולפיני 'גרמפוס' במפרץ אילתכיכר השבת9
באחד מהצילומים שצילם חן טופקיאן פקח רשות הטבע והגנים בשמורת האלמוגים ניתן לראות אם וגור, כאשר האם עוזרת לגור הצעיר לצוף על פני המים בשביל לנשום. צפו (מעניין)
הנינג'ה החרדי מלמד אתכם התגוננות מסכיןהנינג'ה החרדי מלמד אתכם התגוננות מסכיןנתנאל לייפר10
לאור מקרי הטרור והדקירות, ישי אמנו, דאן 5 בנינג'וטסו המכונה הנינג'ה החרדי, בסרטון הדגמה מיוחד לגולשי 'כיכר השבת' בו הוא מדגים הפעם התגוננות לדקירה מאחור (מעניין)
ביל גייטסביל גייטס מציג: כך תצליחו בקריירה שלכםשירות כלכליסט6
מייסד מיקרוסופט סבור כי נדרשת הקרבה גדולה בשנים הראשונות של בניית חברה. לדברי המיליארדר, רק בעשור הרביעי לחייו החל ליהנות שוב מסופי שבוע וחופשות (מעניין)
יהודי עם זר על ראשובאירופה חגגו את הלילה הקצר בשנה • צפוחנני ברייטקופף10
ברחבי צפון אירופה ובפרט בלטביה ציינו הלילה (שני) את חג הליגוֹ, או מידסוֹמר - הלילה הקצר בשנה. במהלך הטקס נהוג ללכת עם לפיד וזר פרחים על הראש • צפו בתיעוד (מעניין)
צפו: כך לכדו עובדי העירייה את נחש הצפעצפו: כך לכדו עובדי העירייה את נחש הצפעיאיר טוקר7
עובדים בעיריית אשדוד לכדו הבוקר נחש צפע באורך של מטר בחווה החקלאית באשדוד, לאחר שמצאו אותו מתחת לשקית בו הסתתר. הנחש שוחרר חזרה אל חיק הטבע • תיעוד (מעניין)
אילוסטרציהשעות לאחר הגניבה: ידו של הגנב הערבי - נקטעהשאול כהנא21
פועל ערבי שגנב ציוד יקר שהוכן לקראת הילולא של אחד הרבנים, פונה זמן קצר לאחר מכן - עם קטיעה ביד, לאחר שנפגע, לראשונה זה 30 שנה, בעבודות במפעל מצבות (ארץ)
מתכוננים לפסח: החיטה למצות נדושה • צפומתכוננים לפסח: החיטה למצות נדושה • צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת4
אחרי שקצרו את החיטים אחרי פסח, היום מפרידים את החיטה מהמוץ - דישה, לקראת הכנת הקמח עבור המצות השמורות. צלם 'כיכר השבת' תיעד במאה שערים את התהליך (מעניין)

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

עדכונים
כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייט
י"א בחשוון תשעח20
ישראל קליין
ישראל קליין
אלף מילים & תמונה אחת / ישראל קליין
כ"ג באייר תשעו13