הג"ר אליהו אביחיל זצ"ל חוקר עשרת השבטים"'מדינה יהודית עצמאית' במזרח אפריקה"
י"א בתשרי תשפב | 17.09.21
הרב דעאל אביחיל תושב פריז, בנו הבכור של הרב אליהו אביחיל זצ"ל שעסק שנים רבות בחקר בני מנשה ועשרת השבטים, מספר לישראל שפירא על התגליות של אביו (מעניין)
ה'כפרות' של יהודי ארה"ב לפני 'כל נדרי'ה'כפרות' של יהודי ארה"ב לפני 'כל נדרי'כיכר השבת
בערב יום הכיפורים תרע"ה, בטרם החלה תפילת 'כל נדרי', עלו על הבמה רבנים, גבאים ונציגי הקהילה וסיפרו על מצוקת אחיהם היהודים במזרח אירופה וביקשו מהם לפתוח את לבם (מעניין)
ההתקדמות הטכנולוגית שמגבירה את הקצב, לא נשארת מאחור גם כשמדובר בתחום הביטוחיםביטוח שתגמרו עליו את ההלל או מי צריך היום סוכן ביטוח?כיכר בשיתוף AIG
רבים מאיתנו מתקשים להתקדם אל עולם הביטוח 2021 של AIG. אך בעידן הדיגיטציה, בו עוברים חברות רבות לעבור בשיטה אוטומטי אין סיבה שעולם הביטוח יישאר מאחור (ביטוח)
פקחי רשות הטבע, הבוקרמריון מצוי היה כלוא בבקבוק פלסטיק • צפומישאל לוי3
פקחי רשות הטבע והגנים שהסתובבו בשמורת טבע נחל אשחר, איתרו מריון מצוי, שהיה כלוא בתוך בקבוק פלסטיק, שנזרק ככל הנראה על ידי המטיילים, הפקחים שחררו אותו • צפו (מעניין)
זביידי בלכידתו בסוף השבועכשזכריא זביידי החזיר בתשובה את העיתונאייאיר טוקר26
שנים לפני שחזר בתשובה, משפט אחד ששמע מהמחבל זביידי, שהשבוע הטריף את המדינה בעקבות בריחתו מהכלא, גרם לפרשן הישראלי לחשוב על שמירת תורה ומצוות (מעניין)
אתם יכולים ליהנות מתנאים תחרותיים מתמיד. תנאים מקסימלייםלקבל את המקסימום מהשנה החדשה: הלוואה חגיגית מ-maxכיכר בשיתוף max
מרגישים שמגיע לכם להתחדש לקראת ראש השנה והחגים שבפתח? צודקים. מגיע לכם להתחדש - ומגיעה לכם הלוואה מיידית עד 100,000 ₪ בריבית נמוכה יותר מהבנק. max, גוף האשראי החוץ-בנקאי המוביל בישראל, לשירותכם עם כל התשובות בדרך לשנה טובה
כך עירנות רועה בדואי הצילה איית צרעיםכך עירנות רועה בדואי הצילה איית צרעיםכיכר השבת4
רועה בדואי דיווח לפקח רשות הטבע והגנים על איית צרעים שנמצא על הקרקע וללא יכולת לעוף; הפקח, הגיע לנקודה, והעוף הועבר לבית חולים לחיות בר להמשך טיפול (מעניין)
הרב אלחנן הכהןיצירתי: כך עושים 'כפרות' בקזחסטאן • צפוחנני ברייטקופף8
בקהילה היהודית באלמאטי שבקזחסטאן, ניסו למצוא פתרון לשמר את מנהג הכפרות עם תרנגול, כפי הנהוג במדינה שנים רבות. רב הקהילה מספר ל'כיכר' על הפתרון שנמצא. צפו (TV)
'הכרישים' החרדים של 'ידיעות': "בלי תואר, הכל מהגמרא"'הכרישים' החרדים של 'ידיעות': "בלי תואר, הכל מהגמרא"כיכר בשיתוף רייסדור13
'ידיעות אחרונות' בחר את ארבעת המצליחנים החרדים בתחום הנדל"ן, היהלומים, ההייטק והקמעונאות • יקי רייסנר שנבחר בתחום הנדל"ן הגיב: "מקווה שעשיתי קידוש השם" (מעניין)
"קירות מדברים" -הצצה נדירה ל-70 שנות מודעות רחוב"קירות מדברים" -הצצה נדירה ל-70 שנות מודעות רחובכיכר בשיתוף תוצאות אפקטיביות
התערוכה נתנה במה בעולם הדיגיטלי של היום, למדיה שהיתה ועודנה דומיננטית ומשפיעה בכל התהפוכות והמהלכים במגזר החרדי וכמובן בכל עולם הפרסום החרדי (בארץ)
תל אביב, מראה כללילא תאמינו: העיר "הכי כיפית" בעולם - היא בארץיוסי נכטיגל13
המגזין הלונדוני היוקרתי 'טיים אאוט' גם דירג את העיר כשמינית בין ערי העולם במדד הכללי, והכי טובה במזרח התיכון - הרבה מעל דובאי • ואיזו עיר דורגה ראשונה סך הכל? (מעניין)
זבולון סימן טובהיהודי האחרון מאפגניסטן לא יגיע לישראל • צפו בסיבהמישאל לוי15
מי שהוגדר "היהודי האחרון באפגניסטן", זבולון סימן טוב, עזב לפני ראש השנה את איראן, יחד עם 30 ממקורביו, וכעת הוא בדרכו לארה"ב - מדוע הוא לא יגיע לישראל? צפו (אקטואליה)
גלוית שנה טובה של ילדי קיבוץ 'חפץ חיים'גלוית שנה טובה של ילדי קיבוץ 'חפץ חיים'ישראל שפירא
גלוית 'שנה טובה' מדהימה ומיוחדת במינה, שמתאימה במיוחד לימינו - ערב ראש שנת שמיטה, נחשפת כאן; על הגלויה מצולמים ילדי קיבוץ חפץ חיים רכובים על חמור ועגלה (חרדים)
תל אביב בשנות הארבעיםמדהים: כך נראתה ישראל בשנות השלושיםקובי אטינגר9
צה"ל חושף היום צילומים שהתגלו רק לאחרונה, שם נראית ארץ ישראל בשנות ה-30 וה-40. בין המקומות: נהריה, נמל תל רביב ותיעוד של הקמת הקמת ישובי חומה ומגדל • צפו (ארץ)
פאדיחה לאמירויות: בירכו את ישראל בהפוךפאדיחה לאמירויות: בירכו את ישראל בהפוךיאיר טוקר43
הם התכוונו כנראה, בצל הסכם השלום המלבב, לברך את אזרחי ישראל היהודים לרגל השנה החדשה, אלא שחוסר במגיה דובר עברית הפך את הציוץ לבדיחת רשת מביכה (עולם)
עוצר נשימה: מנופים ושקיעה בירושלים; צפועוצר נשימה: מנופים ושקיעה בירושלים; צפוכיכר השבת2
הצלם נתי שוחט מ'פלאש 90' תיעד את שקיעת החמה מעל עיר הקודש, ירושלים, העיר שנטלה תשעה קבין של יופי, אך מזווית נדירה ומיוחדת - בין מנופי הענק באתרי הבנייה (מעניין)
גן סופיהבערב שבת: טיול בגן סופיה באומן • תיעודחיים גולדברג, אומן6
שליח 'כיכר השבת' לאומן, צלם הבית חיים גולדברג, הגיע בערב השבת האחרונה לטיול בגן סופיה שבאומן, לשם מגיעים החסידים להתאוורר בזמן השהות באומן - לפני ר"ה • צפו (ארץ)
החילוץרוכב האופנוע ים ניצל בזכות ערנות המציליםמישאל לוי
רוכב אופנוע ים שנסע בכנרת, נקלע למצוקה בלב הימה, מצילים שהיו בסמוך, הבחינו באיתותי החירום שלו הרוכב והזעיקו את כוחות ההצלה והחירום למקום • צפו בחילוץ (ארץ)
אילוסטרציההעונש לאנטישמי: "לקרוא ספרות קלאסית"יוסי נכטיגל2
צעיר אנטישמי מבריטניה שתכנן ייצור פצצה, זוהה כאיום טרור וכמעט נכנס לכלא, עד שהשופט החליט להמיר את עונשו ממאסר - לקריאת ספרים: "אני עוקב אחריך" (חדשות, בעולם)
הרבנים והנהלת מערכת הכשרות יצאו לסיור בין מתקני המפעל ונכחו לראות מקרוב את ההידורים הרביםרבני בד"צ העדה החרדית במהלך סיור מיוחד לקראת שנת השמיטהכיכר בשיתוף חסלט1
"אנו מתפללים להצלחת חסלט כי בלעדיה לא יהיו מוצרים בנקיות כה גבוהה". רבני הבד"צ התפעלו לנוכח הסטנדרטים חסרי התקדים של חסלט בכלל ולקראת שנת השמיטה בפרט: "חסלט לא מתעסק במכירת ירקות אלא בזיכוי הרבים" קבעו (בארץ)
אֵיךְ מְסַכְּמִים שָׁנָה? // חיים אלטמןאֵיךְ מְסַכְּמִים שָׁנָה? // חיים אלטמןחיים אלטמן2
אֵיךְ מְסַיְּמִים? אֵיךְ מַתְחִילִים?? / וּמָה עוֹשִׂים כְּשֶׁהַטּוּר מִתְאָרֵךְ / כְּשֶׁזִּכְרוֹנוֹת צָפִים וְעוֹלִים... • חיים אלטמן בשיר מיוחד לסיכומה של השנה, שנת ה'תשפ"א • כָּךְ מְסַכְּמִים כָּזוֹ שָׁנָה... (מעניין)
אילוסטרציהמתנה לחג:הרבנית ימימה תלוה אותך כל יוםכיכר בשיתוף פרשה ואשה
מעגל השנה הוא הזדמנות, הוא מסע. ואישה – היא בריאה מלאה ביצירתיות וקסם, עם יכולת התחדשות מופלאה! עם היומן האישי של הרבנית ימימה מזרחי תגלו עד כמה! (מעניין)
לוחמי הטאליבן בשדה התעופההאמריקנים עזבו ולוחמי הטליבאן מאושריםכיכר השבת5
דקות ספורות לאחר שהחייל האמריקני האחרון, עזב את אדמת אפגניסטן, נראו עשרות פעילי ולוחמי ארגון הטרור - הטליבאן, מסתובבים בשדה התעופה בקאבול מאושרים • צפו (בעולם)
"לוחם הטאליבן" שהתברר כמוכר יין ביצהר"לוחם הטאליבן" שהתברר כמוכר יין ביצהרישראל שפירא17
הכתבה אודות הפוטושופ שנעשה ללוחם הטאליבן, שלאוזניו הוצמדו פאות מסולסלות, מראה של יהודי חסידי, עוררה הדים רבים; כעת ישראל שפירא חושף את היהודי שבתמונה (מעניין)
אילוסטרציהמגיעים מוכנים לחגים עם מבצע של נעם 1כיכר בשיתוף נעם 1
יש לנו בדיוק את מה שאתם זקוקים לו כדי לחגוג עם היקרים לכם בשלווה ובלי דאגות מיותרות • פתרון הלכתי למים רותחים בשפע • בטיחותי וללא צורך בהכנה מראש • מגוון צבעים (חג)
בנטבנט היה הגורם שתדרך נגד נתניהו? • צפומישאל לוי14
הכתבים המדיניים דיווחו בארשת רצינות, על דברי הגורם המדיני שדיבר נגד "קודמו בתפקיד של בנט", שאמר כי נתניהו עשה נזק בסוגיה האיראנית, האם הגורם היה בנט? צפו (ארץ)

עוד כתבות

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

כיכר facebook