סמוטריץ': הקורקינטים החשמליים? הסוסים ברחו מהאורווה, וטוב שכךסמוטריץ': הקורקינטים החשמליים? הסוסים ברחו מהאורווה, וטוב שכך
כ"ב בחשוון תשפ | 20.11.19
שר התחבורה אמר בכנסת כי הכלים החשמליים הם פתרון לגודש התנועה ולזיהום האוויר, וקרא להורים לקחת אחריות: "עדיף להתעמת ולריב עם ילדים שעוד לא הגיעו לגיל הרכיבה או נוסעים בחוסר זהירות, מאשר ללוות אותם אחר כך, אני לא רוצה להגיד לאן" (רכב)
הפקקים יחמירו?התחזית ל-2030: יותר מ-5 מיליון מכוניות על הכבישאודי עציון ותומר הדר,כלכליסט
מחקר של איגוד יבואני הרכב מעריך כי ההשקעה בתחבורה הציבורית לא תצליח להקטין את הביקוש לרכב חדש. ב-2030, יימכרו בישראל 453 אלף כלי רכב חדשים, ובארץ ייסעו יותר 5.2 מיליון מכוניות לעומת 3.5 מיליון כיום
ביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהכיכר השבת3
משטרת ישראל סיימה את היערכותה לאירוע של חסידות סאטמר בירושלים, שיתקיים ברחוב מלכי ישראל. אלו הסדרי התנועה באזור מרכז העיר ירושלים, לפני - ובעת האירוע (ארץ)
צפו: נסיעת מבחן בקו הרכבת החשמלי בין ירושלים לת"אצפו: נסיעת מבחן בקו הרכבת החשמלי בין ירושלים לת"אכיכר השבת2
רכבת ישראל החלה בנסיעות הרצה סדירות בקטע המסילה החשמלי שבין תחנת נתב"ג לתל אביב ההגנה, לאחר שהושלמה התשתית החשמלית בין ירושלים לתל אביב (תחבורה ציבורית)
אילוסטרציהאחרי השבת הגשומה: תחזית חמה במיוחדכיכר השבת1
בשבת האחרונה זכינו לכמות גשמים יפה ולזרימה אדירה בנחלים. אך כבר הערב תחול מגמה של התחממות שתלווה אותנו לכל אורך השבוע הקרוב. • התחזית המלאה (מזג האוויר)
הקופה של מצלמות המהירות: כ־600 מיליון שקל
משטרה ומשפטהקופה של מצלמות המהירות: כ־600 מיליון שקל

נתוני המשטרה נחשפים: מאז שמצלמות המהירות הוחזרו לשימוש הן הפסיקו להנפיק דוחות חמורים על מהירות גבוהה, שכוללים זימון אוטומטי לבית המשפט, ומנגד חל זינוק במספר הדוחות הקלים (משטרה)

תיעוד ממצלמת הקסדה: מרדף אחר אופנוען
משטרה ומשפטתיעוד ממצלמת הקסדה: מרדף אחר אופנוען

רוכב האופנוע דהר במהירות של למעלה מ-200 קמ"ש על כביש 40 ועקף משאית בקו הפרדה רצוף. השוטר שדלק אחריו תיעד את האירוע ממצלמת הקסדה עד שעצר אותו (משטרה)

תמונת אילוסטרציה
חדשות תחבורהתושבי הדרום מתלוננים: לא יכולים לבצע טסט לרכב

עקב מטחי הטילים בדרום, מכוני הרישוי באזור סגורים עד להודעה חדשה. בנוסף התושבים מרותקים לבתים. תושב אחד היישובים: "אין סיכוי שאצליח להעביר טסט בזמן" (רכב)

עיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמליים
חדשות תחבורהעיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמליים

למרות שהאכיפה החלה כבר בנובמבר 2017, העירייה החליטה לעלות מדרגה ולהקים יחידה יעודית בתוך אגף הפיקוח שתמנה 25 פקחים ותאכוף עבירות תנועה של אופניים וקורקינטים חשמליים במדרכה (תחבורה)

למה אסור לעקוב אחרי מכונית של חבר בכביש
בטיחות למה אסור לעקוב אחרי מכונית של חבר בכביש

אתם וחבר אמורים להגיע לאותו מקום וכדי לא ללכת לאיבוד, אתם עוקבים אחריו במכונית שלכם. אך מחקר מצא כי המאמץ להשאיר את הרכב של עמיתכם בטווח הראיה שלכם, יכול להיות מסוכן (רכב)

צפו: נהג ברכב אוטונומי  ישן  בכביש מהיר
בטיחות צפו: נהג ברכב אוטונומי ישן בכביש מהיר

סרטון שהפך ויראלי מראה רכב של טסלה שועט בכביש מהיר במסצ'וסטס, בעוד הנהג מאחורי ההגה נראה ישן; דובר מטעם טסלה: "ייתכן שמדובר בכלל בתעלול מצד הצלם" (רכב)

אילוסטרציה
תחבורה ציבוריתבעקבות הירי: נהגי 'דן' יערכו שרשרת מחאה

לאחר ירי שבוצע על נהג בחברת 'דן ב"ש', החליטו חבריו לצאת למחאה המונית בעיר באר שבע, לדברי המארגנים: "קרב היום בו נהג יירצח על ההגה דמנו אינו הפקר" (תחבורה)

האופניים החשמליים המהירים בדרך לישראל
תחבורה ציבוריתהאופניים החשמליים המהירים בדרך לישראל

הדרג המקצועי במשרד התחבורה תומך באימוץ התקינה האירופית, המאפשרת אופניים חשמליים עד 45 קמ"ש. התנאי: מעמד חוקי כשל קטנוע 50 סמ"ק, עם חובת רשיון וביטוח חובה. המהלך יוצג לאישור שר התחבורה הקבוע, כשיתמנה, ומחייב אישור הכנסת

חדשות רכב

חדשות רכב ותחבורה - תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד- כיכר השבת

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8