אאא

על רקע כינוס ההסתה שנערך היום באיראן, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליט לנאום בפני העצרת הכללית של האו"ם שתתכנס בחודש הבא בניו יורק.

בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה נאמר כי ראש הממשלה ימריא לארה"ב במוצאי יום הכיפורים (יום חמישי 27.9) וימריא בחזרה מארה"ב במוצאי שבת 30.9.

נתניהו אמר: "בטהרן שמעו היום נציגיהם של 120 מדינות עלילת דם נגד מדינת ישראל ושתקו. שתיקה זאת צריכה להיפסק. לכן אסע לעצרת הכללית של האו"ם ואומר בפני אומות העולם בקול צלול וברור את האמת על משטר הטרור של איראן שמהווה את האיום הגדול ביותר על שלום העולם".

מוקדם יותר אמר נתניהו: "אני חושב שזו חרפה וכתם לאנושות. אני שמח שגרמניה היא בין המדינות שמסרבות לקחת חלק בהצגה הזאת ומגנה אותה כי עתידנו המשותף כרוך בעמידה והתמודדות עם חוסר האנושיות והאכזריות הזאת".

בכינוס השנאה באיראן. מנהיגה הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את ישראל כשבאולם נוכח מזכ"ל האו"ם.

"המשטר הציוני מורכב מזאבים צמאי דם", אמר האייתוללה מאיראן, "ישראל מבצעת פשעים נגד הפלסטינים בשטחים. המשטר הציוני מעורב בטרור מדינתי באזור, בחיסולים ובכיבוש אדמות ערביות".