אאא

מספר שעות לאחר חיסולו של ג'יהאד מורנייה, בנו של רמטכ"ל חיזבאללה לשעבר עימאד מורנייה שחוסל אף הוא בשנת 2008, טוען הערב (ראשון) האלוף במיל' יואב גלנט, המתמודד מטעם מפלגת "כולנו", כי ייתכן והעיתוי קשור לבחירות הקרבות.

עוד חדשות

בראיון בערוץ 2 אמר גלנט כי "יש לישראל צורכי ביטחון שוטף ואני מניח שפועלים באחריות וברצינות, אך יחד עם זאת, מתוך אירועים בעבר אפשר ללמוד שלפעמים יש עיתוי שהוא לא בלתי קשור לנושא הבחירות".

גלנט חשף כי חיסול מפקד הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי בשנת 2012, היה ככל הנראה קשור לבחירות וכי היו הזדמנויות אחרות בהן היה ניתן לחסלו: "הייתי אלוף פיקוד חמש שנים והיו הרבה הזדמנויות אחרות שניתן היה לעשות את זה וגם המלצתי על זה, ומשום מה זה לא קרה בתאריכים האלה".

בתגובה לדברי גלנט, אמר השר ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "האשמת ממשלה בפעילות צבאית הנובעת משיקולי בחירות הם השפל בגדול ביותר של מערכת הבחירות הנוכחית"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"מבלי להתייחס לעצם נכונות הארוע, דברי גלנט מיותרים ומאכזבים, ויכולים לשמש תחמושת בידי אויבי המדינה. אני קורא למשה כחלון להורות לגלנט לחזור בו מדבריו לפני שיווצר נזק".

מוקדם יותר הערב רשת אל-מיאדין המקורבת לחיזבאללה דיווחה כי בתקיפת חיל האוויר הישראלי בסוריה נהרג בכיר חיזבאללה ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה ראש הזרוע הצבאית לשעבר של חיזבאללה שחוסל בשנת 2008. מורנייה הבן נחשב למפקד גזרת הגולן של ארגון הטרור חיזבאללה.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי במתקפה נהרגו ארבעה אנשי חיזבאללה נוספים.