אאא

אחרי מסיבת עיתונאים מתוקשרת, בה הטיחו שורה של חברי כנסת האשמות חריפות נגד פעילות V15, משך היום הליכוד את עתירתו נגד הארגון, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים.

בליכוד טענו כי V15 ממומן על ידי גורמים זרים באופן לא חוקי, וכי הוא עומד מאחורי פעילות "המחנה הציוני".

משיכת העתירה הגיעה לאחר דיון שהתקיים אתמול ובו התברר כי אין בידי הליכוד ראיות נגד V15. באי כוחו הודו בקושי בו נתקלו למציאת ראיה שהיא "בבחינת אקדח מעשן", ותלו זאת בטענה כי "במקרים כמו דנן מטבעם, כדרכה של כל פעילות בלתי חוקתי - להיעשות בהסתר". עם זאת, הודיע הליכוד כי הגיש תלונה בעניין למשטרה, וכי הסוגיה נבדקת במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה.

במקביל משך הליכוד את עתירתו לוועדת הבחירות המרכזית להוצאת צו מניעה להמשך פעילות הארגון.

כאמור, לפני כשבועיים קיימו הח"כים יריב לוין, ציפי חוטובלי ומירי רגב, יחד עם עו"ד דוד שמרון, מסיבת עיתונאים דחופה בה הטיחו האשמות קשות ב-V15. לדבריהם, הארגון ממומן על ידי גורמים זרים, בניגוד לחוק, ונועד "להפיל את שלטון נתניהו".

בליכוד טענו כי הארגון הוא שעומד מאחורי מימון ועידוד הקמפיין של "המחנה הציוני"; הם ניסו לייצר זיקה בין "פרשת העמותות" בה היה מעורב יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג בשנות ה-90, לבין V15 - וכינו את הפרשה הנוכחית "פרשת העמותות 2".

מארגון V15 נמסר: "מה שהתחיל במסיבת עיתונאים הזויה ומופרכת הסתיים היום בהודעת כניעה מביכה של הליכוד לבית המשפט. ההחלטה של הליכוד לסגת מהבקשה לצו מניעה ומהעתירה של בית המשפט היא עוד חוליה בשרשרת ההפסדים של הליכוד…צר לנו שמה שנותר מתנועת הליכוד המפוארת זה הופעה קלושה של פרקליט המשפחה וחבורה צעקנית של חברי כנסת ושרים שמתחנחנת בפני מנהיגם".

מהליכוד נמסר: "תנועת הליכוד קוראת לגורמי החקירה והסדיקה להמשיך במלאכתם במטרה להתחקות אחרי מקורות המימון של קמפיין השמאל הנתמך על ידי ארגוני שמאל קיצוניים המבקשים להחליף שלטון בכסף. לא ניתן לפרשת העמותות 2 לעבור בשתיקה".

מהמחנה הציוני נמסר: "צר לנו על ביבי שיצטרך לחשוב עכשיו על ספין חדש כדי שחלילה אף אחד לא ידבר על הכישלונות שלו בביטחון, ביוקר המחיה ובדיור".