אאא

סכנה רוחנית בירושלים: בחורי ישיבות שלומדים באזור העיר העתיקה בירושלים, סיפרו בימים האחרונים ל"כיכר השבת" על קבוצה מוסלמית דתית שמסתובבת באזור, ומנסה להפיל ברשתה תלמידי ישיבה תמימים. הפעילים המוסלמים מחלקים חוברות בשבח האיסלאם ומנהלים שיחות עם תלמידי ישיבות שעוברים באזור בנושא. 

בין היתר, באחת מחוברות התעמולה בעברית שהגיעו ל"כיכר השבת" ונושאת את השם "הדרך אל האושר", נטען כי בעוד באיסלאם העבודה "חיונית לרווחת האדם ומעניקה טעם לחייו", רבים מהיהודים הדתיים והחרדים לא עובדים ו"מתבטלים".

 (צילום: כיכר השבת)
לא מעטים מהחרדים הם "מתבטלים שאינו חפץ לעבוד" (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

"חלקים לא מעטים של צעירים בוגרים וחסונים ביהדות הדתית והחרדית מעדיפים לא לעבוד בתירוץ של 'תורתם אמונתם (במקור)'", עוד נכתב: "מדוע מוטל על אחרים לעבוד קשות כדי לפרנס מתבטל שאינו חפץ לעבוד". 

י', תלמיד ישיבה שנתקל במחלקי החוברות אמר ל"כיכר השבת": "זה מיסיון מוסלמי, חד וחלק. יכול להגיע בחור תמים במשבר, לקרוא את החוברות האלו ולחשוב שזו האמת. החוברות האלו ערוכות מבחינת העיצוב כאילו מדובר בקונטרסים של חסידי ברסלב, זה מאוד מבלבל". 

 (צילום: כיכר השבת)
ברכת "שלא עשני אישה" גוייסה גם היא (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

לדבריו: "אני ברוך השם חזק מבחינה רוחנית, אבל יש יהודים שלא בקיאים ומכירים את ההשקפה והמסורת היהודית, ויכולים לטעות בגלל זה. חייבים להזהיר אותם מפני הסכנה".