אאא

מהומה התחוללה בישיבת מועצת עיריית בני ברק שהתקיימה אמש (חמישי), כאשר במהלכה תקף חבר האופוזיציה משה מלאכי, נציג סיעת 'בני תורה' בעירייה המייצג את אנשי "הפלג הירושלמי", את התנהלות העירייה שלא מפרסמת מודעות בעיתון הסיעה "הפלס".

במהלך הדברים ציין מלאכי כי 'הפלס' עקף בסקר TGI האחרון את עיתון 'המבשר', כשהוא מוסיף כי לא יתכן להתעלם מציבור אשר מממלא את חובותיו בעיר ככלל התושבים, משלמים ארנונה, היטלים ומיסים מלאים.

"דווקא בימים גדולים אלו של אהבת חינם ושימת שלום בין איש לרעהו מוטל עלינו להוות דוגמא חיובית ועזיבת השיקולים המפרדים" אמר מלאכי כשהוא קורא לחברי העירייה, "אני מציע לחברים לנקוט בעזיבת חרם שמפריד לבבות".

בתגובה לדבריו של מלאכי אמר ראש עיריית בני ברק, חנוך זייברט, כי העירייה לא מתעסקת בנושא הפרסום וכי הוא מבקש להוריד את הדברים מסדר היום. לאחר מכן הצביעו, כצפוי, חברי העירייה כנגד ההצעה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצויין כי עניין הפרסום בעיתון הפלס הוא אחד מליבת הנושאים הנמצאים במחלוקת בציבור הליטאי, כאשר בעוד וב'דגל התורה' קוראים להחרים את העיתון, ורבים בממסד הליטאי מנהלים מאבק חריף ונחוש נגד הכרה רשמית בו ואף פועלים למניעת פרסומות, הרי שמנגד טוענים ב'פלג הירושלמי' על החרמה ציבורית והתעלמות ופועלים בכל כוחם, לעיתים אף תוך כדי מאבק אגרסיבי, לשבירת החרם על הפלס  ולהשגת פרסום שיממן כלכלית את העיתון. 

בהמשך נידונה בישיבת העירייה נושא היטל שמירה המוטל על התושבים, כאשר גם כאן תקף מלאכי את ההיטל החדש, כשהוא אומר כי עיריית בני ברק מתעלמת ממעל 180 אלף תושבי העיר השקופים. יו"ר ש"ס בעיריית בני ברק, אלי דדון, אמר למלאכי כי הוא לוקח את הקמפיין של ש"ס, אולם לבסוף נמנע דדון מהצבעה על הסעיף.

בתגובה לשאלת "כיכר השבת" מדוע הוא העלה את ההצעה כשידע שהיא לא תתקבל אמר מלאכי, כי "פנינו תמיד לשלום, הצעתי את ההצעה מאחר ורבותינו לימדו אותנו כי עושים את מה שמוטל עלינו מבלי להתחשב בהצלחות".