אאא

טיימס סקוור בניו יורק ידוע בשל האורות המרצדים ושלטי החוצות הרחבים המתנוססים בו, אולם האתר המפורסם יצטרך כנראה להמציא עצמו מחדש. הממשל האמריקאי דורש מבכירים בעיריית ניו יורק להסיר את שלטי הניאון המפורסמים של טיימס סקוור. הטענה היא שהם מפרים את החוק לטיפוח כבישים ראשיים (Highway Beautification Act).

בעקבות חוק מימון שעבר ב-2012, רחובות רבים במנהטן, ביניהם ברודווי והשדרה השביעית – שהחיבור ביניהם יוצר את טיימס סקוור – מפוקחים תחת החוק שעבר ב-1965. החוק מגביל את הגודל של השלטים שמותר לתלות לאורך כבישים, והשלטים בטיימס סקוור הם כמובן גדולים מדי.

ליתר דיוק, החוק גורס כי כל שלט במרחק של 200 מטרים מכביש או מחלף ראשי, אינו יכול להיות בגודל של יותר מ-111.5 מ"ר. סירוב של עיריית ניו יורק לציית לדרישת הממשלה תוביל לביטול של העברת תשלום בגובה 90 מיליון דולר

במימון כבישים.

בינתיים בעירייה עושים ככל יכולתם כדי למנוע את רוע הגזרה. "השלטים בטיימס סקוור הם נהדרים, הם אייקונים. לא מדובר רק במוקד תיירות עולמי, אלא הם חשובים לכלכלה", הגיבה פולי טרוטנברג, ראש משרד התחבורה בעיריית ניו יורק. "אנחנו לא מתכוונים להוריד את שלטי החוצות בטיימס סקוור".

מלבד הבכירים בעירייה, גם התושבים אינם מרוצים מהדרישה. "אנחנו ניתן לכמה אנשים מבחוץ שיושבים בחדר צפוף ואין להם שום קשר לעיר שלנו לשנות משהו שיש לו חשיבות בכל העולם?" הגיב קיית' ווטסון, תושב לשעבר של העיר ניו יורק. "זה הגיוני בערך כמו כל שאר הדברים שהממשלה הפדראלית עושה".