(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
אאא

"קודם כל התפללנו להפיל את הממשלה הקודמת והצלחנו. אחרי הבחירות רצינו לתקן את מה שהיה, לא באנו עם דרישות מופרטות, גם התפקידים הם הכי פחות בכירים ואני רוצה להזכיר שהכסף זה דברים שהיו בעבר" כך אומר הערב (שלישי) סגן שר הבריאות המיועד חבר הכנסת יעקב ליצמן בראיון למהדורה המרכזית של רדיו 'קול ברמה' עם משה גלסנר

ליצמן התייחס להרחבת הממשלה בהמשך ואמר: "אין לי העדפות, ברור שצריך לחזק את הממשלה כי עם 61 קשה להתנהל הכיוון שעד התקציב לא ישתנה כלום.. מי שרוצה להיכנס בבקשה אני לא מפריע לאף אחד.. אבל ליאיר לפיד בהחלט לא מסכים..."

"לציפי לבני היינו מוכנים בזמנו" אומר ליצמן, "היא סיבכה את הדברים כשהיא סירבה לתת מכתב לגבי ירושלים אם היא נכנסת לקואליציה היא חייבת לתמוך. חתמנו הסכם קואליציוני - מי שמצטרף אח"כ יצטרף על הקיים, הוא יצטרך להסכים עם כל מה שסיכמו אתנו".

לדבריו: "יש הבדל בין לפיד לציפי ליבני, לא כל אחד אוהב ישראל השנאה לחרדים זה הדגל שלו. מי שעשה כל מה שביכולתו במשך שנתיים להרוס את העולם החרדי ואת המשפחות החרדיות מי שנותן לי שתי סטירות אני לא חבר שלו"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על התהליך שיאיר לפיד צריך לעבור כדי שליצמן יסכים לשבת אתו בקואליציה אמר "בהחלט יש תשובה, (עליו. כ.ה) לשבת קדנציה שלמה באופוזיציה ולתמוך בנו בהכל ואז קדנציה הבאה הכל פתוח... הוא לא ראה את יהדות התורה, אנחנו לא חגגנו, אני מסכים שלא צריך לחגוג. עשינו תיקון עוול זה הכל, לא יצאנו בהצהרות ולא דיברנו"

על הביקורת של אידלמן שליצמן לא ממנה למשרד הבריאות מנכ"ל שהוא גם רופא אמר "הוא דואג לעצמו ואני לעצמי ולכלל ישראל שזה כולל רופאים, אז קודם כל אין נוהל ואין חוק שאוסר לקחת מנכ"ל לא רופא, היה נוהג כזה - אני לא צריך את זה, יש לי מועמד שמכיר את משרד הבריאות יותר מאידלמן כי הוא היה ממונה במשרד האוצר על משרד הבריאות... פעם קודמת הוא בא אליי והוא הבין שהוא טעה, אז גם עכשיו הוא יטעה - המנכ"ל הבא הוא משה בר סימן טוב, נקודה. קיבל שבחים מכל צד גם ימין גם שמאל... אז יש אחד שלא מרוצה."

על הנגשה לנכים במוסדות החרדים אמר: "הנה זה עוד פשע שעושים עליי ואני רוצה להסביר; אנחנו בעד נגישות וזה חברתי ואנחנו בעד, אבל זה אפשרי כשהמדינה מכניסה את זה לתוך הבנייה... אנחנו לא מקבלים מהמדינה בנייה אבל לבוא למוסדות שאנחנו לומדים בבניינים ישנים ודירות שכורות אני לא יכול. אם הם רוצים להביא כסף לזה אני אשמח אם אפשר לעשות נגישות לבניינים ישנים..."