אאא

בש"ס מבקשים למנוע אפשרות ש'הוצאה לפועל' תחרים מזגנים ומיטלטלין מבתי כנסת להם יש חובות לרשויות, זאת לאחר שאנשי ההוצאה לפועל פשטו על בית מדרשו של האדמו"ר מביטשקוב והחרימו את המזגנים.

הצעת החוק נולדה לאחר שאנשי ההוצאה לפועל של עיריית תל אביב פשטו על שמונה בתי כנסת בעיר ועיקלו מזגנים וריהוט בשל חובות מים ישנים.

יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור שקיבל את תלונות גבאי בית הכנסת באמצעות נציגי ש"ס המקומית בתל אביב הגיש הצעת חוק בכדי למנוע הישנות של מקרים מסוד זה.

לפי תיקון הצעת החוק ההוצאה לפועל שמציעה ש"ס יתווסף סעיף "מניעת עיקול מיטלטלין מבתי תפילה, בין אם מדובר בבית כנסת יהודי או כנסיה נוצרים ומסגד מוסלמי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בדברי ההסבר נכתב: "במצב הדברים הקיים עתה, כאשר בית כנסת, מסגד או כנסיה הינם חייבים ומתנהלים כנגדם הליכי הוצאה לפועל אין מניעה כי יעוקלו מיטלטלין מהמקום, כאשר הליך זה מתנהל יש בכך פגיעה חמורה ברגשות המתפללים ובקדושת המקום.

"חרף המוצע בהצעת חוק זו, אין מניעה כי ניתן יהיה לפעול כנגד חייבים אלו באמצעות עיקולי בנקים ותפיסת כספים אחרים לטובת תשלום החוב, תוך פגיעה מינימאלית בקדושת המקומות הקדושים מקום שאין בכך צורך.

"הצעת החוק מבקשת להורות כי בנוסף לתשמישי קדושה הפטורים מעיקול בהתאם לחוק, בבתי כנסת מסגדים ו/או כנסיות לא יתאפשר עיקול מיטלטלין לטובת גביית החוב בהוצאה לפועל".