אאא

מושל מושל מדינת מרילנד לשעבר, מרטין אומאלי, הודיע על החלטתו להתמודד לראשות המפלגה הדמוקרטית מול הילרי קלינטון ובמידה וינצח יתמודד בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016. כמו כן יתמודד מול הסנטור מטעם מדינת ורמונט, ברני סנדרס.

"האינטרסים של החזקים והעשירים השתלטו על הממשלה כדי ליצור במדינה שלנו כלכלה שמשאירה מאחור את רוב האזרחים", אמר במסיבת עיתונאים.

ביום חמישי הודיע הסנאטור לשעבר, ריק סנטורום, על הצטרפותו למירוץ. הוא מועמד חדש-ישן משום שבבחירות הקודמות סיים במקום השני בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית, אחרי מיט רומני שהתמודד לנשיאות מול ברק אובמה. הפעם צפוי לו מאבק קשה הרבה יותר.

לפני כמה ימים הודיע מגיש החדשות מייק האקבי (59) על התמודדות בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית ובכך ינסה לזכות במועמדות מטעם המפלגה בבחירות לנשיאות ארה"ב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האקבי נחשב תומך גדול של ישראל. הוא ביקר בארץ מספר פעמים ולגלג רבות בתכניתו על היחס של הממשל הנוכחי הדמוקרטי בבית הלבן כלפי הסכסוך במזרח התיכון.

קודם לכן, פוליטקאי נוסף הודיע על התמודדותו, הסנאטור היהודי מוורמונט ברני סנדרס. סנדרס נחשב לחבר הקונגרס העצמאי הוותיק ביותר, ועל פי מקורביו צפוי להודיע בימים הקרובים על התמודדותו למירוץ לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית.

נכון לעכשיו הכריזו עוד כבר כמה פוליטיקאים על התמודדותם, המובילה שבהם היא הילרי קלינטון, מטעם המפלגה הדמוקרטית. במקביל, ג'ב בוש ואחרים הודיעו על התמודדותם בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית.