אאא

הטבח בבית הכנסת • תיעוד מרגש: כשמונה חודשים, לאחר הטבח הנורא בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בהר נוף, בו נרצחו ארבעה יהודים הי"ד, חזר אמש (שני) אחד המתפללים שנפצע באורח קשה - הרב איתן מועלמי - למקום וערך סעודת הודיה.

במשך כחמישה חודשים הוא שכב בבית החולים ונלחם על חייו, כעת, יחד עם קרובי משפחתו ואנשי הקהילה, קרא מועלמי את תפילת "נשמת כל חי" בהתרגשות גדולה.

רגע מרגש נרשם כשניסן חפץ, אחד מהחובשים שטיפל במועלמי ברגע הקשה בחייו בזירת הפיגוע, הגיע להשתתף ברגע בו הפצוע שהציל חזר לעמוד על רגליו. 

בשיחה עם "כיכר השבת", חוזר מועלמי לרגעים הקשים, עד לשמחה הגדולה בנס ההצלה. 

אנחנו נמצאים פה כמה חודשים אחרי הרצח, במסיבת הודיה על כך שניצלת מהפיגוע, מה זה עושה לך לראות פה את כולם, כשאתה כבר בריא ושלם? 

"זה מרגש כמובן, וזה הודיה לקדוש ברוך הוא, כפי שהבטחנו והיינו בבית חולים חמישה חודשים והגיע הזמן להודות שהגיע הזמן שאנחנו יכולים לעמוד על הרגלים ולהודות לו". 

תאר לי מה עובר עליך במשך חצי שנה, בכל התהליך והשיקום? 

"המאורעות חולפות עלי. קשה לשכוח אותן. ונשאר לנו להודות לקדוש ברוך הוא". 

איך המשפחה מתמודדת?

"בקשיים כמובן. ואנחנו מנסים להתמודד ברוך ה'". 

אתה אומר את זה בפשטות, אבל זה דבר מאוד מסובך מה שעברת...  

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כמובן. אבל קשה להעריך את הכל בתוך כמה דקות". 

נחזור לאירוע, זאת בעצם סיבה להודות לקדוש ברוך הוא. וכל הקהילה נמצאת פה, הגר"ד יוסף.

"זה אנשים שיש להם קשר לאירוע. הרופאים והחובשים וכל מי שעזר לתהליך של ההחלמה. ואנחנו מודים לקדוש ברוך הוא שהשאיר אותנו בחיים ולא נתן למוט רגלינו".

כשאתה חוזר לפה לבית הכנסת, עם כל מה שעברת פה, מה זה עושה לך? 

"המראות חוזרות, אני פתאום נזכר ביריות, ואני משתדל לא להתפלל פה".

עם השמחה העצומה על הנס של הרב מועלמי, אסור לשכוח את ארבעת המתפללים השם יקום דמם שנרצחו באירוע ואת מותו של השוטר זידאן סייף שחירף את נפשו להצלת הנפגעים. יהי זכרם ברוך.