אאא

פרופ' גבי ברבש הודיע הבוקר (חמישי) על פרישתו מתפקיד מנהל המרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב - בית חולים איכילוב. ברבש מכהן בתפקיד זה 19 שנה – עם הפסקה בשנים 96'-99' לטובת תפקיד מנכ"ל משרד הבריאות. מחליפו הצפוי הוא מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' רוני גמזו, שכבר נכנס לתפקיד מנהל בית החולים איכילוב השייך למרכז רפואי. עם זאת, על גמזו יהיה לעבור דרך ועדת מכרזים של עיריית תל אביב.

ברבש כתב לעובדים כי החליט לפרוש מתוך תחושת מיצוי ורמז כבר כי מצא את מחליפו המיועד: "כבר מתחילת כהונתי - חיפשתי מועמדים להצטרף אלי לניהול ולהכשיר עצמם להתמודד על התפקיד החשוב והרגיש הזה".

ברבש נחשב לאחד מהמנהלים המוערכים ביותר במערכת הבריאות, ובעיקר כמי שיש לו יכולת יוצאת דופן לגייס תרומות ענק לבית החולים. אותן תרומות, כמו אלו של משפחת עופר ושרי אריסון, איפשרו בניית בניינים שלמים באיכילוב, אך גם הפכו את בית החולים לשם נרדף לרדיפת אח"מים. ברבש הודה לא פעם בכך שהוא מעניק טיפול אישי לאח"מים שמגיעים למרכז הרפואי.

השאלה שכרגע עוד נותרת פתוחה היא אם ברבש עשוי להצטרף להתמודדות על כהונה בתפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה, בו כרגע נמצא מי שהיה בעבר הרחוק יריבו על ניהול בית החולים שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין המנהל כיום את המרכז הרפואי בתל השומר.

מינויו של רוטשטיין להדסה רווי בקשיים עקב תובענה משמעתית שהוגשה נגדו לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה. ברבש אף עקץ את בית החולים הדסה בירושלים כשהוסיף במכתב כי "כולנו ראינו כמה קל לדרדר, אפילו בית חולים מצטיין, תחת ניהול בעייתי", אם כי בשלב זה בסביבתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כמו גם זו של ברבש, מכחישים כל כוונה כזו.