אאא

אף שבקואליציה חשו לאורך כל שעות היום כי יש לממשלה רוב מובטח בהצבעה היום (שני) בעניין ההסכם עם חברות הגז, בשל כוונתה של ישראל ביתנו להצביע עם הקואליציה, בשעות האחרונות נראה שתמיכת המפלגה אינה מובטחת. בישראל ביתנו משאירים את ההחלטה הסופית לרגע האחרון, כאשר מסבירים שם שההצבעה מחר הפכה מהצבעה מהותית לסכסוך פנים קואליציוני, שהמפלגה אינה רוצה להתערב בו.

תמיכתה של ישראל ביתנו בממשלה חיונית בגלל כוונתם של שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי יואב גלנט ושר הרווחה חיים כץ לא להשתתף בהצבעה בשל קשריהם עם חברות הגז. בשעות הערב העבירה הנהלת הקואליציה מסר לאותם שרים כי עליהם להשתתף בהצבעה או להתקזז עם ח"כים מהאופוזיציה. בליכוד הסבירו כי ההצבעה אינה על ההסכם, אלא על העברת סמכויותיו של שר הכלכלה אריה דרעי ולכן אין בעיה של ניגוד עניינים, ומצופה שחברי הקואליציה, כמו בכל הצבעה, לא יחלישו את כוחה של הקואליציה.

עוד הסבירו בליכוד, כי יש צורך בהצבעתם של כחלון, גלנט ודרעי משום שהתמיכה של ישראל ביתנו אינה ודאית. כעת נראה שישראל ביתנו אכן שוב שוקלת אם לתמוך בממשלה. במפלגה אומרים כי היא תומכת במתווה, אולם ההצבעה על העברת הסמכויות הפכה לעניין פנים קואליציוני ולא מהותי, ולכן ההחלטה הסופית תיפול בישיבת הסיעה.