אאא

פעוט בן 4 וחצי נפל הערב (שני) מחלון בקומה הרביעית בבית משפחתו שברחוב נתיבות המשפט במודיעין עילית ונפצע באורח בינוני. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול ראשוני ולאחר מכן הוא הובהל לבית החולים תל השומר.

יצחק נויגרשל מתנדב איחוד הצלה סיפר: "הילד נפל מחלון בקומה הרביעית למרפסת בקומה הראשונה ובאורח נס היה בהכרה מלאה וסבל מחבלה קלה בראשו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים תל השומר כשמצבו מוגדר בינוני. עקב אופי האירוע אין ספק כי מדובר בנס גלוי".

לדבריו, "חשוב להקפיד שהסורגים יהיו נעולים וללא אפשרות פתיחה של ילדים. בחלון היה סורג אך עם אפשרות פתיחה והילד פתח את הסורג ונפל למטה. זהירות ונקיטה בכללי הבטיחות תימנע בס"ד אסונות".

יצויין כי בשבוע שעבר נפלה ילדה כבת 4 מגובה ברחוב לוי יצחק בבני ברק ונחבלה קשות בראשה. גם במקרה זה, החלון, בקומה השניה ממנו נפלה הילדה, היה מסורג אך עם בריח שמאפשר את פתיחת הסורג. הילדה נפלה לקרקעית הבניין ונפצעה קשה.

בארגון מוסיפים, "חשוב להפיק לקחים ממקרים אלו ולדאוג תמיד שהסורגים בחלונות יהיו נעולים (עדיפות עם מנעול) בכדי למנוע אסונות מיותרים".