אאא

טרגדיה בחב"ד: המשפיע הרב יקותיאל מנחם ראפ ז"ל, משגיח בישיבת 'תומכי תמימים המרכזית' ב-770 נהרג לאחר שנפגע בתאונת דרכים קטלנית בשכונת קראון הייטס, ניו יורק, והוא בן 67 במותו.

על פי עדי ראייה, המנוח ורעייתו חצו את הכביש בשדרות אמפייר, כשנהג אפרו אמריקני ברכב 'קאר סרוויס', פגע בו. צוותי הצלה שהוזעקו לזירת התאונה החלו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות והוא פונה לבית החולים. למרבה הצער, זמן קצר אחר כך נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

"הנהג הפוגע לא הבחין במתרחש, אולם עוברי אורח שהבחינו ברב מוטל על הכביש כשהוא מתבוסס בדמו וצועק לעזרה, דפקו לנהג על הרכב וזה נסע אחורנית, ובמקביל הוזעקנו לטפל בו אך למרבה הצער לאחר פעולות החייאה מתקדמות נאלצנו לקבוע את מותו", סיפר איש הצלה ל-COL.

הבשורה אודות מותו הפתאומי של המשפיע, הכתה בתדהמה את תלמידיו בהווה ובעבר וחסידי חב"ד בארץ ובעולם. הרב ראפ ז"ל היה דמות מרכזית ב-770. בשיחה עם COL, סיפר אחד הבחורים השוהה שם בשנת 'קבוצה' כי הרב ראפ "הכיר כל בחור באופן אישי, תמיד דאג והתעניין מה כל אחד עושה. אבדה עצומה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כחסיד נאמן של הרבי מליובאוויטש, שימש הרב ראפ כמנהל בית חב"ד בשדה התעופה JFK בניו יורק ובשל קשריו הענפים, קישר הרב ראפ בין אישי ציבור נכבדים לרבי. עוד שימש  כיו"ר ועד המחנכים, וכחבר המטה העולמי להבאת המשיח והמטה העולמי להצלת העם והארץ, תוך שהוא נלחם בגופו ממש בהפגנות ומחאות למען שלימות הארץ, כיוון שלדעתו זו "המלחמה של הרבי".

הרב ראפ נולד בשנת תש"ח ביישוב יסודות, להוריו ציפורה ושרגא ראפ. בצעירותו למד בישיבה הליטאית 'קול תורה' בירושלים, ובעקבות שיעורים בספר התניא, התקרב לחסידות חב"ד ועבר ללמוד בישיבת 'תומכי תמימים' בכפר חב"ד.

הרב ראפ הותיר אחריו את אמו, רעייתו פייגי, אחותו רחל לאה - אשת הרב חיים ברויער, מנהל ישיבת 'תפארת בחורים', תפרח. וארבעה ילדים - חיה מושקא מוסקוביץ, חני, יוסי ושניאור זלמן.

ת.נ.צ.ב.ה