אאא

הסכסוך הליטאי? פקחי עירית בית שמש הגיעו הבוקר (רביעי), לפנות בית כנסת במרכז העיר בית שמש לאחר שהוצב שלא כחוק.  

מדובר בית הכנסת 'היכל יוסף שלום' של הרב צבי פרידמן השוכן בקרוואן ברמה ג' בעיר ועל פי העירייה הוצב שלא כחוק. המתפללים התבצרו במבנה, ולא אפשרו לפקחים לפנות את המקום. 

המתפללים המשתייכים לפלג הירושלמי טוענים בשיחה עם ״כיכר השבת״ כי בקשותיהם נפלו על אוזניים ערלות: "אנחנו מאות משפחות שמתגוררות בשכונה ואין לנו בית כנסת משלנו. ביקשנו מהעייריה אינספור פעמים שתביא לנו מקום משלנו אך לא ראש העיר ולא אף אחד עשו משהו בנדון״. 

 ״כשראינו שאין עם מי לדבר ואין מה לעשות החלטנו שמגיע לנו בית כנסת והצבנו אותו היכן שהצבנו. לא הייתה לנו ברירה״, הם הוסיפו. 

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה ל״כיכר השבת״ ״לאור ניסיון העבר בשכונות קודמות שבהן התעכבה בניית מבני ציבור והקמת פארקים ירוקים עקב תפיסת השטחים המיועדים לכך על ידי קראוונים שהוצבו עליהם באופן פיראטי, מקפידה כיום העירייה על מדיניות ברורה של מניעת הצבת קראוונים על שטחים חומים וירוקים במטרה להימנע מחזרה על טעויות העבר״. 

״כל קהילה המעוניינת בהקמת בית כנסת מוזמנת להגיש בקשה מסודרת לוועדת ההקצאות, כאשר העירייה מצידה עושה מאמצים למלאות את צרכי הקהילות באופן מכובד״, הוסיפו בעירייה. 

 עוד נאמר בתגובה העירייה כי ״במקרה הנוכחי,  מדובר בקבלן שהתחייב כתנאי לטופס 4 לפנות את הקראוון ששימש את הפועלים. כל זמן שהקראוון לא יפונה, העירייה לא תוכל לאשר טופס 4״.