אאא

לכלא? בית משפט העליון, ידון היום (רביעי), בבקשה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, לעכב את ביצוע עונשו בגזר הדין בפרשת טלנסקי, עד לפסיקה בערעור שהגיש. 

אולמרט הורשע בתיק בדיון החוזר בחודש מארס, ונגזרו עליו שמונה חודשי מאסר, שהוא אמור להתחיל לרצות החל ממחר. ולכן אם העליון לא יעתר לבקשתו, הוא יכנס מחר בשערי הכלא. 

לפני כשבוע, הגיש אולמרט ערעור לבית המשפט העליון על פסק הדין, בטענה כי השופטים חרגו מסמכותם. 

בערעור שהגישו פרקליטיו אלי זהר ואיל רוזובסקי, הם טוענים כי שנים משופטי ההרכב המרשיע - משה סובל ורבקה  פרידמן פלדמן חרגו מסמכותם. "השופטת פרידמן-פלדמן, שלא היתה חלק מן ההרכב המקורי, הרחיקה לכת וכתבה בפסק דינה כי לשיטתה יש להרשיע את המערער לנוכח הקביעות בפסק הדין הראשון", כתבו עורכי הדין בערעור לעליון. "קביעה זו הופכת את פסק הדין כולו לנגוע בחריגה מסמכות, הפוגמת בהכרעת הדין כולה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד טוענים הפרקליטים כי "קביעת בית המשפט כי המערער לא העיד בשלב זה של ההליך מוטעית. המערער העיד בהליך הראשון. הימנעות המערער מלהעיד פעם נוספת בהליך השני, הליך ייחודי חריג ויוצא דופן של גביית ראיות חדשות, אינה מהווה שתיקה ואין להסיק מאי מתן עדות בשלב זה מסקנה לחובת המערער.

"קביעות בית המשפט כי תשלום תוספת השכר לשולה זקן מהווה שימוש פרטי של המערער בקופה, ולפיכך שינוי התוצאה מזיכוי להרשעה, מוטעות. טעה בית המשפט הנכבד כשלא קבע את אופי התשלום לזקן על פי סוג העבודה שביצעה. בהליך השני הוכח כי זקן ביצעה פעילות פוליטית רבה עבור המערער. הוכח כי היא הקדישה מזמנה מידי יום שעות רבות כעוזרת פוליטית שחפצה לקדם את המערער לעמדה בה יוכל להנהיג את המדינה. הקופה הייתה קופה פוליטית ומתוכה שולמו לזקן תשלומים שסווגו פרטיים אין הדבר הופך את הקופה כולה לפרטית".

כזכור, ביולי 2012 זיכה בית המשפט המחוזי בירושלים את אולמרט, אולם בעקבות עדותה הדרמטית של שולה זקן, הגישו בפרקליטות ערעור על פסק הדין, והעליון החזיר את התיק למחוזי, שהרשיע את אולמרט במרס האחרון.