אאא

יו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי החליט היום (רביעי) לבטל את הפרויקט של שר נפתלי בנט ויאיר לפיד, שהחליטו להקים עמותה שתפקידה יהיה להתקשר לאברכי כולל שקיבלו פטור מהצבא ולנסות לשכנעם לעזוב את הכולל ולצאת אל שוק התעסוקה.

דרעי הנחה את עובדי משרדו לשנות את התפיסה הקיימת ולעבור לתפיסה על פיה, מרכזי ההכוון לקידום תעסוקת האוכלוסייה החרדית יפעלו לקידום פתרונות תעסוקה הן לגברים והן לנשים, מכל הגילאים, תחת קורת גג אחת ותוך התחשבות בצורכי האוכלוסייה.

כזכור, בזמן חקיקת חוק הגיוס סיכמו יאיר לפיד ונפתלי בנט לצאת למכרז, כאשר עמותה אחת תזכה להפעיל רשת עבודה לחרדים שקיבלו פטור משירות צבאי במסגרת חוק הגיוס החדש. העמותה שזכתה במכרז היא "הלכה ומעשה". על פי הקביעה של בנט ולפיד, העמותה תפעיל רשת עבודה רק לצעירים חרדים מגילאים 22-28 , גילאי האברכים בכוללים, שקיבלו פטור מהצבא.

בציבור החרדי המהלך נתפס כמזימה לנסות ולהוציא את החרדים מלימודי הכולל, אנשי העמותה היו אמורים להתקשר לאברכים ולנסות לשכנע אותם לצאת לשוק העבודה.

כאמור, על פי ההודעה שיצאה היום מלשכתו של דרעי עולה כי הוא החליט לבטל את המכרז של לפיד ובנט ולמעשה לבטל את הפרויקט שהקימו השניים.

דרעי אמר היום במהלך הדיון במשרד הכלכלה: "מטרת ההחלטה היא לייעל את מרכזי ההכוון על מנת להקל על ציבור מבקשי העבודה, משפרי העבודה, והמעסיקים".