אאא

בחסידות סערט ויז'ניץ נערכים לקראת השבת הראשונה, בצילו של האבל הכבד על הסתלקותו של מנהיג העדה  כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ זצ"ל.

היום  (שישי), התקיים בבית כ"ק האדמו"ר מסערט ויזניץ, מעמד "כוללות קוויטל" לתלמידי הישיבה גדולה, שזכו להתברך מהרבי שציין כי הוא חש שרוחו של אביו האדמו"ר זצ"ל חופפת מעל המעמד וכי הוא מאציל משמי רום את ברכתו לעדת החסידים.

בשבת צפוי האדמו"ר שליט"א לצאת לתפילות בהיכל בית המדרש, אולם הוא לא יערוך טישים בשל האבל.

בבית המדרש של החסידות, הוצב כיסא מיוחד לאדמו"ר שליט"א, לצד הכסא של מרן בעל המקור ברוך מסערט ויז'ניץ, (שמוגן במחיצת זכוכית) ושל האדמו"ר זצ"ל. 

 (צילום: ישראל ברדוגו)
משמאל: הכסא של המקור ברוך, הכסא של האדמו"ר זצ"ל והכסא החדש של האדמו"ר שליט"א (צילום: באדיבות המצלם)
הגדלה

מוקדם יותר הגיע הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, לנחם את האדמו"ר, במהלך ניחום האבלים, העלה הרב הראשי זכרונות מהימים בהם הגיע כנער צעיר, יחד עם דודו יהושע הגר ז״ל, שהיה בן דודו של האדמו"ר לשהות במחיצת כ"ק האדמו"ר זצוק"ל בתפילות יום הכיפורים. 

 (צילום: ישראל ברדוגו)
הגר"ד לאו בניחום אבלים (צילום: באדיבות המצלם)
הגדלה

במהלך ביקור הניחומים, הזכיר הרב הראשי את האחווה הגדולה ששרה בין האדמו"ר לאחיו זצ״ל ועניין זה צריך להוות דוגמא ומופת לכלל הציבור באשר הוא.

בתוך כך, שיגר נשיא המדינה ראובן ריבלין, לאדמו"ר שליט"א, מכתב תנחומים מיוחד מלא רגש, כבוד והערכה לדמותו של הרבי זצ״ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מכובדי, שמעתי בצער רב על הסתלקות אביו האדמו״ר זצ״ל, אוהב ישראל בקדושה, שליבו ורוחו היו קודש, למען צאן מרעייתו,חסידיו וכל ההולכים בדרכו. 

"האדמו"ר זצ"ל היה ממקימי עולה של תורה וחסידות לאחר חורבן עמנו בימי השואה ואובדן מרכזי החסידות באירופה. זכותו וזכות אבותיו עמדו לו בהרמת קרן ישראל לדורי דורות ודאגתו לחינוך ילדי ישראל לאהבת התורה תיזכר לו לעד.

 (צילום: ישראל ברדוגו)
מכתב הנשיא (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

הנשיא ממשיך וכותב: "ידועה מסירות נפשו של האדמו"ר זצ"ל, בהגנה על יהודי ארץ ישראל, וידוע אף סיפור גבורתו ופציעתו בקרב רמת יוחנן". 

"בצניעותו, קנה את שבתו לא רחוק משם, בחיפה, וממנה הפיץ את דבר ה'. בתוך עמו ישב ובקרבם הנחיל את התורה. בנחמת ציון וירושלים תנוחמו".