אאא

פרשת בן אליעזר: פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה בשבוע שעבר (ה') לבאי כוחו של ג'קי בן זקן כי נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות מרמה והפרת אמונים.

זימונו לשימוע מצטרף להודעה שקיבלו בחודש שעבר מעורבים נוספים בפרשה על הכוונה להעמידם לדין בכפוף לשימוע, בהם השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, אברהם נניקשווילי ואיילת אזולאי.

לפי כתב החשדות בעניינו של בן זקן, בכדי לקדם את ענייניה של חברת שמן שבבעלותו ובבעלות אברהם נניקשווילי, הוא רתם את איילת אזולאי, ששימשה כראשת לשכתו של בן אליעזר, לפעול יחד עמו בביצוע שורה של פעולות אשר ניצלו לרעה את תפקידה כעובדת ציבור.

לפי החשד, בין היתר עשה בן זקן במידע פנימי שהגיע אל אזולאי מתוקף תפקידה, בפניות שביצע אל חברי מועצת הנפט בכדי שתתקבל החלטה המיטיבה עם שמן. בפרקליטות טוענים כי בן זקן הפעיל "לחץ פסול" על חלק מחברי המועצה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כתב החשדות מתייחס גם לרישיון הקידוח באתר מד אשדוד שניתן לחברת שמן, פרשה שנחשפה בעבר ב"כלכליסט". לפי החשד, הרישיון באתר ניתן לשמן לאחר שבן אליעזר הפעיל את קשריו כשר הממונה על מועצת הנפט, ביחד עם אזולאי. בפרקליטות טוענים כי השניים ביצעו פעולות לשפר את סיכויי החברה לעמוד בתנאי הסף לקבלת רישיון הקידוח והפעילו לחצים על חברי מועצת הנפט.

החקירה בוצעה על ידי להב 433- היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) יחד עם פקיד שומה חקירות תל-אביב ברשות המיסים, בליווי עו"ד שרון כהנא ועו"ד סוזנה שור מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

בן זקן מתמודד בימים אלו בהליך פלילי נוסף, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו בעקבות חקירה ברשות ניירות ערך. בן זקן נאשם בהרצת מניות מנופים פיננסים בנובמבר 2010 ומשפטו עדיין מתנהל.