אאא

ראש ישיבה מוכר בעיר החרדית מודיעין עילית נעצר בימים האחרונים בחשד שהעלים הכנסות בגובה של כמיליון שקל מדירות שהשכיר בעיר מגוריו.

מהבקשה שהוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון עולה כי ראש הישיבה השכיר ב-15 השנים האחרונות 5 דירות במודיעין עילית ובבית שמש מבלי שדיווח על הכנסותיו בסך של כמיליון שקל.

ברשות המיסים החליטו לשחרר את ראש הישיבה בערבות והחקירה בעניינו תימשך בתקופה הקרובה ובסיומה יוחלט אילו צעדים לנקוט כנגדו.

יצוין כי ראש הישיבה נעצר במסגרת מבצע אכיפה שעורך בימים האחרונים מס הכנסה באמצעות משרד חקירות חיצוני. הבוקר ושלשום כאמור שוחררו בערובה שישה משכירי דירות, שלפי החשד, העלימו הכנסות בסכומים מצטברים של כ- 5.5. מיליוני שקלים.

בין משכירי הדירות החשודים בהעלמת הכנסות בני זוג מהרצליה החשודים בהעלמת הכנסות בהיקף של 2.5 מיליון שקלים לפחות, כך עלה מחקירה שנוהלה נגדם במשרד חקירות מס הכנסה תל-אביב. למרות שלבני הזוג קרקעות באזור המרינה ובארסוף ובבעלותם 5 דירות יוקרה שהושכרו לצרכי מגורים כבר בשנות ה-2000, הם דיווחו לראשונה על הכנסותיהם מדמי שכירות רק בשנת 2014, וגם זאת רק לאחר דרישת הרשות לדווח על מקורות ההכנסה שלהם.

החשודים, כאמור, השיבו למכתב ודיווחו על הכנסות בשיעור מס של 10%, למרות שחלק מהדירות הושכרו לחברות ולשגרירויות ולכן מדובר בשכר דירה עסקי. יתרה מזאת, מהחקירה עלה כי קיים פער בין הדיווח לבין דמי השכירות ששולמו בפועל.

בחקירתם הודו בני הזוג כי לא דיווחו על הכנסותיהם מהשכרת הדירות. האישה אמרה בחקירתה: "אני מודה שעשיתי טעות", והבעל אמר: "אם עשיתי טעות, אני אחראי על כך".

עוד התברר בחקירה כי בחוזי השכירות שנמצאו בדירתם עוגן כי התשלום יבוצע בצ'קים מראש, אך בתום כל רבעון הוחזרו לשוכרים הצ'קים, והם שילמו במזומן. בני הזוג הובאו הבוקר בפני בית משפט השלום בתל אביב ושוחררו בערבויות גבוהות.

בשנה האחרונה, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה, נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על מקורות ההכנסה שלהם. מכתבים אלו נשלחו לאנשים, שאין להם תיקים ברשות המסים אולם, בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו יש להם הכנסות שאינן מדווחות.