אאא

משרד הבינוי, ביחד עם האוצר ורשות מקרקעי ישראל מפרסמים את רשימת הקרקעות בהן יערכו המכרזים הראשונים בשיטת "מחיר למשתכן". המכרזים צפויים להקנות הנחות של עד 200 אלף שקלים לכל דירה.

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט" השבוע (ג') המתחם הגדול מבין 11 הקרקעות הוא בקרית מוצקין בשטח בו שכן בעבר בסיס כורדני, ובו פוטנציאל לבניית 1000 דירות, בסך הכל תשווק המדינה בשלב הראשון קרקעות לבניית 3,400 יחידות דיור.

בנוסף ישווקו קרקעות בשכונות הבאות:

אופקים – 334 יח"ד

מעלות (שכ' אורנים) - 192 יח"ד

דימונה (השחר)- 110 יח"ד

מגדל העמק (שריד)- 178 יח"ד

מגדל העמק (יפה נוף ) – 76 יח"ד

חריש- 208 יח"ד

לוד (שכונת אחיסמך) - 593 יח"ד

עפולה- 337 יח"ד

בית דגן- 266 יח"ד

המכרזים צפויים להיסגר בעוד כ-4 חודשים. הקבלנים הזוכים יהיו אלה שיבטיחו את מחיר הדירה הזול ביותר. על פי הערכות ברבעון הראשון של 2016 כבר יעמדו על תילם משרדי המכירות של הקבלנים הזוכים ונוכל לרכוש דירות מוזלות.

שר האוצר, משה כחלון אמר עם פרסום המכרזים כי "התכנית תייצר היצע מאסיבי של דירות בהנחות משמעותיות אשר מיועדות אך ורק לצעירים – גם בפריפריה וגם באזורי ביקוש". לדבריו, מדובר במהפכה של ממש בשיטת המכרזים שהייתה נהוגה עד היום. "לדור הצעיר שלנו יש גם זכויות, לא רק חובות. קורת גג היא זכות בסיסית ומחובתנו לספק לו אותה".

שר הבינוי, יואב גלנט הוסיף כי, "לראשונה, הממשלה מחויבת באופן מלא לתוכנית שנותנת פתרון הן לאזורי הביקוש, הן לפריפריה ובעיקר בהיקפים נרחבים שיכללו את כלל מכרזי הבנייה ברחבי הארץ".

מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון אמר: "שילוב מסלול מחיר למשתכן עם מאמצי רמ"י להגביר את השיווקים, ישפיעו על השוק ויסייעו למאמץ הלאומי להגדלת היצע יחידות הדיור".