אאא

משפחתו של הנער החרדי החולה בסרטן ומסרב לעבור טיפולים בכפייה, פרסמה היום (ראשון) סרטון בו הוא קורא להפגין נגד הטיפול באזיקים בבית החולים רמב"ם בחיפה ומבקש "למות בכבוד".

כשגבו למצלמה, אומר הנער בסרטון שפורסם בחדשות 2: "עם ישראל היקרים, אני מבקש מכל מי שיכול לבוא להפגין כאן בכניסה לבית החולים רמב"ם בחיפה לגבי הטיפול בכפייה שרוצים לעשות לי". 

"אני מבקש שכל מי שיש לו אפשרות לבוא, שיבוא ויפגין כאן - שלא יתנו לי טיפול כפייתי באזיקים. גם אם אני צריך למות, תנו לי למות בכבוד - זו כל הבקשה שלי".

ההפגנה נגד הטיפולים בכפייה צפויה להיערך מחר (שני) בשעה 18:00 מחוץ לבית החולים רמב"ם בחיפה בו הנער מאושפז. 

כזכור, הנער תושב טבריה מסרב לקבל טיפולים כימותרפים אותם בית המשפט מחייב אותו לקבל. הנער, חלה בלוקמיה כבר בגיל 9 ומאז טופל כמה פעמים ונמלט מבית החולים, לפני כמה חודשים אושפז שוב בבית החולים רמב"ם בחיפה. 

מאז ביקש הנער שוב ושוב לעזוב את בית החולים ולהפסיק את הטיפולים. הנער ביקש לצאת לחופשה לכמה ימים, אך מנהלת המחלקה סירבה לאפשר זאת, מחשש שלא יחזור. 

הנער ניצל את ההזדמנות שאביו יצא להתפלל, ניתק עצמו מן המכשרים, נמלט מבית החולים, ועלה על אוטובוס שלקח אותו לביתו ומאז הוא מסרב בעקשנות לחזור.

מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר בתגובה כי הנער מטופל על ידם כבר למעלה משנה: "תוך השקעת זמן ואנרגיה בלתי נדלים של כל הגורמים בבית החולים, על מנת להציל את חייו, כולל פניות חוזרות לרשויות הרווחה ובית המשפט.

"מדובר בנער החולה במחלה אונקולוגית בת טיפול, בתנאי שהמשפחה תשתף פעולה ותביא את הקטין לטיפולים. מכיוון שגם הורי הנער המשמשים אפוטרופוסים על פי דין, וגם הנער עצמו, לא משתפים פעולה עם הצוות הרפואי, ונשמעים לעצתם הבלתי מקצועית של גורמים אחרים, התערבו רשויות הרווחה והחוק, ובצו בית משפט חויבה משפחתו להביאו לטיפול.

"בית חולים אינו בית מעצר - האחריות על השהייה של קטין בבית חולים לקבל טיפולים היא של הוריו. כל זמן שבית משפט לא הורה למשטרה לוודא שמטופל נשאר באשפוז, אין לנו שום אפשרות למנוע בכח יציאה של נער בן 16 שנמצא בהשגחת הוריו – מבית החולים".