אאא

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הודיע אתמול למשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר כי הוא ממליץ על מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין למנכ"ל הקבוע של בית החולים הדסה בירושלים. מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד הודיע לזילבר במקביל שהוא תומך בנימוקים שהציג בר סימן טוב.

הודעת המנכ"לים אמורה לסלול את הדרך לאישור סופי של מינוי רוטשטיין לתפקיד אחרי חודשים של מחלוקת.

רוטשטיין, שמנהל את המרכז הרפואי בתל השומר יותר מעשור, נחשב למנהל מוערך אך כוחני ולכזה שלא מהסס לפעול גם בתחום האפור כדי לקדם את האינטרסים של בית החולים שהוא מנהל.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע עם כניסתו לתפקיד כי הוא רוצה את רוטשטיין כמנכ"ל הדסה, ומיד לאחר מכן הוחלט בנציבות שירות המדינה להגיש תובענה נגד רוטשטיין, העוסקת בשורה של טענות על פעילות הקליניקה הפרטית קלאס קליניק שנמצאת בתוך שיבא ונוהלה בידי הפלסטיקאי פרופ' אייל וינקלר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על פי טענות הנציבות, וינקלר עבד בקליניקה הפרטית בשעות הבוקר בידיעתו ואישורו של רוטשטיין. איתו, טוענים בנציבות, עבדו אנשי צוות רפואי שבאותו הזמן קיבלו שכר מכיס הציבור.

במקביל להגשת התובענה פרסמה החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו דו"ח על אי־סדרים לכאורה ברישום המקרקעין של בית החולים שיבא ובחוזים שלו מול עמותות וגופים שנעשו שלא כהלכה. מדובר בהאשמות חמורות מאוד שבמקרה קיצון עשויות להגיע אפילו עד כדי פיטורים משירות המדינה.

זילבר צריכה לקבוע כעת אם נימוקי מנכ"ל משרד הבריאות, שלפיהם רוטשטיין הוא המועמד היחיד בנמצא שיוכל לחלץ את הדסה מהמשבר המתמשך שבו הוא שרוי, גוברים על התובענה נגדו. אם תשתכנע בכך היא תעביר את עמדתה לדירקטוריון הדסה, שיתבקש לאשר את המינוי.