אאא

שלום כיתה א': עשרות אלפי ילדים החלו היום את שנת הלימודים בתלמודי התורה ברחבי הארץ, ביניהם אלפי תלמידים שהחלו את כיתה א', וההתרגשות בשיאה.

מאיר, שבנו הבכור החל היום ללמוד בכיתה א' בתלמוד תורה 'משכנות יעקב' ברחוב קיבוץ גלויות בבני ברק, עשה את דרכו מביתו לתלמוד תורה - מרחק הליכה קצר, ובדרך בנו שאל שאלות על תחילת חייו בתלמוד תורה, כששניהם מרוגשים מאוד.

"כבר שבוע שהוא מדבר על זה שהנה תכף הוא ייקח את התיק וילך לתלמוד תורה ויהיה ילד 'גדול'", סיפר האב ל"כיכר השבת", "הוא התעורר בשבת לפנות בוקר ואמר 'אבא, תיקח אותי לחיידר', והייתי צריך להסביר לו ששבת ונשאר עוד יום אחד. כמה שזה נראה משימה קלה, זה ממש לא היה קל".

מעבר להתרגשות של בנו, גם לו ולאשתו יש התרגשות עצומה. "פעם ראשונה שאני שולח את הבן שלי לכיתה בתלמוד תורה, ואין ספק שזה שונה משנה שעברה נמשל שהוא הלך למכינה. אין להשוות. כאן כבר הילד הופך ליותר גדול. לאחד שעכשיו יתחיל להתפלל ולקרוא אותיות. זה אחרת".

לדעתך ההתמודדות תהיה קשה יותר?

"אני חושב שהפעם יהיה קשה יותר מהימים שהוא התחיל גן חדש, משום שכאן ההתמודדות שלו תהיה קשה יותר מבחינת הנושאים החדשים, כמו להתחיל ללמוד אותיות. זו התמודדות שונה אבל אני בטוח שגם את זה נעבור ויהיה בסדר".