אאא

בית המשפט התיר הבוקר (שני) לפרסום, כי בתחילת החודש נמנעה הברחה של 2 טון גלילי פיברגלס, האסורים ביבוא לרצועת עזה, משום שהם משמשים לייצור רקטות. 

גלילי הפיברגלס התגלו במשלוח שעורר את חשדם של עובדי המכס, ואשר לפי הצהרת היבואן מעזה אמור היה להכיל פריטי לבוש ובדים בלבד, אך הכיל גם את הגלילים האמורים.

בשרות הביטחון הכללי סבורים, כי הפיברגלס יועד לשימושם של גורמי הטרור ברצועה, הואיל ואלה משמשים כחומר גלם עיקרי לבניית מערך רקטות ארוכות הטווח. במהלך מבצע 'צוק איתן' אף נורו רקטות פיברגלס לעבר אזור פלמחים.

 ניסיון הברחה דומה נמנע בשבוע האחרון במעבר כרם שלום, עת נמצאו סיבי פיברגלס שהוסתרו בתוך משלוח המכיל ציוד לבתי ספר ברצועה, שיובא לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

 מהשב"כ נמסר כי יינקטו הליכים משפטיים נגד המבריחים בשני המקרים. לדבריהם, גורמי הטרור ברצועת עזה מנצלים כל דרך אפשרית בניסיונות ההתעצמות גם במחיר הברחת חומרי גלם לתעשיית הטרור תוך שהם מסתירים אותם בתוך ציוד הומניטרי.

מתחילת השנה, הוביל שיתוף הפעולה בין מינהל המכס ברשות המסים לבין שרות הביטחון הכללי, לסיכול עשרות ניסיונות הברחה של מוצרים וחומרים האסורים ביבוא לרצועה ואשר על פי החשד יועדו להתעצמות גורמי הטרור בה, בכלל זה: חליפות צלילה, חומר הודף לרקטות כפוליאוריתן, מוטות גופרית וגם פחם מיוחד המשמש כדלק בכבשני ברזל לצורך עיבוד מתכות.