אאא

שאול מופז, מי שהיה יו"ר קדימה עד הבחירות האחרונות, הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, ייצא בסוף החודש ללימודים באוניברסיטת הרווארד, כך נודע ל”כלכליסט”.

מופז ישתתף במחזור הקרוב של תוכנית הניהול המתקדמת בבית הספר לעסקים בהרווארד. בהמשך, צפוי מופז לחזור למוסד היוקרתי, והפעם כמרצה אורח בקורסים העוסקים בביטחון לאומי.

לקראת בחירות 2015 בחן מופז את האפשרות לשלב את קדימה, שהחזיקה שני מנדטים בכנסת הקודמת, ברשימת המחנה הציוני. אלא שיו”ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג, שכבר שילב כוחות עם ציפי לבני ורשימת התנועה, דחה את דרישותיו של מופז לגבי אופן האיחוד - והמגעים נכשלו. בעקבות זאת, החליט מופז לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא לרוץ בראש קדימה, שגם לא התמודדה בבחירות.

תוכנית למנהלים בכירים

המחזור הקרוב של תוכנית הניהול המתקדמת (Advanced Management Program) יחל ב-8 בספטמבר ויסתיים ב-28 באוקטובר. לפי אתר האוניברסיטה, עלות הקורס שנמשך שבעה שבועות - 75 אלף דולר. התשלום כולל גם את האירוח ואת "מרבית הארוחות". לפי אתר התוכנית, היא מיועדת למנהלים בכירים, מנכ"לים וראשי מחלקות עסקיות בעלי ניסיון של 20 עד 25 שנים, כאשר רוב המועמדים מגיעים מחברות הרושמות הכנסות של 250 מיליון דולר ומעלה.

למופז תואר ראשון ושני במינהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן ולדברי מקורביו בימים אלה הוא מתכונן במרץ ללימודים. האם יציאתו לקורס מלמדת על כוונה להשתלב בעמדת ניהול בכירה בחברה עסקית? את תגובתו של מופז לפרסום אי אפשר היה להשיג.