אאא

לאחר הליך בחירה ארוך, שהתנהל לשם שינוי ללא ספינים והכפשות, הודיע הערב (שלישי) השר לביטחון פנים גלעד ארדן כי החליט למנות לתפקיד הנחשק אישיות מחוץ לשורות המשטרה - תת אלוף במילואים גל הירש.

3 הניצבים שהגיעו לקו הסיום - בנצי סאו, זהר דביר ויורם הלוי, נפגשו הערב עם ארדן שהודיע להם כי לא ימונו לתפקיד.

בתקופה האחרונה, מאז פרישת המפכ"ל הקודם יוחנן דנינו, התנהלה משטרת ישראל ללא מפכ"ל במשרה מלאה וניצב בנצי סאו כיהן כממלא מקום המפכ"ל וניהל בפועל את משטרת ישראל.

מהמשרד לביטחון פנים נמסר: "השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן החליט להביא לאישור הממשלה את מינויו של תת אלוף (מיל') גל הירש לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל".

ארדן אמר: "גל הירש הוא קצין מצטיין ומוערך אשר הוביל שינויים ורפורמות בכל יחידה עליה פיקד. אני משוכנע שגל הוא המועמד המתאים ביותר בעת הזו להוביל את השינוי הנדרש במשטרת ישראל ולחיזוק האמון בה. לכל אורך שירותו הצבאי, גל שילב בין מקצועיות וחינוך לערכים. אין לי ספק שהוא יעשה זאת גם בתפקידו כמפקח הכללי של משטרת ישראל. ביחד עם שוטרי ישראל וסגל הפיקוד הבכיר והמנוסה, גל יקדם רפורמות חשובות לחיזוק הביטחון האישי של אזרחי ישראל ולשיפור באיכות חייהם'".

המינוי יובא לאישור הממשלה בכפוף להמלצת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט יעקב טירקל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לאחר ההודעה על המינוי כתב הירש בדף הפייסבוק שלו: "הבוקר הודיעני השר לביטחון הפנים מר גלעד ארדן כי אני המועמד לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל. אני מאוד נרגש! משטרת ישראל, לוחמות ולוחמים, שוטרות ושוטרים, הם במשך שנים ארוכות אחיותיי ואחי לנשק ושותפיי למשימות רבות. יש לי אליהם הערכה עמוקה ואהבה רבה.
אני שמח על האמון שקיבלתי וממתין להשלמת תהליך המינוי כהלכתו. אני משרת מגיל 14, התחייבתי לפעול תמיד להגנתה של מדינת ישראל ומשנקראתי היום לדגל, אני מתייצב למשימה, ככתוב בישעיהו: "הנני, שלחני!".

גל ‏הירש‬, בן 51, גדל בערד, הוא בעל תואר ראשון במזרחנות מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. נשוי ואב לשלוש בנות. מכהן כיום כיו''ר המכון למנהיגות העתיד בישראל ויו''ר חברת דפנסיב-שילד אחזקות.

עם גיוסו לצה"ל שירת בסיירת הצנחנים ולאחר כשנתיים יצא לקורס קציני חי''ר אותו סיים בהצטיינות. הירש כיהן בין השאר כמפקד גדוד 202 של הצנחנים, מפקד יחידת העילית שלדג, מפקד חטיבת בנימין, מפקד בה''ד 1, מפקד עוצבת הגליל וסגן מפקד מפקדת העומק במיל’. במסגרת תפקידיו השונים בצה''ל זכה מספר פעמים בפרסי רמטכ''ל על הצטיינות היחידות עליהן פיקד.

השר ארדן הביע את הערכתו הרבה לעשייה המקצועית והמסורה של ניצב בנצי סאו, ניצב יורם הלוי וניצב זוהר דביר וביקש מהם להמשיך את שירותם במשטרה כחלק מהסגל הפיקודי הבכיר.