אאא

חילולי השבת בירושלים: בזמן שמועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' תתכנס מחר (חמישי) בכדי לדון על חילולי השבת בעיר ירושלים, ו'העדה החרדית' יצאה להפגנה סוערת נגד חילולי השבת בעיר, מודיע היום (רביעי) יו"ר ש"ס אריה דרעי כי מבחינתו לא מדובר בהפרת הסטטוס קוו.

במהלך תדרוך כתבים נשאל דרעי בנושא פתיחת הקולונע בשבת ואמר: "זאת הבעיה הכי קטנה. פתיחת בית הקולנוע (יס פלאנט. י"כ) אינו הפרת הסטטוס קוו, אך המרכולים כן". 

בתוך כך, ל"כיכר השבת" נודע כי דרעי מוביל קו מתון יותר מול ברקת - בניגוד לעמדת 'יהדות התורה' - לפיו יש לקרב את ברקת ולא להתעמת אתו. דרעי צפוי לפגוש בשבוע הבא את ראש העיר ברקת בלשכתו שבמשרד הכלכלה. 

כזכור, אתמול מונו הגאון רבי זמיר כהן ועו"ד משה ארבל להיות  נציגיו של נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן, לבדוק לעומק האם חל שינוי בכל נושא שמירת השבת בירושלים. כאמור, כעת דרעי אומר כי פתיחת הקולנוע אינה הפרת הסטטוס קוו. 

 (צילום: כיכר השבת)
דרעי ונשיא המועצת הגר"ש כהן (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

לדבריו, הוא הגיע לסיכום עם משה כחלון ושאר מרכיבי הקואליציה כי מינוי של יעקב ליצמן לשר לא יהיה על חשבון הליכוד, וכי נתניהו יוכל למנות שר נוסף במקומו של דני דנון העוזב לטובת תפקיד השגריר באו"ם. 

בתוך כך, במהלך התדרוך, התייחס אריה דרעי גם לנושא מתווה הגז והפתיע כאשר הודיע כי הוא נוטה שלא לחתום על סעיף 52 העוקף את הממונה על ההגבלים העסקיים ואמר: "אם כבר חיכינו כל כך הרבה זמן וממונה חדש על ההגבלים עומד להיכנס, עדיף שהוא יטפל בנושא".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני לא נוטה להפעיל את הסעיף כיוון שממילא כבר עבר הרבה זמן, ועל הפרק ייכנס ממונה חדש" אמר דרעי. 

בתגובה לדברי דרעי, תקף יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל ואמר: "כולנו זוכרים היטב ששר הכלכלה, אריה מכלוף דרעי, הצביע בעד מתווה הגז בממשלה. הגיע הזמן שהוא יחדל מחיפושיו אחר סולמות לרדת מהם ויחליט להיות מי שהוא טוען שהוא – נציג השקופים והשקופות בכנסת.

"קודם הוא דרש את אישור מליאת הכנסת לפני שיחתום על סעיף 52, ועכשיו הוא נושא את עיניו אל עבר מינויו של ממונה חדש על ההגבלים העסקיים, מתוך תקווה שהממונה החדש, ייוצר במפעל שבו הרכיבו לו את הדעות הנכונות לגבי המתווה, ושהוא יעשה את מה שפרופ' דיוויד גילה לא עשה, ויאשר את המתווה כפי שהוא".

"כל הפירוטכניקה הפרלמנטרית שדרעי ונתניהו מתכננים האחד למען השני, נועדה לייצר עטיפה יפה למוצר רע ולאפשר לאריה מכלוף דרעי לצאת טוב מכל הסיפור. אריה – תייצג את הבוחרים שלך ולא את האינטרסים של חברות הגז!".