אאא

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קרא היום (רביעי) לראשי הציבור החרדי להוקיע את מעשי האלימות כנגד חיילים חרדים ומגייסים חרדים. בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב יעלון: "האלימות המילולית והפיזית המופנית כלפי מתגייסים חרדים, חיילים חרדים ומי שפועלים לגייס אותם לשרות צבאי - הן מהאגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון והן מצה"ל - היא תופעה בלתי נסבלת המחייבת טיפול נחרץ ונחוש של משטרת ישראל ושאר גורמי אכיפת החוק".

יעלון הוסיף, "אסור לנו להשלים עם תופעות שכאלו, וחובה לעצור ולאסור את העבריינים אשר מבצעים אותן ואת שולחיהם, הגם שמדובר בקבוצות שוליות וקיצוניות בחברה החרדית, שאינן מאפיינות את הכלל בהן".

"משרד הביטחון פתח בשנים האחרונות את שערי צה"ל בפני צעירים חרדים, ותרומתם לביטחון ישראל במערכים הלוחמים ותומכי הלחימה הולכת וגדלה. השתלבותם בצה"ל מובילה גם להשתלבותם בשוק העבודה ובחברה הישראלית, מבלי שהדבר פוגע באורח חייהם".

יעלון ל"כיכר": "אין לכפות גיוס חרדים בכוח" (כיכר השבת)

יעלון חזר על דבריו בראיון שהעניק השבוע ל"כיכר השבת" ואמר כי אסור לגייס חרדים בכפייה ומתוך שנאה: "אנו במערכת הביטחון ובצה"ל מקפידים לעשות זאת ברגישות, מתינות וסובלנות. לא בהשנאה והסתה אלא בהידברות ובשיח עם ראשי ומנהיגי החברה החרדית וצעיריה, והדבר מוכיח עצמו שנה אחר שנה".

כאמור, לסיום קרא יעלון לראשי הציבור החרדי להוקיע את האלימות כלפיי החיילים החרדים: "אל מול אלימות כלפי מתגייסים חרדים ומי שפועלים לגייסם לצה"ל חובתה של מדינת ישראל לנהוג באפס סובלנות. אני קורא לראשי ומנהיגי החברה החרדית להוקיע תופעות פסולות שכאלו ולהקיא מקרבם את הגורמים האלימים".