אאא

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", הממשלה אישרה הבוקר (ב') את מינויו של ישראל דנציגר למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה. דנציגר, איש הייטק ועסקים שפנה ליוזמה חברתית, היה ממייסדי מפלגת כולנו לאחר שהכיר את משה כחלון בעת שהיה שר הרווחה.

דנציגר (43) היה בין מקימיה ובעליה של חברת דיג'יטל-פיול שפיתחה מערכת מבוססת ענן לניהול מערכות ארגוניות ונמכרה לפני כשלוש שנים לחברת VMware עבור סכום הגבוה מ-100 מיליון דולר. לאחר המכירה פנה לעסוק בהשקעות כשבמקביל הקים ארגונים חברתיים שהבולט בהם הוא סח"י – סיירת חסד ייחודית – העוסקת בילדים ונוער בסיכון. הוא פעיל גם בעמותת שכולו טוב המסייעת לאנשים בעלי מגבלה נפשית.

דנציגר היה בצוות המייסד של כולנו ובין המעורבים המרכזיים בהקמת המפלגה ומוסדותיה, והיה שותף גם בצוותי המצע והתוכניות של המפלגה לקראת הבחירות. שם החלה ההיכרות הקרובה שלו עם השר להגנת הסביבה אבי גבאי, מי שהוגדר ראש מטה הקמת המפלגה ונחשב לראשון שהתייצב לצדו של כחלון. עם זאת, מינויו למנכ"ל התעכב עד לאחר העברת התקציב, ככל הנראה משום שגבאי היה מעוניין שהמנכ"ל היוצא דוד לפלר יהיה אחראי עליו.

"אני שמח להצטרף היום לצוות המשרד להגנת הסביבה ולקחת חלק ביישום תוכניות משמעותיות לשיפור איכות החיים של אזרחי ישראל", אמר דנציגר. "אני רואה חשיבות גדולה בתופעה ההולכת וגדלה של אנשי עסקים הנרתמים לעשייה למען מדינת ישראל ואזרחיה וגאה להיות חלק ממנה". גברי הוסיף כי "אני מבקש להודות לדוד לפלר שקידם מאוד את השמירה על הסביבה בשנתיים האחרונות ולקדם בברכה את דנציגר, איש ביצוע של ממש ושותף לדרך".

דנציגר המתגורר בנס הרים נשוי ואב לארבע בנות, היה בעברו קצין בצנחנים ואף פרסם ספר שהוציא בהוצאה עצמית.