אאא

מאבק הכשרות בצפת: חבר המועצה בצפת ונציג חב"ד משה אוחיון הסיר את כשרות העדה החרדית מחנותו, לאחר שרב חב"ד בעיר, הרב מרדכי ביסטרצקי, פרסם מכתב לתושבים ובו מחה על כך שהנציג לקח את הכשרות המדוברת ולא זו של חב"ד.

בפתח מכתבו מסביר אוחיון כי יחסיו עם הרב טובים. "מאז ומקדם יודעים כולם אשר כבוד הרב ומוסדותיו חשובים לי ועומדים בראש מעיניי. מעל לכל יעידו על כך כעשר שנות פעילותיי לטובת המוסדות והקהילה והכל בהתנדבות מלאה".

אוחיון מבהיר : "עוד קודם פתיחת המאפייה וכן בכל שלבי ההקמה עמדנו אני וגיסי שיחי' בקשר עם הרב, במטרה לקבל את הכשר המהדרין של רבנות צפת לצד הכשר העדה החרדית כפי שקיים מאז ומקדם בכעשר בתי עסק גדולים בעירנו. חשוב לציין שמאפייה זו הינה סניף של מאפייה של גיסי בקריית שמונה, הנמצאת תחת השגחת העדה החרדית ועל כשרות זו התעקש גיסי.

"עם זאת וברור היה לי וכן הצהרתי בפני הרב וכל המתעניינים, כי כשרותו של הרב היא זאת שתתנוסס לתפארת בחנות", הוסיף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד כתב כי "במהלך הזמן עמדתי בקשר עם הרב וקיבלתי על עצמי הגבלות מחמירות מאוד באשר לפרסום הכשר העדה החרדית, על אף שידעתי וידעו כולם כי הדבר יסב לנו נזק כספי רב. בכל אופן עשיתי".

חבר המועצה כותב כי "לצערי, ביום שישי הודיע הרב כי עלי להסיר לגמרי את כשרות העדה החרדית, ללא שום הסדר כזה או אחר ועד מבחינתו הדבר נחשב כמלחמה אישית בו ובמערכת הכשרות".

לאור זאת הוא מודיע "בהיות ובמצב שנוצר הרי שיכול לצאת מכך חילול שם קהילתנו, הרי שנאמן לדרכי בשמירת כבוד הרבי מעל לכל השיקולים מקבל אני על עצמי את הגזירה ואסיר מהמאפייה את תעודת הכשרות של העדה החרדית".