אאא

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, נשא הצהריים (שישי) דברים בהלוויתו של האברך הרב אהרון בניטה שנרצח אמש בפיגוע הקשה בעיר העתיקה בירושלים.

"בוקר לפני הרצח, וגם עכשיו, הזכרנו 'אום אני חומה אומה' - שהיא חומה שהרוגה עליך" אמר הגר"ד לאו, "אבל הזכרנו גם 'חבוקה ודבוקה בך'. ריבונו של עולם אנחנו מצהירים ואומרים שוב, אנחנו חבוקים ודבוקים בך, עם הקושי, אנחנו שואגים הושענא".

"אנחנו רשומים בשמך, אבל מבקשים ריבונו של עולם לזכות ולראות שזוג צעיר הולך עם ילד ברחובות ירושלים ומבקש ממך ללכת בשלום ובשלווה, ללכת בדרך שבה הלכו דורות קודמים ולהמשיך וללכת בדרך זו" הוסיף הגר"ד לאו.

"עומד בחור צעיר, עם רעייתו - שכולנו מתפללים לרפואתה השלמה, עם תינוק שכולנו מתפללים לבשורות טובות - ואנחנו רואים את הזוג הצעיר שהולך לשמחת חג ומבקש 'כחבוקים ודבוקים בך' לשמוח בשמחת חג, והנה נהפך החג לכאב גדול, ללוויה שאנחנו מלווים אברך צעיר".

הרב לאו סיים ואמר: "אנחנו מתפללים לבורא עולם, אנחנו חבוקים ודבוקים בך, זכה אותנו, הושענא אותנו בבשורות טובות, בנחמת ציון וירושלים, שיבולע המוות לנצח וימחה השם דמעה מעל כל פנים ונראה כולנו בנחמת ציון וירושלים".

הגר"ד לאו בהלוויית הרב אהרון בניטה הי"ד
הגר"ד לאו בהלוויית הרב אהרון בניטה הי"ד
הגר"ד לאו בהלוויית הרב נחמיה לביא הי"ד
הגר"ד לאו בהלוויית הרב נחמיה לביא הי"ד