אאא

גל הרבנים בביתר עילית המבקשים סליחה ממנחם זיידה ודוד גוטליב נמשך. הרב דב בערל רבינוביץ, רב חסידי באיאן בביתר, הצטרף למכתב של הרב מאיר שמחה אוירבך והרב יעקב סופר, בו התנצלו הרבנים בפני זיידה וגוטליב והודיעו שהמכתב שפורסם נגד האופוזיציה היה בלא בירור העניין ולא נועד לפרסום.

כזכור, בקיץ האחרון הופץ מכתב, עליו היו חתומים מספר רבני קהילות בעיר ביתר, כנגד יו"ר סיעת התושבים מנחם זיידה ועוזרו דוד גוטליב, בו תקפו הרבנים את השניים על כך שפנו למשרד החינוך וגרמו כביכול נזק למוסדות החינוך החרדים בעיר. 

 (צילום: כיכר השבת)
מכתב ההתנצלות (צילום: כיכר השבת)

ביום שישי האחרון נחשף ב"כיכר השבת" כי מספר רבנים בביתר עילית שיגרו מכתבי התנצלות לזיידה וגוטליב והודיעו כי המכתב שפורסם נגדם בחתימתם לא היה אמור להתפרסם וכי הם לא ביררו את הפרטים טרם חתימתם. מדובר ברבנים הגאונים - רבי מאיר שמחה אוירבאך רב שכונת הדקל, הגאון רבי משה דוד אדלר רב קהילות בני תורה בעיר, בנו בכורו של האדמו"ר מערלוי הגאון רבי יעקב סופר ורב חסידי קארלין הגאון רבי יהושע שמעון בריזל. כולם בטענה אחת, המכתב לא נועד לפרסום והיה ללא בירור הדברים.

כאמור, כעת הצטרף גם הרב רבינוביץ למכתב של הרב אוירבך והרב סופר, שנשלח לזיידה וגוטליב בערב יום כיפור, בו נכתב: "הנני מודיע שהמכתב שכתבתי לך שנתפרסם בראש כל חוצות, ללא בירור הפרטים והנני מצטער שכתבתי מבלי בירור ונגרם על ידי כך עגמת נפש וביזיון לך ולמשפחתך. לכן הנני מודיע שהנני חוזר מכל שכתבתי". בסיום המכתב כותבים הרבנים כי אין היתר לפנות למשרד החינוך כנגד המוסדות בעיר.