אאא

גל טרור: פיגוע דריסה בצומת גוש עציון, בסמוך לירושלים. מחבל ערבי דרס שני בני אדם ופצע אותם באורח קל. המחבל חוסל.

לפי הפרטים מהזירה, מחבל שהגיע עם רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית מכיוון חברון לצומת הגוש דרס נער וחייל שעמדו בתחנת ההסעה לכיוון ירושלים. החיילים שאבטחו את המקום ירו במחבל והרגו אותו. פצועי הפיגוע שמצבם מוגדר קל, פונו לבית חולים.

דרור עיני, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה, סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו בצומת בגבר כבן 30 שנפגע מהרכב הדורס. הוא היה בהכרה מלאה וסבל מפגיעה קלה בגפיים. בנוסף ראינו צעיר כבן 20 בהכרה מלאה, מתהלך, שסבל גם הוא מחבלה קלה בגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי במקום ופינינו אותם לבית החולים הדסה עין כרם".

מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נמסר: "אל יחידת הטראומה פונו 2 פצועים מפיגוע דריסה באזור צומת גוש עציון. בן 20, חייל, מצבו קל עם חבלות גפיים. בן 21, מצבו קל עם חבלות גפיים וראש. שניהם בהכרה מלאה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון, ביקש "לחזק את חיילי צה"ל שהגיבו באופן מהיר ומנעו פגיעה קשה יותר". בעקבות הפיגוע, נסגר הכביש המוביל מאפרת דרום לצומת גוש עציון וכן הכביש המוביל מצומת כרמי צור לאפרת דרום. 

מוקדם יותר, נהג ישראלי בן 50 נרצח בצומת אל פאוור בדרום חברון, לאחר שפלסטינים יידו אבנים לעברו, הוא יצא מהרכב ונדרס למוות על ידי משאית שנמלטה מהמקום. הדורס הסגיר את עצמו וטען כי זו הייתה "תאונה".

בצהריים חייל צה"ל נדקר ליד הכפר עווא בדרום הר חברון בידי מחבל ערבי ונפצע קל משריטות בפניו, המחבל נורה וחוסל.