אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שלישי)את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן והאשים אותו בגל הטרור בישראל ובשטחים. "גל הטרור נגרם כי אבו מאזן הצטרף לחמאס ולדאעש בטענות שישראל מאיימת על מסגד אל-אקצה". את הדברים אמר נתניהו במסיבת עיתונאים משותפת עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון שהגיע לבקר בישראל.

"ישראל מגנה באופן נחוש על האתרים הקדושים" אמר נתניהו במסיבת העיתונאים, "אנחנו שומרים על הסטטוס-קוו. הפלסטינים לעומת זאת הם אלה שמפרים את הסטטוס-קוו. הם אלה שהכניסו חומרי נפץ לתוך אל-אקצה. זו הפרה של הסטטוס-קוו". 

 (צילום: קובי גדעון, לע
אבו מאזן (צילום: אמיר לוי, פלאש 90)
הגדלה

"הם ניסו באופן אלים למנוע מיהודים ונוצרים לעלות להר הבית. זו עוד הפרה של הסטטוס-קוו. הם מנסים לשכנע את האו"ם לנתק את הקשר של העם היהודי לכותל המערבי. אלה אדוני האיומים האמיתיים על הסטטוס-קוו" המשיך ראש הממשלה במתקפה נגד הפלסטינים.

נתניהו טען כי הפלסטינים רוצים "להרוס את מדינת ישראל פשוטו כמשמעו". לדבריו: "רק לפני כמה ימים אבו מאזן אמר שהוא מברך כל טיפת דם שנשפכת בירושלים. הוא לא גינה אף אחד מהפיגועים והוא ממשיך להלל את הטרוריסטים כגיבורים".

 (צילום: קובי גדעון, לע
הנשיא ריבלין עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה

"אני מאמין שעל הקהילה הבינלאומית לאשרר כי ישראל לא מפרה את הסטטוס-קוו ולתת לישראל אישור לאיך שהיא מגנה על עצמה ולגרום לאבו-מאזן לעמוד בדבריו, להיות אחראי לדברים האלה".

קודם ביקורו באזור, פרסם מזכ"ל האו"ם קריאה לפלסטינים בה אמר כי הוא "יודע שהתקווה שלכם לשלום התנפצה מספר רב של פעמים, אתם כועסים בגלל הכיבוש והרחבת ההתנחלויות. אני לא מבקש שתהיו פסיבים, אך עליכם להניח את הנשק".